Фінал кубка Англії з футболу 2018

«Челсі» здобув перемогу з рахунком 1: 0 завдяки голу Дідьє Дрогба зі штрафного в дальній кут воріт.

Передумови [ред | правити вікі-текст]

Шлях до фіналу [ред | правити вікі-текст]

Перед матчем [ред | правити вікі-текст]

Судді матчу [ред | правити вікі-текст]

Форма [ред | правити вікі-текст]

Церемонія відкриття [ред | правити вікі-текст]

Безпосередньо перед стартом матчу, пройде коротка церемонія відкриття, в якій трофей буде встановлений на постамент між ладом гравців, які вистроются вздовж червоної килимової доріжки. Потім гравцям будуть представлені головні гості і офіційні особи, після чого буде зіграний національний гімн. [8]

Огляд матчу [ред | правити вікі-текст]

Перший тайм [ред | правити вікі-текст]

Перша атака залишилася за «Портсмутом». Ледве розпочалася гра, як Аруна Діндан після довгої передачі з глибини поля заволодів м'ячем на правому фланзі, але так і не зумів переграти Ешлі Коула. після одужання якого міцно на лаві запасних осів Юрій Жирков. Давши номінальним гостям провести свою атаку, підопічні Карло Анчелотті міцно заволоділи м'ячем в центрі поля і повели своє позиційний наступ на володіння Джеймса. Небезпечно було вже на 5-й хвилині, коли після пострілу Френка Лемпарда з його улюбленою позиції перед ворожої штрафний м'яч просвистів в десятці сантиметрів від штанги. «Портсмут», як міг, намагався відповідати лондонцям атакою на атаку, але сили опонентів явно були не рівні. Той же Лемпард в другому епізоді зі своєю участю лише якимось дивом не забив, ефектним дальнім пострілом направивши м'яч у хрестовину ворожих воріт. З цього моменту пройшла всього хвилина, як після передачі Флорана Малуда. м'ячем заволодів Ніколя Анелька. йому вдалося пробити з-під Стіва Фінна. але сейв голкіпера зберіг рахунок нульовим.

Якщо на старті поєдинку захисникам «Портсмута» ще вдавалося накривати Дідьє Дрогба. то до середини першого тайму бомбардир став відчувати все більше свободи. В одному з епізодів йому дозволили навіть нанести два удари в одній атаці з меж штрафного, але обидві спроби на себе взяли захисники. В одній зі своїх нечисленних Фредерік Пікьонн практично в упор припав до позиції Петера Чеха. Після потрапляння Саломона Калу в поперечину з передачі Ешлі Коула ніхто вже й не згадував про епізод «Портсмута». Тим більше, що практично відразу ж після цього каркас знову зіграв на боці «Портсмута», прийнявши на себе удар головою Джона Террі. взяв собі в помічники Малуда. Невеликий перепочинок «Портсмут» отримав незадовго до перерви, коли медичну допомогу надавали Міхаелю Баллаку. Після цього короткострокового відпочинку, Дрогба. в своєму стилі виконав божевільний удар зі штрафного, і м'яч від рукавичок Джеймса знову вже в четвертий раз за тайм влучив у каркас. Але невдача тривало тим, що коли той же Дрогба. замикаючи простріл Анелька. пробив ще раз в штангу.

Другий тайм [ред | правити вікі-текст]

Перерва пройшов без замін. «Портсмут» на 52-й хвилині проветі відмінну атаку, коли після передачі з правого флангу Джеймі О'Хара Кевін-Прінс Боатенг з забійної позиції пробив у сантиметрах від перекладини воріт «Челсі». Потім Аруна Діндан на швидкості увірвався в штрафний майданчик Чеха і був там не за правилами зупинений замінив в кінцівці першого тайму травмованого Баллака Жуліано Беллетті. давши арбітрові відмінний привід призначити пенальті. Боатенг. пробив зовсім нехитро прямо по центру воріт, давши тим самим Чеху шанс парирувати постріл ногою. Не встиг «Портсмут» відійти від шоку, як «Челсі» вдалося використати свій стандарт. Дрогба чудовим пострілом у дальній кут направив м'яч в ворота від штанги.