Чому Акінфєєв не пропустив

"СЕ" підводить підсумки першого матчу ЦСКА проти АЕК і називає головні причини, по яким оборона армійців подарувала своєму воротареві довгоочікуваний "сухар" в Лізі чемпіонів.

Сухар! Акінфєєв зробив це

Невисокого класу СУПЕРНИКА

Упевнена перемога закономірна і приємна, але давайте не робити на її тлі поспішних висновків і говорити про те, що ЦСКА прийшов в себе, повністю позбувся проблем на старті сезону і готовий до звершень в головному європейському турнірі. Надто вже сіреньким виявився грецький суперник. Монотонне тиск, відсутність вигадки і швидкостей, суєта в нечисленних ударних ситуаціях, постійні невдалі навіси - ніяких істотних складнощів АЕК створити не зумів. Немов сам очманів від спеки, при якій начебто мав виглядати органічніше.

Головна цифра, яка характеризує атакуючий футбол господарів, - лише одна, згідно з даними InStat. точна обостряющая передача за 90 хвилин. Та й спроб було всього п'ять, три з них - у заключному відрізку, вже за рахунку 0: 2. Лівайя. вийшов в стартовому складі, переміг в чотирьох єдиноборствах з 21 (!), а замінив його Угу Алмейда - ні в одному з трьох. Хоч якусь гостроту намагався створити лише Хрістодулопулос. та й він швидко видихався.

Всі ключові передачі АЕК проти ЦСКА.

Обов'язково потрібно похвалити оборону ЦСКА, яка зіграла собраннее, ніж в перших двох турах чемпіонату, і лише раз пропустила пас за спину. Тільки скільки разів вона б помилилася, якби наступ греків було різноманітніше, спроби розрізати лінію захисту - частіше, а тренерський штаб спробував би тиснути на хворі точки?

Атакуючий потенціал АЕК виявився занадто низький, а вже гра команди Маного Хіменеса в обороні, тактична підготовка до стандартних положень - і того гірше. Можливо, греки додадуть в Москві, коли втрачати буде вже нічого (тому ні в якому разі не святкуємо заздалегідь), але зараз вони виглядали абсолютно неготовими до протистояння.

Спасибі їм за це.

Ігор Чугайнов: "Серія Акінфєєва? Але це ж не група!"

Зміни ГРА В ОБОРОНІ

У порівнянні з попередніми матчами Віктор Гончаренко вніс такі корективи в дії захисту: Васін і Василь Березуцький помінялися місцями, в результаті чого брат виявився в самому центрі, а Віктор - ближче до флангу; Вернблум опустився трохи нижче, в звичну для себе опорну зону. І головне - в першому таймі ЦСКА грав куди обережніше, що не практикував ніяких високих оборонних ліній, розташовувався глибше і зустрічав суперника не в центрі поля, а ближче до штрафного. Немов придивлявся до суперника, не розуміючи до кінця, чого від нього чекати.

Зміни вплинули на надійність захисту благотворно. Василь Березуцький з його досвідом виглядав на місці самого центрального куди краще, ніж Васін, звужував коридори і вчасно виходив на підстрахування, назбирав шість підборів і 10 перехоплень - більше всіх в команді. Вернблум виграв 13 єдиноборств в обороні з 19 і не дозволяв армійському центру поля провалюватися і допускати швидкі атаки (їх взагалі у виконанні АЕК не існувало як класу). Одну-єдину помилку Олексія Березуцького до перерви, на щастя, тут же виправив Щенніков.

Всі удари АЕК по воротах ЦСКА.

За 90 хвилин господарі лише вісім разів доставили м'яч в чужу штрафну. Переважно - після стандартних положень. Як підсумок: лише один точний удар від греків з близької відстані, зате відразу 11 спроб (з них дві точних) з середньої та дальньої дистанції. Само собою, удари з-за меж штрафного теж можуть таїти в собі загрози, проте для цього потрібно хоча б нормально потрапляти по м'ячу. Футболісти АЕК не змогли жодного разу.

ВАСІН НЕ ПІДВІВ

Втім, пропустити гол можна і на рівному місці, при відсутності тлумачного тиску від суперника. Досить одного "стандарту" або якого-небудь ляпу від захисника. Хто в складі ЦСКА останнім часом був головним фахівцем з фатальним помилкам, ми прекрасно знаємо.

У цьому матчі Васін не підвів. Пересунувшись ближче до флангу Маріу Фернандеса. він знайшов додаткову підстрахування в особі Василя Березуцького, який пару разів підчистив його огріхи в першому таймі. Але і сам Віктор провів матч гідно: здорово виглядав у боротьбі (11 перемог в 14 дуелях), все виграв вгорі (5 з 5), здійснив три відбору.

Графічне відображення дій Васіна і карта його передач.

А ще на новому місці Васін явив світові свою зброю - цікаві діагональні переклади з флангу в чужу штрафну. Після одного з них у другому таймі вискочив один на один Чалов, та й взагалі Віктор розділив з Маріу Фернандесом лідерство по точним ключовим передачам - у кожного набралося по дві. Так що за колишні промахи 28-річний захисник почав виправлятися.