Глобус - модель землі

Урок навколишнього світу

Методична мета уроку: познайомити з методикою організації навчальних досліджень.
nbsp
Мета уроку: розвивати навички дослідницької діяльності учнів, формувати первинні навички проведення самостійних досліджень.
nbsp
Завдання уроку:
  • Сприяти формуванню понять: "глобус-модель", "океан", "материк", "екватор", "паралелі", "меридіани".
  • Формувати у дітей мотивації до навчання, до саморозвитку.
  • Формувати інтелектуальні навчальні дії, вміння мислити і працювати з інформацією.
  • Вчити комунікативним навичкам взаємодії в групі.
  • Розвивати творче, критичне мислення, розширювати кругозір учнів.
  • Виховувати цілеспрямованість, самостійність, ініціативність, почуття любові до Планеті Земля. nbsp
    Тип уроку: урок творчого пошуку.
    nbsp
    Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, глобуси, таблиці, роздатковий матеріал.

    1. Організаційний етап

    Слайд 1. Емоційний настрій учнів на урок.
    nbsp
    Закрийте очі, опустіть голови і вслухайтеся в слова:
    «Якщо ми закриємо очі, то нічого не побачимо, нічого і раніше не було, крім темряви. І було так до тих пір, поки не з'явився блакитний блискучий куля. Це Земля. Життя починається ... Світ сліпуче переливається, І як важливо, щоб це тривало вічно ".
    nbsp
    Ось з таким настроєм ми і почнемо наш урок "Навколишнього світу".

    2. Визначення теми і цілей уроку

    Уч. - Щоб дізнатися тему уроку, вам потрібно відгадати загадку:
    Куля невеликий,
    Лінуватися не велить,
    Якщо знаєш предмет,
    Те покаже цілий світ.
    (Глобус) Слайд 2.
    Уч. - Сформулюйте тему нашого уроку? Поставте цілі і завдання?
    Уч. - Сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися вести самостійні дослідження. Уявімо з вами, що ми знаходимося в космічній лабораторії. Тепер ви не учні 1 "а" класу, а наукові співробітники. Вам належить досліджувати незнайомий для вас об'єкт - глобус.

    3. Етап планування роботи над проектом

    - Де ми можемо взяти інформацію про глобус?
    (Підручник, енциклопедія, інтернет, запитати у вчителя).
    nbsp
    - Які методи збору інформації ми будемо використовувати?
    У дітей на столах картки зі словами
    (Поспостерігати, ЗАПИТАТИ, ПОДИВИТИСЯ, ПРОЧИТАТИ, досліджувати).
    вони вибирають і кріплять на дошку.
    nbsp
    - А тепер давайте задамо питання, які допоможуть вам розкрити тему нашого дослідження.
    При складанні питань ви можете скористатися опорними словами:
    Що, глобус, таке. (Що таке глобус?)
    Про що, глобус, може, розповісти. (Про що може розповісти глобус?)
    (Діти задають питання, учитель на дошці їх вивішує)
    nbsp
    Уч. - Це і є план нашого дослідження.
    nbsp
    Уч. - Отже, наше перше запитання "Що таке глобус?".
    Давайте поміркуємо разом.

    4. Етап пошуку

    Формування понять "модель", "глобус". Слайд 3.
    Уч. - Як назвати предмети, що лежать на столі? (Лежать моделі літаків, вертольотів, і так далі)
    Уч. - Чим вони схожі на справжні предмети? (Формою)
    Уч. - Чим відрізняються? (Розміром)
    Уч. - Як ви розумієте значення слова "модель"? (Висловите припущення) Настя, прочитай в підручнику на стор. 36, що таке модель. Слайд 4.
    Уч. - Як називається предмет, який стоїть у вас на парті? (Глобус)
    Уч. - Давайте з'ясуємо "Що таке глобус?" (Висуньте ваші гіпотези) Катя, прочитай в підручнику на стор. 37 точне визначення глобуса. Слайд 5.

    5. Етап проміжних результатів і висновків

    Уч. - Друге питання нашого дослідження "Про що може розповісти глобус?". Шукати інформацію на це питання ви будете самостійно в групах, і головними вашими помічниками стануть: глобус, підручник і енциклопедія Землі.
    Уч. - Звідки ми знаємо, яка наша Земля? (Від мандрівників, вони відкривали нові землі)
    Уч. - Як ви думаєте, хто зобразив землю на глобусі? (Вчені - географи)
    Уч. - Хто першим побачив нашу Землю всю цілком? (Гагарін з космосу) Слайд 6.
    Уч. - Виберіть з фігур ту, яка за формою схожа на глобус? (Показ кола)
    Уч. - Покажіть кольору глобуса фігурками? (Синій, жовтий, зелений, коричневий, білий).
    Уч. - Покажіть той колір, якого найбільше на глобусі? (Синій)
    Уч. - Що показує цей колір? (Воду)
    Уч. - Так, хлопці, 2/3 частини-води на планеті. Космонавти з любов'ю називають Землю "Блакитна планета".
    Уч. - Що показано жовтим, коричневим і зеленим кольором? (Суша або материки), суші - 1 / 3Частина, білий? (Сніг, лід)

