Як електричка повз жебрака - сп

Тренерському штабу і гравцям «Ліона», безумовно, треба віддати належне. Програвши тиждень тому на своєму «Жерлане» «Реалу Сосьєдад» з рахунком, що давав мало перспектив на вихід в груповий етап Ліги чемпіонів (0: 2), а найголовніше, відчувши сучасну різницю в класі, «ткачі», ведені Ремі Гардом, тим Проте зібралися дати бій в Сан-Себастьяні.

Причому на весь голос заявили про свої наміри відразу після стартового свистка словенського арбітра Скоміни.

Так, цей період позамежної активності і грунтовного тиску гостей на ворота Браво не приніс голів і тривав не дуже довго, але все-таки забрати його у «ткачів» ніхто не зможе. А посміхнися підопічним Гарда фортуна - і шлях «Реала Сосьєдаду» до успіху був би набагато більш напруженим. Хоча, в будь-якому випадку, це деталі і нюанси, в чиїй підгрунтя була відсутня здатність глобально перевернути конкурентну ситуацію в дуелі з ніг на голову. По-перше, перемога в Ліоні охороняла «Реал Сосьедал» від великих неприємностей і огидних сюрпризів. По-друге, клуб з країни басків нині дійсно на порядок більш організована, потужна і естетична футбольна одиниця, ніж «ткачі» з їх продірявився складом. Тому глобальних шансів у «Ліона» не було, і в підсумку сталося те, що й мало статися: суперник пронісся вперед, як електричка повз жебрака.

Раунд плей-офф. матч-відповідь

Реал Сосьєдад (Іспанія) - Ліон (Франція) - 2: 0 (0: 0)

СУДДЯ: Д.Скоміна (Словенія).

ЛІОН (4 + 2 + 3 + 1): А.Лопеш - М.Лопеш, Б.Коне, Умтіті, Бедімо - Фовал, Гоналон - бенз (Набіл Фекір, 46), Греньє, Гуркюфф (Балулу, 77) - Лакасетт.

ГОЛИ: 1: 0 - Вела (67, пас - Грізманн). 2: 0 - Вела (90 + 1).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Вела (37) - Умтіті (77).

Але дебютний штурм «ткачів» таки трапився, і господарі, мабуть, налаштовує на іншу хвилю, грунтовно розгубилися, коли зіткнулися з тим, що гості включили пресинг, нахабно йшли в відбір і небезпечно навішували в напрямку Лакасетта. Ударів по воротах Браво не було, але вболівальники «Реала Сосьєдаду» пережили не найприємніші хвилини вечора середи.

Однак енергетики та заводу «Ліона», яким підопічні Гарда придушували опонентів, вистачило ненадовго. Вже на 7-й хвилині господарі зробили спробу перебратися на чужу половину поля, ініціювавши виникнення ситуації, яка змусила пред'явити претензії судді. Справа в тому, що в центрі поля месьє Коне відверто ліктем огрів в вухо сеньйора Сеферович. За всім рекомендаціям корпусу арбітрів, за таку провину Скоміна мав всі підстави дістати з кишені червону картку. Однак словенець милосердно для «ткачів» обмежився виховною бесідою, добродушно пожурив хулігана. Зрозуміло, трибуни були обурені, але Скоміна треба віддати належне: свою ліберальну манеру арбітражу він не тільки утримав в розумних рамках, а й зовсім уникнув помилок. Хоча на тій же 37-й хвилині Вела дуже витончено провокував словенську бригаду на призначення пенальті. Падав мексиканець достовірно, з тією часткою артистичності, що і є шиком геніальних симулянтів, однак Скоміна догледів, що лідер «РС» пірнав, шукаючи контакт з кінцівкою переслідував його суперника.

З ними, до речі, в мистецтві дриблінгу з перших хвилин свого перебування на полі спробував конкурувати резервіст «Ліона» Набіл Фекір, причому у цього темношкірого хлопця, який влаштувався на правому фланзі, виходило зовсім непогано. По крайней мере, нерви бека «РС» де ла Беллі він поплескав, та й Браво змусив продемонструвати приватне майстерність в справі скорочення кута обстрілу. Але і цей спалах «ткачів» імені Набіл Фекір тривала недовго. На авансцену вийшов Сеферович, який показав себе знатним «вбивцею моментів», хоча в цілому гра форварда зі швейцарським паспортом також справила хороше враження. Але крутіше всіх опинився Вела.

Мексиканець майстерно отлепілі від голкіпера і опікуна на 67-й хвилині при подачі Грізманном з кутової позначки. В результаті малюкові ніхто не завадив вразити ціль головою - захист «Ліона» виступила в якості здивованого спостерігача. Цей успіх господарів фактично відключив гостей від «джерела живлення», звівши їх мотивацію до нуля. Матч, за великим рахунком, догравався, що дозволило баскам радувати публіку проявами футбольного мистецтва, яке зазвичай неможливо в баталіях, що проходять в атмосфері жорсткої конкуренції. Тут і дриблінг, і різні паси п'яткою і «трикутники» з «ромбами». А під кінець Вела здійснив вишуканий прохід зі своєї половини поля, ніж остаточно привів у захват всіх, хто співпереживав «Реалу Сосьєдад». До слова, ця команда може виявитися не статистом і на груповій стадії Ліги чемпіонів.