Конспект фізкультурного заняття в підготовчій групі «Весела стриб - скок команда»
Мета: створення умов для фізичного розвитку дітей, підтримки сприятливого психологічного клімату і любов до занять спортом.
- створити умови для розвитку творчої уяви через виконання імітаційних рухів;
- створити умови для рухової активності за коштами повзання по гімнастичній лаві способом підтягування;
- подлезанія під дугою;
- стрибків на двох ногах через лавку;
- стрибків на двох ногах з обруча в обруч.
устаткування:
Музичний супровід, мультимедійна установка, гімнастичні лавки, гімнастичні килимки, обручі, дуга.
хід заняття
(Діти заходять в зал під музику і встають на гімнастичні килимки, розкладені по залу).
Інструктор. Хлопці, хочете потрапити в «стриб - скок команду»? Тоді я вас запрошую пограти зі мною і подивлюся, на що ви здатні. Чи готові? Так!
Інструктор: Привіт, хлопці! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Діти: Привіт! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Інструктор: Як справи! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Діти добре! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Інструктор: Пограємо! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Діти: Так! (Стрибок вгору, бавовна над головою).
Інструктор. Ви любите відгадувати загадки?
Інструктор. Відмінно! Адже сьогодні у нас буде розминка з загадками. А відгадали ви їх чи ні, покаже чарівний екран.
Інструктор. І так, перша загадка:
Маленького зросту я, тонка і гостра,
Носом шлях собі, шукаю, за собою ніс тягну!
Інструктор. Правильно це голка з ниткою (на екрані картинка).
А ось і відповідь, подивимося, чи правильно відгадали? Все вірно - це голка.
Хлопці давайте пограємо з вами в голку, встаємо.
Яка у нас голка? (Показує, руки вгору з'єднує, встає на носочки)
Інструктор. Правильно, зараз наша голка буде шити. Слідуйте за мною хлопці!
(Діти йдуть на носочках, руки вгору, звичайна ходьба, змійкою).
Приходять на свої місця.
Інструктор. Молодці хлопці, прекрасно впоралися. А зараз я загадаю загадку складніше:
- Всіх зимуючих птахів чорніше,
Чистить ріллю від черв'яків!
Інструктор. Молодці, яку складну загадку відгадали!
Інструктор: Ну що хлопці будемо зображати ворону, для цього нам потрібно сісти навпочіпки, не забувайте, що у ворони є крила.
(Діти йдуть на корточках, розмахуючи кистями рук, паралельно вимовляють слово «Кар»).
Інструктор. Молодці, слухайте наступну загадку.
- Що за Коняшко, на всіх тільняшки?
Інструктор. Правильно це зебра! І так продовжуємо розминку, поставили руки на пояс і все разом поскакали, цокаючи язиком.
(Діти стрибають на подскоках один за одним, прямим галопом, боковим в чергуванні з ходьбою).
Інструктор. Відмінно, закінчили. Ну що, хлопці втомилися? Ні, тоді продовжуємо. Зараз ми з вами згадаємо різні професії людей.
загально-розвиваючі вправи
Скажіть мені, будь ласка, як називається професія людини, який фотографує?
Інструктор. Молодці, дійсно це фотограф. Хлопці фотограф, він що робить?
Інструктор. Правильно! Зараз ми з вами будемо вчитися фотографувати. І так взяли в руки фотоапарат, і починаємо ось так «Клац», приготувалися. І почали.
1. «Фотограф»
І.П. ноги на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях, кисті рук на рівні особи.
Нахили тулуба вперед, стискаючи вказівні пальці, вимовляючи слово «Клац»;
Інструктор. Виходить? Молодці хлопці ось, скільки гарних фотографій у нас вийшло.
Продовжуємо. А ви знаєте, хлопці, як називається професія людини, який фарбує стіни?
Інструктор. Моляр, правильно хлопці!