    Физминутку

    На нозі стоїть одній. Крутить - крутить головою.
    Нам показує країни, річки, гори, океани.
    Ти як глобус покрутити, а тепер зупинись!
    nbsp

    6. Практична робота в групах

    Уч. - Зараз ви маєте вивчити глобус, як коли - то вчені досліджували нашу Землю. Перед вами три кольори конвертів з різнорівневими завданнями, вибирайте конверт і приступайте до дослідження (групи вибирають конверти).
    "Червоний" - завдання підвищеного рівня (робота з енциклопедіями).
    "Синій" - програмний матеріал (робота з опорою на підручник).
    "Білий" - за допомогою вчителя.
    "Зелений" - творча майстерня.
    nbsp
    ЗАВДАННЯ ДЛЯ 1 ГРУПИ
    Зелений конверт "Творча майстерня".
    Знайдіть на глобусі, як називаються материки, де вони розташовані і наклейте їх на свою модель.
    nbsp
    ЗАВДАННЯ ДЛЯ 3 ГРУПИ
    Червоний конверт.
    1) Визначте найбільший і найменший материки.
    Найбільший материк -.
    Найменший материк -.
    2) Як називається материк, на якому ми живемо.
    3) Найбільший океан -.
    Найменший океан -.
    Найхолодніший океан -.
    nbsp
    ЗАВДАННЯ ДЛЯ 2 ГРУПИ
    Білий конверт.
    Знайдіть на глобусі або карті півкуль океани і підпишіть їх (команда працює у дошки на карті півкуль, наклеюють їх).
    nbsp
    ЗАВДАННЯ ДЛЯ 4 ГРУПИ
    Синій конверт.
    Користуючись підручником і тлумачним словником, з'єднай стрілочкою слово з його визначенням. (Модель, глобус, материк, океан, берегти природу).

    7. Етап перевірки

    8. Етап узагальнення інформації

    Уч. - Ну і тепер нам залишилося підвести підсумок нашого дослідження. І мені ніяк не обійтися без вашої допомоги. Гра "Гонка за лідером" починається! Учитель в швидкому темпі читає пропозиції, діти кожної групи підбирають і показують відповідні за змістом слова: ГЛОБУС, ШАР, ВОДА, СУША, СНІГ, П'ЯТЬ, ШІСТЬ, БЕРЕГТИ.
    Модель Землі -.
    Це слово в перекладі з латинської означає -.
    На глобусі синім кольором позначена -.
    коричневим, жовтим, зеленим -.
    білим -.
    На земній кулі океанів -.
    матеріков- Планета Земля наш спільний дім і її треба -.

    9.Етап рефлексії

    Читання учнем вірша Е.Шкловского "Ти бережи нас".
    nbsp
    Дивлюся на глобус - земну кулю.
    І раптом зітхнув він, як живий.
    І шепочуть мені материки:
    "Ти бережи нас, бережи!"
    У тривозі гаї і ліси.
    Роса на травах, як сльоза.
    І тихо просять джерела:
    "Ти бережи нас, бережи!"
    Зупинив олень свій біг:
    "Будь Людиною, людина.
    У тебе ми віримо - НЕ солги,
    Ти бережи нас, бережи! ".
    Сумує глибока річка,
    Свої, втрачаючи берега.
    І чую голос я річки:
    "Ти бережи нас, бережи!"
    Дивлюся на глобус - земну кулю,
    Такий прекрасний і рідний.
    І шепочуть губи: "Не збрешу.
    Я збережу вас, збережу! "
    nbsp
    Уч. - Хлопці, чому глобус просить берегти Землю?
    (Унікальність Землі полягає, перш за все в тому, що на ній живемо ми, тому ми з вами повинні якомога більше дізнаватися про нашу планету і берегти її).
    nbsp
    Уч.- У мене в руках нова, чарівна модель планети. Її немає в сонячній системі, але вона є в системі освіти, і називається вона "Успіх".
    Скажіть, якими якостями повинні володіти учні, щоб стати успішними людьми? Учні виходять і прикріплюють до планети ОКЕАН ЗНАНЬ, МАТЕРИК ДОБРИЙ, ГОРИ ЧЕСНОСТІ, ПОЛЮС СПІВРОБІТНИЦТВА.

    Схожі статті