Олеся Борисова
Конспект освітньої діяльності по нетрадиційних методів малювання в середній групі «Тендітна сніжинка»
Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №42 міста Єльця»
КОНСПЕКТ освітньої діяльності по нетрадиційних методів малювання в середній групі «Тендітна сніжинка»
підготувала вихователь середньої групи. Борисова Олеся Вікторівна
Інтеграція освітніх областей. «Художньо - естетичний розвиток». «Пізнавальний розвиток» (Формування цілісної картини світу, «Фізична культура».
Мета. Ознайомити дітей з різними техніками нетрадиційного малювання
• Виховувати любов до краси природи, взаємодопомога і повагу один до одного.
• Знайомити з новою технікою нетрадиційного малювання.
• Експериментувати з матеріалами.
• Викликати інтерес до створення образу сніжинок (снігових мережив) різними нетрадиційними техніками.
• Розвивати творчу уяву. фантазію.
Устаткування і матеріали:
Мультимедійний проектор, екран, ноутбук, картон темних тонів, клей ПВА, манка (кухонна сіль, сніжинка з загадкою).
Спостереження на прогулянці за формою сніжинок. Розгляд різних форм сніжинок на демонстративному матеріалом. Знайомство з елецким мережив з візерунками та сніжинками.
Хід заняття:
Організаційний момент. (Діти заходять в групу. Встають в гурток).
Психологічна гімнастика. «Краплинка, крижинка, сніжинка»
За допомогою ведучого діти зображують крапельку (руки вгорі півколом, вільні, крижинку (руки зімкнуті вгорі, напружені, сніжинку (руки в сторони, вільні, дуже м'які).
Вихователь уточнює у дітей будь-яку пору року (відповіді дітей)
Вихователь. правильно, зараз середина зими. Зима - чудова пора року! Взимку, як ми вже знаємо, відбувається багато чудес! Ой, хлопці до нас у вікно залетіла сніжинка. А що там на ній написано - вірш - загадка. Уважно слухаємо, що її відгадати. Хто відгадає - підніме руку:
І ніде не наслідив!
Але кумедні картини
З'явилися на вікні:
Їдуть зайці на коні,
Що ніч не спав
І на склі малював?
Вихователь. Діти, давайте разом розглянемо картинки із зображенням сніжинок. (Картинки на мольберті).
Вихователь. Підводить дітей до висновку. Що мороз малює візерунки прозорим водяною парою, який, завжди є в повітрі і в кімнаті. Теплі пари води осідають на холодних стеклах вікон і перетворюються в кристали льоду, як сніжинки в небі. Крижані кристали з'єднуються один з одним, крижинки групуються на склі нерівностями, тим самим утворюючи незвичайний малюнок на склі. Блискучим в променях світла!
Вихователь. На жаль, діти, ми можемо милуватися такими сніговими мереживами тільки взимку! І якщо ми хочемо, щоб зимові мереживні сніжинки були з нами до літа. давайте ми створимо їх на папері.
Вихователь. Я приготувала фарби на столі ... Ой, а де вони? Хлоп'ята, це ви їх сховали? Куди ж поділися? Гаразд. Давайте візьмемо фарби з нашого куточка образотворчого мистецтва - діяльності. І там їх немає? Як же ми тоді будемо малювати?
Вихователь загадково дивиться на дітей і на стіл де стоять сіль, манка, клей.
І каже. «У мене є є ідея!» А поки я вас познайомлю з Єлецьким мереживом. Ви подивіться уважно, які майстрині нашого міста плетуть чудові вироби.
Чи включається мультимедійний проектор, екран, ноутбук.
Вихователь. Проводиться пальчикова гімнастика. «Ось все пальчики мої»:
Ось все пальчики мої.
Їх, як хочеш, поверни
І ось так, і ось так,
Один два три чотири.
Миші смикнули за гирі.
Тут пролунав страшний дзвін.
Розбігайтеся, мишки, геть.
Вихователь. Молодці, хлопці! Які гарні мереживні сніжинки вийшли у вас. Потрібно деякий час, щоб клей висох. А поки з вами проведемо фізкультхвилинки.
Що в подарунок принесла?
Білий сніг пухнастий,
Лижі, санки і ковзани,
І на ялинці вогники!
Вихователь. подивіться, ваші візерунки готові. Залишилося тільки акуратно змахнути з них манку (сіль) в піднос, подивіться, як роблю це я.
А тепер всі разом їх розглянемо, і похвалимо один одного які ми молодці!
Конспект майстер-класу для дітей старшої групи та їх батьків з нетрадиційних технік малювання Конспект майстер-класу для дітей старшої групи та їх батьків з нетрадиційних технік малювання. Тема: «Пейзаж». Маслова Людмила Анатоліївна.Конспект безпосередньо освітньої діяльності в другій молодшій групі «Сніжинка в гостях у хлопців» Освітні області: пізнавальний розвиток, речвое розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток. Мета: Розширювати.
Конспект НСД по З діяльності з використанням нетрадиційних технік малювання в середній групі «Сніг іде» Мета: продовжувати освоювати нетрадиційні техніки малювання (зім'ятий папір, ватяні палички, пальчик). Завдання: -расшірять знання дітей про.Конспект по образотворчої діяльності в середній групі «Сніжинка» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №18» Конспект безпосередньо освітньої діяльності.
Конспект заняття з малювання нетрадиційним способом в середній групі «Кущ» Конспект заняття з художньої творчості (малювання) в середній групі «Кущ» (нетрадиційним способом) Молчанова Оксана Миколаївна.
Конспект заняття з нетрадиційних технік малювання «Різнобарвний ліс» підготовча група П. І. Б. Філонова Олена Миколаївна Група: підготовча Тривалість: 35 хвилин Тема: «Різнобарвний ліс» (техніки: кольоровий «граттажа».
Програма гуртка з нетрадиційних технік малювання «Експеріментік» в підготовчій групі Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад д / с «Світлячок» Програма гуртка «Експеріментік» з нетрадиційних технік.
Конспект НСД з навчання нетрадиційних видів малювання «Сім кольорів веселки» для дітей старшої групи Методична розробка безпосередньо освітньої діяльності по художньо-естетичному розвитку "Сім кольорів веселки" в старшій.
Конспект заняття з нетрадиційних технік малювання в середній групі «Портрет ведмедя» Конспект заняття з нетрадиційних технік малювання в середній групі. Вихователя дошкільного відділення МБОУ «ЗОШ ім. П. В. Киреєвського ».
Конспект відкритої інтегрованої НСД по нетрадиційних методів малювання в старшій групі «Морозні візерунки» Конспект відкритого інтегрованого НСД по нетрадиційних методів малювання в старшій групі «Морозні візерунки». ГБОУ ЗОШ №1 ім І. М. Кузнєцова.