Анжи »громить« зеніт »і виходить в чвертьфінал кубка росії

«Анжи» Махачкала - «Зеніт» Санкт-Петербург - 4: 0 (1: 0)

Голи: Гасанов, 29. Будковський, 62, 69. Беріша, 79.

«Анжи»: Юрченко, Гаджибеков, Шандао, Менса, Мусалов, Тигієв, Гасанов, Ебесіліо (Маєвський, 77), Беріша (Амаду, 84), Ілічевич (Обертан, 70), Будковський.

«Зеніт»: М. Кержаков, Анюков, Ломбертс, Нету, Жирков, Мак (Лодигін, 59), Хаві Гарсія (Вітсель, 46), Маурісіо, Шатов (Кокорін, 46), Жуліано, Дзюба.

Попередження: Будковський, 31, Беріша, 36, Гаджибеков, 52 - Нема, 36, Кокорін, 57, Жирков, 67

Вилучення: Кержаков, 58. Жуліано, 89. Гаджибеков, 89.

Головний тренер «Анжи» Павло Врба після перемоги над «Мордовія» в попередній стадії Кубка Росії обіцяв на наступних етапах турніру ротацію складу. Кого-то це могло наштовхнути на думки, що всерйоз за трофей махачкалінци боротися не збираються. Але вечір четверга довів як мінімум те, що ніякого легковажності з боку підопічних чеський наставник не допустить. Без належного настрою впоратися з пітерським клубом, який в нинішньому сезоні до сих пір нікому не програвав, чи вдалося б.

Стартовий склад «Анжи» хоч і відрізнявся від того, що був у попередньому матчі з «Томью», але його ніяк не можна було назвати резервним або змішаним. На полі з'явилися ті, хто хоч раз в поточному сезоні, але виходив в основі.

Вже перші хвилини гри могли залишити враження виняткової впевненості махачкалінцев в своїх силах. Ледь минуло десять хвилин, а біля воріт гостей вже можна було нарахувати три потенційно гольових моменти. У першому випадку удар Мусалова заблокував захисник, в двох інших Михайло Кержаков виручав пітерців, відбивши спочатку удар Гасанова в упор після кутового, а потім постріл Будковского з рикошетом під поперечину.

Перший тайм, як і весь матч, вийшов багатим на події. Команди обмінювалися підходами до воріт, не замикаючись, граючи сміливо. Але якщо у пітерців виходили саме підходи, то у махачкалінцев - повноцінні гольові моменти. Як, наприклад, на 28-й хвилині, коли Беріша побачив підключився до атаки Гаджибекова і вивів капітана один на один, - гостей знову врятував екс-воротар «Анжи» Кержаков.

Гол Гасанова на кінець півгодини гри став закономірним підсумком того, що відбувалося. Махачкалинці реалізували «стандарт». Вирішивши розіграти кутовий, наші хлопці, здавалося, невдало розпорядилися м'ячем, але комбінація в результаті вдалася і простріл з флангу опорний півзахисник «Анжи» трансформував в гол, вразивши порожній кут.

Гостей пропущений м'яч ніяк НЕ підбадьорив. Більш того, вони ледь не опинилися в ще більших неприємності, коли Будковський впав у штрафному після єдиноборства з голкіпером. Воронезький арбітр Володимир Москальов підстав для пенальті не побачив.

У перерві наставник «Зеніта», який, до речі, виставив на кубковий матч практично найсильніший склад, зробив відразу дві заміни, одна з яких була вимушеною: травмованого Хаві Гарсію підмінив Вітсель, а не задовольнив тренера своєю грою Шатов поступився місцем Кокорін.

Гравці «Зеніту» помітно агресивніше стали діяти попереду. І це дозволило їм спорудити гольовий момент. Дзюба, як здається, за допомогою нелегальних дій у штрафному позбувся опіки Шандао, відштовхнувши бразильського захисника «Анжи» в момент прострілу, і опинився віч-на-віч з Юрченко. Форвард збірної Росії бив в упор, напевно, але воротар «Анжи» дивом зреагував на удар.

Український форвард зробив рахунок розгромним на 69-й хвилині, коли перехопив необачно пас Нема воротареві і, обігравши Лодигіна, відправив м'яч у ворота повз встав на лінії Ломбертса.

Видужалий Обертан, який змінив у другому таймі Ілічевич, відзначив своє повернення в лад відмінною гольовою передачею на Беришу, який спритно підставив ногу під простріл француза, - 4: 0!

Юрченко під завісу матчу не дозволив Вітсель провести хоча б гол престижу.

Остання десятихвилинка перетворилася в суцільне задоволення від гри, як для самих гравців «Анжи», так і для вболівальників команди. Часом наші хлопці грали, немов на тренуванні. Не у всіх зенітовцев витримали нерви, і в кінцівці гри виникла масштабна бійка в результаті грубої гри пітерського бразильця Жуліано проти Гаджибекова. Капітан «Анжи» на неприкрите хамство відповів, не стримався. Для легіонера «Зеніту» видалення чи стало істотним покаранням, а ось Алі, не виключено, в нинішньому розіграші Кубка країни більше не зіграє, незалежно від того, як далеко в турнірі просунеться команда.

І це, мабуть, єдина ложка дьогтю в найяскравішої, переконливу перемогу «Анжи» над «Зенітом», який взагалі зазнав першої поразки у нинішньому сезоні.

Махачкалинці крупно виграють у другій грі поспіль. У наступній стадії Кубка країни - в чвертьфіналі - дружина Врби вже навесні зіграє з «Уфою». А попереду у нашої команди недільний домашній матч чемпіонату з «Краснодаром», який сьогодні також здобув путівку в 1/4 Кубка, в додатковий час обігравши «Оренбург».