Домінуй, властивий, перемагай

З 30 матчів за участю цих двох команд «Рубін» виграв рівно половину, дозволивши москвичам лише чотири рази піти з поля в статусі переможця. Чергова зустріч обіцяла місцевим уболівальникам видовищний футбол і, як виявилося через півтори години, повністю виправдала покладені на неї сподівання.

урок гостинності

Тепла весняна погода, непомітно прийшла на футбольні поля клубів російської прем'єр-ліги, мабуть, так обрадувала футболістів, що ті вирішили не відкладати голи в довгий ящик і взялися за справу з перших хвилин. Першими активізувалися «рубіновци», які вирішили наплювати на манери і правила етикету, геть забувши про гостинність. Перша ж атака стає результативною: Канунніков виграє верхову боротьбу у кутового прапорця, п'ятою скидає м'яч на Цакташа; хорват вривається в штрафну, на паузі прокатує повз себе захисника і точно віддає на Караденіз, який і завершує цю комбінацію. Пожвавити було фан-сектор «Динамо» потопає в тиші: 1: 0. І ось вже по «Казань Арені» хвилями перекочуються гучні вигуки місцевих уболівальників.

Пенальті не проблема

На цьому тлі не зовсім логічним виглядає пенальті в ворота Сергія Рижикова, який дозволив «динамівцям» ненадовго зберегти рахунок - Іонов розвів м'яч і воротаря по різних кутах. До слова, після гри Еміль Бергстрем, який брав участь в цьому ігровому моменті, клятвено стверджує, що навіть не торкався нападника «Динамо». Як би там не було, пропущений гол не збив казанців з пантелику - акурат під кінець півгодини гри третій м'яч у ворота Шунін відправляє Ігор Портнягин, забезпечуючи команді комфортну перевагу перед перервою. Гольова передача прийшла до нападаючого з правого флангу, де «динамівці» відверто чуділі весь перший тайм. Відзначив це після гри і головний тренер «Динамо» Андрій Кобелєв: «Ми розбирали гру« Рубіна »і знали, що команда добре атакує флангами. У першому таймі матчу з поставленим завданням футболісти не впоралися - всі три м'ячі прийшли саме з цих зон », - визнав наставник москвичів.

Вистояти і забити ще

В цілому ж гра для казанців складається так, що навіть Рижиков дозволяє собі обігравати нападників у власному штрафному майданчику. «Давайте 7: 1!» - кричать з трибун уболівальники, натякаючи на повторення рахунку матчу «ЦСКА» і «Мордовії», який завершився з відповідним рахунком на користь армійців. Однак у другому таймі «Рубін» зменшив свої атакуючі пориви - все-таки, на думку Валерія Чалого, в першу чергу необхідно зосередитися на збереженні переможного рахунку, а вже потім, по можливості, спробувати збільшити рахунок. У роздягальні головний тренер казанської команди виразно точно акцентував на цьому увагу своїх футболістів, а це, в свою чергу, дало результат - натиск «динамівців» був витриманий без особливих проблем і «Рубін» отримав можливість грати в свій футбол.

Казанська фігуристка Тарасова з партнером обіграли пару Волосожар-Траньков

Під кінець години гри Чалий виробляє дві заміни: свою порцію оплесків отримує Караденіз, який поступився місце Ткачуку, а Марко Девіч виходить на поле замість Портнягина. Українець тут же береться за справу: тільки-но з'явившись на полі, нападник кинувся пресингувати Шунін, змусивши того вибити м'яч в аут; заробив пенальті в наступній атаці і сам же його реалізував. Неймовірна продуктивність! Уже після матчу Валерій Чалий розповів журналістам, що право виконати пенальті Девіч «вкрав» у Кисляка, але хіба це має значення, коли твоя команда перемагає суперника?

Казанці дійсно провели відмінний матч. Позиційні атаки, стрімкі контрвипади, впевнений контроль м'яча і злагоджена гра в захисті - «Рубін» буквально домінував, панував на полі. Велика і впевнена перемога над найближчим сусідом по таблиці приспіла як не можна до речі - 3 очка, покладені в скарбничку, дозволили відірватися від того ж «Динамо», а заодно від «Амкара».
Відмінно проявили себе футболісти атакуючої лінії: відзначилися Портнягин і Канунніков, для яких кожен забитий м'яч на вагу золота; свій, здається, вже 1000-й (насправді - 50-й) гол провів за клуб Караденіз; довів свою спроможність Марко Девіч. І все б добре, тільки в чемпіонаті ще зустрінуться суперники посильніше нинішнього «Динамо», м'яко кажучи, не хапає зірок з неба. І ось якщо в матчах з ними результат буде не гірший - тоді так, питань немає. Поки ж продовжити працювати в обраному напрямку.

«Рубін» (Казань) - «Динамо» (Москва) - 4: 1 (3: 1)
Голи: Караденіз, 3; Канунніков, 14; Портнягин, 30; Девіч, 67 (пен.) - Іонов, 17.
Попередження: немає
«Рубін» (Казань): Рижиков, Кузьмін, Кверквелія, Бергстрем, Котуньо, Оздоєв, Кисляк, Караденіз (Ткачук, 62), Канунніков, Цакташ (Ахметов, 73), Портнягин (Девіч, 65).
«Динамо» (Москва): Шунін, Живоглядов, Губочан, Хольмен, Дьяков (Таша, 46), Морозв, Збнін, Соснін, Драгун, Іонов, Бечирай.