Голов, благо, не було

«Рубін» зіграв внічию з «Оренбургом» (0: 0) в рамках 19-го туру РФПЛ. Яким виявилося прощання зі стадіоном «Центральний» - в репортажі «Советского спорта».

відсутність диспетчера

У «Рубіні» все ще відсутній головний вигадник. Канунніков або Жемалетдінов на цю роль не підходять, хоча по позиції найчастіше саме вони виявляються на позиції десятки. Тому гравцям атаки залишається чекати цікавого пасу від М'Віла або когось із захисників. На поле в першій половині гри явно не вистачає Караденіз або Летьєнн.

Та ж історія у «Оренбурга». Команда Роберта Євдокимова - суто контратакуюча. Можливо, при такому тактичному підході фантазер в складі і не потрібен, або його роль виконує Благо, що відрізнявся креативної думкою вельми рідко. Але татуйований болгарин, як тільки він виявляється з м'ячем, моментально переводить снаряд на Дюриш, а там вже як вийде.

Флангова гра як ідеал

Що «Рубін», що «Оренбург» намагаються атакувати однаково - за допомогою флангів. І якщо господарі можуть розраховувати на класове перевагу при атаці з краю, то гостям залишається сподіватися лише швидкість і точність передач.

Жахливе якість поля не дозволяє командам грати в дрібний пас, комбінувати з м'ячем внизу, тому вони багато в чому діють від протилежного - як можна простіше, щоб помилки не ставали фатальними.

«Стандартний» підхід

План Б для обох колективів - вдала гра при стандартах. До додаткових можливостей забити «Оренбург» вдався на 29-й хвилині - небезпечний удар Дюриш -, а «Рубін» пару хвилин по тому - ледь не відзначився Жонатас. При настільки похмурому ході обставин пробити здалеку для команд за щастя. Але в першому таймі єдиний такий удар зробив тільки вищезгаданий Жонатас. І потрапив в Кержакова.

Чи не силою, так хитрістю

У другому таймі головною тактичної новинкою стала вільна позиція Григор'єва, який раз у раз зміщувався з флангу в центр, Максим став небезпечний не тільки при прострілах, але і в одноосібних проходах, а його передача на Дюриш ледь не призвела до голу. Хоч якась іскорка спалахнула у гостей. Господарям про таке варто тільки мріяти.

Хитрих маніпуляцій в складі «Рубіна» в другому таймі так і не сталося. Буденно на поле замість Камболова з'явився Цакташ, настільки ж буденно Ткачука змінив Караденіз. В цілому, передбачувані заміни Хаві Грасиі підтверджують передбачувану гру його підопічних. Єдина світла пляма в грі казанців в другому таймі - фінальний, нехай безгольовою, але вольовий, п'ятихвилинний навал на володіння Кержакова.

«Рубін» і «Оренбург» голів не забили не тому що не змогли. А тому що не захотіли. Головним чином суперники протягом всього матчу позбавляли один одного явних можливостей відзначитися, забувши про головне завдання - постаратися забити. Але ідея не пропустити ні за яких обставин стала головним лейтмотивом цієї зустрічі.

Таким чином, пухкий газон «Центрального» подарував публіці пухкий футбол у виконанні двох пухких по конструктиву команд. Не більше.

туманні перспективи

На пухкому поле зазвичай прийнято щось сіяти. Але посіяно чи щось в казанському клубі, сказати складно. Якщо «Оренбург», виходячи з фінансових можливостей і першого досвіду гри в РФПЛ, комфортно почуває себе в середині турнірної таблиці, то «Рубін», як дворазового чемпіона країни, подібний стан справ влаштовувати не повинно.