• Дідьє Дрогба
  • Фернандо Торрес ставить крапку в матчі
  • Ліонель Мессі не зміг реалізувати пенальті за рахунку 2: 1

«Челсі» виповз у фінал

«Челсі» вийшов у фінал Ліги чемпіонів, зігравши внічию з «Барселоною». Лондонці з середини першого тайму грали без видаленого Джона Террі, Ліонель Мессі не реалізував пенальті, а каталонці знову не використали десяток гольових моментів.

У вівторок на «Камп Ноу» визначався перший фіналіст Ліги чемпіонів. «Барселона» приймала «Челсі», який тиждень тому героїчно відстояв перемогу при одному ударі у ворота і мінімальному відсотку володіння м'ячем. Після тієї перемоги лондонську команду не забарилися порівняти з казанським «Рубіном», який свого часу схожим чином здобув перемогу над каталонцями. Але повторити історію, що сталася на «Стемфорд Брідж», здавалося малоймовірним: поле в Барселоні більше більш ніж на 200 кв. м, так що Ліонелю Мессі і компанії було де розвернутися.

Так, Хосеп Гвардіола після поразки назвав «Челсі» фаворитом, але зробив це виключно з поваги до суперника. Ніхто, включаючи букмекерів, не сумнівався в підсумковому успіху «Барселони».

На «Камп Ноу» команда Роберта ді Маттео вийшла у білій формі. Як жартували вболівальники «Барси», суперник сам вирив собі могилу, зробився максимально схожим на мадридський «Реал». Склад каталонців здивував: Гвардіола почав гру за все з трьома захисниками, наситивши центр поля.

Однак через 15 секунд після стартового свистка Ешлі Коул вже рвався по флангу, роблячи небезпечну передачу в штрафну. Як потім виявилося, це була чи не єдина атака «Челсі» в першому таймі. «Барса» відповіла негайно: Джон Террі не встиг за Алексісом Санчесом, але Санчес не встиг за м'ячем. Через хвилину Мессі вже пробив у «дев'ятку», але з зовнішнього боку сітки. Малюнок гри нічим не дивував: гості встали в обороні і пару раз закинули м'яч на Дідьє Дрогба. Одного разу івуарієць навіть примудрився створити гольовий момент, на стрічці обігравши Херарда Піке, але в ворота з гострого кута не влучив.

У відповідь Мессі якимось дивом не реалізував вихід один на один.

До середини тайму команди вже обмінялися вимушеними замінами. У гостей поле покинув Кехілл, замість якого з'явився Босінгва, а господарі втратили Піке, якого нокаутував свій же воротар.

Ключові же події матчу вмістилися в останні 15 хвилин першого тайму. «Барса» все-таки забила - відзначився Серхіо Бускетс, який замкнув прекрасний простріл Куенка. А через дві хвилини капітан «Челсі» Террі зробив щось, що описується тільки нецензурними епітетами. Колись кращий тато Англії нишком врізав коліном Санчесу, той впав, а один з резервних арбітрів на випадок головному вказав. В результаті Террі побачив перед собою пряму червону картку і, чомусь обурюючись, поле покинув. Хоча нарікати він може тільки на себе: капітани команд, а ще й національних, в найважливіших матчах так себе не ведуть. В результаті вже через п'ять хвилин «Барселона» забила ще раз - Іньєста увінчав розгонисту атаку. Здавалося, все в матчі ясно, але на першій доданій хвилині «Челсі» інтригу чудесним чином відродив: Рамірес шикарним «парашутом» в дотик перекинув Вальдеса.

Другий тайм почався з тих же атак ущемленої «Барси», яка при рахунку 2: 1 залишалася без фіналу.

І незабаром каталонці отримали шанс вийти вперед за сумою двох протистоянь, але Мессі не зміг реалізувати пенальті, призначений за фол проти Фабрегаса ногами Дрогба. Дивно, але аргентинець так і не може забити в ворота «Челсі» - навіть 11-метрові не допомагають.

Гравці в меншості гості спромоглися лише на два удари з середини поля - виглядало комічно. З іншого боку, що ще залишалося робити «Челсі»? «Барса» продовжувала підгортати штрафну Чеха, але чим ближче був кінець матчу, тим судомні ставали спроби підопічних Гвардіоли. З іншого боку, кожна атака гостей викликала у оборони «Барселони» священний трепет. Стало ясно, що виграти нахрапом, розмашисто у господарів вже не вийде. За десять хвилин до кінця зустрічі ді Маттео замінив Дрогба і випустив Фернандо Торреса. Тут же господарі забили, але віддавав передачу Алвес забрався в офсайд.

У наступній атаці вже Мессі в черговий раз потрапив в штангу. Якийсь тотальне невезіння переслідувало каталонців.

Фінальний штурм «Барселони» так ні до чого і не призвів. Більш того, на першій доданій хвилині Торрес з середини поля втік один на один і граючи переграв Вальдеса - 2: 2.

Спустошені господарі зі свистком вибули з Ліги чемпіонів, а «Челсі», за два матчі вдаривши по воротах суперника рази три, ступив у фінал, де 19 травня зустрінеться з переможцем пари «Реал» - «Баварія», які поєдинок проведуть у середу.

«Газета.Ru» вела онлайн-трансляцію матчу «Барселона» - «Челсі».

Новини, результати матчів, положення команд в групах та футболістів у списку бомбардирів, а також багато іншого про найпрестижнішому клубному футбольному турнірі можна дізнатися на сторінці Ліги чемпіонів.