10 Історій про тенісистів, які повернулися після довгої перерви

Скільки не виступав: один рік.

Як виступив на першому турнірі після повернення: програв у півфіналі турніру в Делрей-Біч.

Серена Вільямс

Скільки не виступала: один рік.

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла в 1/16 фіналу турніру в Істбурне.

Серена роздумувала завершити кар'єру, але за тиждень до Вімблдону з'явилася на турнірі в Істбурне. Американка не без проблем пройшла перше коло, а в другому її зупинила Віра Звонарьова. У ЗМІ все частіше стали говорити про занепад колишньої першої ракетки світу. Але вже через місяць вона виграла турнір в Стенфорді, а потім практично перестала програвати. В результаті Серена підняла над головою ще 9 трофеїв турнірів Великого шолома, завоювала дві золоті медалі в Лондоні і повернула собі першу сходинку рейтингу, на якій протрималася 186 тижнів поспіль і зрівнялася за цим показником з легендарної Штеффі Граф.

Жюстін Енен

Скільки не виступала: один рік і вісім місяців.

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла у фіналі турніру в Брісбені.

Моніка Селеш

Скільки не виступала: два роки і чотири місяці.

Як виступила на першому турнірі після повернення: виграла турнір в Торонто.

Кім Клійстерс

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла в чвертьфіналі турніру в Цинциннаті.

Трейсі Остін

Скільки не виступала: три роки і шість місяців.

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла в 1/32 турніру в Амелія Айленд.

Трейсі - перша тенісистка, з ким Штеффі Граф зіграла свій дебютний професійний матч. Перемога дісталася Остін, яка на той момент вже виграла два турніри US Open. Однак яскраво почалася кар'єру довелося завершити в 21 рік. Травми спини не давали їй грати в повну силу, і вона вирішила зав'язати з тенісом, займаючи при цьому місце в топ-10 світового рейтингу.

Через три роки вона відновила виступи, зосередившись на парних змаганнях. У неї вже починало виходити на великих турнірах, але через півтора року Трейсі потрапила в серйозну автомобільну аварію, яка ледь не коштувала їй життя. Минуло ще три роки і американці знову захотілося спробувати. На цей раз перемог майже не було. Останній свій офіційний матч Трейсі зіграла проти Штеффі Граф.

Скільки не виступала: чотири роки і дев'ять місяців.

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла в чвертьфіналі турніру в Мадриді.

Марк Філіппуссіс

Скільки не виступав: п'ять років і п'ять місяців.

Як виступив на першому турнірі після повернення: програв в першому кваліфікаційному раунді турніру в Ньюпорті.

Через п'ять років глядачі побачили його в основній сітці турніру в Ньюпорті. 38-річний тенісист отримав від організаторів wild card, але зіграв лише один матч. Це не було повноцінним поверненням. Та й сам Марк свій виступ так не називає. Але прізнется, що готовий грати на професійних турнірах, якщо йому дадуть таку можливість, а змагання будуть проходити десь недалеко від Каліфорнії.

Скільки не виступала: п'ять років і дев'ять місяців.

Як виступила на першому турнірі після повернення: програла в чвертьфіналі турніру в Карлсбаді.

Бьорн Борг

Скільки не виступав: сім років і дев'ять місяців.

Як виступив на першому турнірі після повернення: програв в 1/62 турніру в Монте-Карло.

Шестиразовий чемпіон «Ролан Гаррос» і п'ятикратний переможець Уїмблдону зав'язав з тенісом досить рано - в 26 років. Відмовитися від такого рішення не допомогли навіть вмовляння головного суперника Джона Макінроя. На пенсії Борг по тенісу не нудьгував - купив нерухомість в США, невеликий острів в Швеції, займався просуванням свого бренду одягу. За всі 7 років він жодного разу не взяв участь у виставкових матчах, але несподівано вирішив повернутися на корт. Бьорг майже всю кар'єру грав дерев'яної ракеткою. У підсумку за перші два сезони після відродження він не зміг виграти у суперників жодного сету, а на третій вирішив піти зі спорту остаточно. Останньої поразки шведу завдав росіянин Олександр Волков.

Текст: Михайло Кузнецов

Фото анонса: Getty Images, globallookpress.com

Ще більше про Марії Шарапової на «Матч ТВ»