Лінійна функція та її графік

Конспект уроку з алгебри

Тема «Лінійна функція і її графік».
Мета уроку:

  1. Введення поняття лінійної функції; побудова графіка лінійної функції за допомогою програми ADVANCED GRAPHER; визначення взаємного розташування графіків лінійних функцій.

  2. Розвиток обчислювальних навичок, умінь порівнювати, виявляти закономірності. узагальнювати, розвиток пізнавальної діяльності; логічного мислення, смислової пам'яті, математичної аргументованої мови.

  3. Виховання поваги та інтересу до предмета.
Тип уроку: Пояснення нового матеріалу.
Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, картки із завданнями. програма ADVANCED GRAPHER
структура уроку

  1. Організаційний момент. -1 хв.

  2. Мотівація.- 2хв.

  3. Актуалізація опорних знань. -5 хв.

  4. Постановка цілей. -1 хв.

  5. Пояснення нового матеріалу. -10 хв

  6. Фізмінутка.- 2хв.

  7. Практична робота. -10 хв.

  8. Закріплення матеріалу. -10 хв.

  9. Підсумки і рефлексія. -3мін.

10.Домашнее завдання. - 1 хв
Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Я рада бачити вас на уроці математики.

Перевіримо готовність до уроку (робочі зошити, щоденник, підручник, картки із завданнями, картки-пам'ятки, креслярські інструменти).


  1. Мотивація.

Мотиваційна бесіда з подальшою постановкою мети. Хлопці! Посміхнемося один одному, створимо гарний настрій. Я сподіваюся, що цей урок пройде цікаво і з великою користю для всіх. Французький письменник XIX століття Анатоль Франс одного разу зауважив: "Вчитися можна тільки весело ... Щоб перетравлювати знання, треба поглинати їх з апетитом". Давайте підемо раді письменника на сьогоднішньому уроці: будьте активні, уважні, поглинайте з великим бажанням знання. які стануть в нагоді вам в подальшому житті.
3. Актуалізація знань.

1.Функция називається відповідність, при якому _____________

2.Незавісімая змінна називається __________, а залежна змінна _________

3.Все значення, які може приймати незалежна змінна це область ___________, а залежна змінна - область ____________.

4. Якщо функція многочлен. то область визначення функції ________.

Якщо функція задана формулою, в якій є змінна в знаменники. то область значення функції - все значення крім ________________.

5.Пріведіте приклад функції _______
4. Постановка навчальної задачі.

Тема урока. Постановка цілей уроку (учнями), учитель пропонує свої цілі.

Запишіть тему нашого уроку в зошит.
5. Пояснення нового матеріалу.
1.Визначення лінійної функції.

2.Графік лінійної функції

Алгоритм побудови графіка лінійної функції:

1) Знайти координати двох точок графіка

3) Провести через отримані точки пряму

Коефіцієнт k називають кутовим коефіцієнтом.

Чим більше кутовий коефіцієнт k, тим більше кут, утворений графіком функції з віссю ОХ.

Учні діляться на 4 групи. Хлопці виконують побудови графіків за допомогою програми ADVANCED GRAPHER.

Завдання парних груп:

Завдання непарних груп


Висновки записують в зошит.
8.Закрепленіе матеріалу.

Побудувати за допомогою програми ADVANCED GRAPHER графіки лінійних функцій і для кожної лінійної функції назвіть коефіцієнт k і ординату точки перетину графіка функції з віссю Оу:


9. Рефлексія діяльності (підсумок уроку.

- Що нового ми дізналися на уроці?

- Які труднощі зустрілися?

- Дайте визначення лінійної функції.

- Що є графіком лінійної функції?

- Як побудувати графік лінійної функції?

П. 22-23, Вправа 940, 943 (достатній рівень)

Діти високого рівня 942, підготувати повідомлення на тему «Чудові властивості лінійної функції»

Схожі статті