Інструктор. Моляр фарбує стіни в різні кольори. Давайте уявимо, що ваші руки це кисті і будемо фарбувати зверху до низу.
2. «Моляр»
І.П. ноги разом, руки внизу, підняти руки вгору, нахилитися вперед дістати до шкарпеток ніг, випростатися.
Інструктор. Закінчили вправу, ну що хлопці продовжуємо?
І тепер ми поговоримо про шоферів, а хто такі водії?
Діти: Це люди, які водять машину.
Інструктор. Молодці, зараз ми будемо зображати шоферів. Ну що почнемо?
Назва стптьі: Конспект фізкультурного заняття в підготовчій групі «Весела стриб - скок команда»
І.П. стоячи, ноги на ширині плечей, руки злегка зігнуті в ліктях, кисті рук стиснуті в кулаки, повороти тулуба, в сторони обертаючи руками.
Інструктор. Ось це шофери, здорово у нас, виходить, водити машину.
А зараз хлопці ми будемо будівельниками, а що роблять будівельники?
Діти: Кладуть цеглу.
Інструктор. Правильно, а давайте всі разом будемо класти цеглу.
4. «Будівельник»
І.П .: стоячи, ноги разом, склали руки одну на іншу перед грудьми, присідати і одночасно міняти руки місцями.
Інструктор. Хлопці, а ви знаєте таку професію, як швець, що він робить?
Інструктор. Молодці! Зараз ми з вами будемо лагодити чоботи.
5. «Швець»
І.П .: стоячи, ноги разом, руки внизу, піднімати, по черзі ноги зігнувши в коліні, торкаючись руками п'ят поплескуючи їх «Прибиваємо цвяхи до каблучка».
Інструктор. Молодці хлопці, добре впоралися з роботою шевця, а з професією пожежного впораєтеся?
Інструктор. Тоді давайте, згасимо вогонь з пожежного шланга, візьмемо шланг в руки і почнемо.
6. «Пожежний»
І.П .: стоячи ноги разом, руки в низу кисті з'єднати між собою, виконувати стрибки на двох ногах, роблячи хвилеподібні рухи руками вгору. У чергуванні з ходьбою.
Інструктор. Ну що ж хлопці ви відмінно впоралися.
Продовжуємо грати далі.
Інструктор: Хлопці, а зараз ми будемо з вами туристами, туристи відправилися в похід, а ось і намети, але намети тримісні туди входить лише три людини, здається, пішов дощ, ховаємося в намети скоріше, подивіться тут маршрути для вас, під номерами 1 і 2, за картками вам необхідно побудувати свій маршрут. Тут для вас є необхідне обладнання.
Основні види рухів
1. Підтягування руками лежачи на животі по гімнастичній лавці.
2.Подлезаніе під дугою.
3.Прижкі на двох ногах через лавку.
4.Прижкі на двох ногах з обруча в обруч.
Рухлива гра «ловишка»
Інструктор роздає дітям стрічки - «хвостик» з кольорового матеріалу, який вони закладають собі за пояс. Дитина, якій не дісталася стрічка, стає «ловишка». За сигналом педагога «Біжи!» Діти розбігаються по залу. Ловишка бігає за граючими, прагнучи витягнути «хвостик». Дитина, який втратив стрічки тимчасово відходить в сторону.
Дихальна гімнастика з логопедом
Інструктор: Молодці хлопці, ми сьогодні весело грали?
Інструктор: Здорово! Ви все відмінно впоралися із завданнями, і, звичайно ж, я вас всіх беру в свою стриб - скок команду. А щоб все знали, що ви в моїй команді, я вам подарую значки з її зображенням.
А тепер хлопці ми з вами зробимо фотографію нашої команди і відправимо її в редакцію телеканалу «Карусель» в програму «стриб-скок команда», справжніми учасниками якої ми сьогодні стали.
Назва: Конспект фізкультурного заняття в підготовчій групі «Весела стриб - скок команда»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НСД. фізичний розвиток, Підготовча група