Майстер-клас - тест - один з актуальних способів контролю знань учнів

Презентація педагогічного досвіду

Перехід на стандарти нового покоління требує; формування нових критеріїв контролю і оцінки навчальної діяльності учнів, що і реалізується на уроках. Вона завжди знаходиться в зоні пильної уваги вчителя, свідчить про результати навчання. Одним із напрямів удосконалення контролю знань і вмінь учнів є тестова технологія.
Використання тестування для контролю знань учнів на уроках дозволяє виявити рівень і якість знань учнів за певним матеріалом, об'єктивно оцінити їх незалежно від учителя.
Звичайно, кожен з Вас використовує в своїй роботі різні готові тести, яких в наш час достаток, але іноді можна зіткнутися з такою проблемою, як недостатність тестових завдань і ми змушені самостійно складати тестові завдання. На даному майстер-класі ми звернемо вашу увагу на типи і види тестових завдань, їх особливості, переваги та недоліки; вимоги, що пред'являються при складанні до тестових завдань; методику складання тестових завдань та їх застосування на практиці.
Термін "тест" вперше введений американським психологом Дж. Кеттела в 1890 р "Тест" походить від англійського слова "test" і означає в широкому сенсі слова випробування, дослідження, досвід. У педагогіці найчастіше термін "тест" визначається як система завдань специфічної форми, певного змісту, зростаючої складності, що дозволяє об'єктивно оцінити структуру та якісно виміряти рівень підготовленості учнів. Послідовність тестових завдань визначається за принципом: від більш простого до складного.
Тестування має наступні основні переваги перед іншими педагогічними методами:
  • строгість;
  • об'єктивність;
  • технологічність;
  • застосовність до всіх груп випробовуваних;
  • інтегрованість;
  • міждисциплінарність;
  • стимулювання мотивації та ін.

За допомогою програми MyTest можлива організація і проведення тестування, іспитів в будь-яких освітніх установах (вузи, коледжі, школи) як з метою виявити рівень знань по будь-яким навчальним дисциплінам, так і з навчальними цілями.

Програма легка і зручна у використанні. Всі вчителі та учні швидко і легко освоюють її.

Програма MyTest працює з дев'ятьма типами завдань: одиночний вибір, множинний вибір, встановлення порядку проходження, встановлення відповідності, вказівка ​​істинності чи хибності тверджень, ручне введення числа, ручне введення тексту, вибір місця на зображенні, перестановка букв. У тесті можна використовувати будь-яку кількість будь-яких типів, можна тільки один, можна і все відразу. У завданнях з вибором відповіді (одиночний, множинний вибір, вказівка ​​порядку, вказівку істинності) можна використовувати до 10 (включно) варіантів відповіді.

Подання системи уроків

Тестові завдання - це дидактичні і технологічні засоби об'єктивного контролю підготовленості учня. Ці завдання повинні бути короткими: бажано не більше 7 слів в одному завданні. Прочитавши завдання, учень повинен відразу визначити, чи знає він відповідь. Якщо відповідь він не знає, то додатковий час не допоможе. Ідеально, коли учень відразу відповідає на завдання. Треба прагнути до того, щоб на обдумування одного завдання витрачалося не більше двох хвилин.

З точки зору розробника мінімальні вимоги до складу тестового завдання полягають в наявності:

Перераховані три складові частини тестового завдання є мінімально необхідними для складання тестів.

Створення власного тесту з різними типами завдань в програмі MyTest.

Інформаційні технології: створення власного тесту в програмі MyTest.

Устаткування: набір навчально-методичних матеріалів для самостійного вивчення теми, мультимедиапроектор, ПК.

Мета уроку:
  • Вивчити основні прийоми створення інтерактивних тестів і навчити використовувати програму MyTest для створення власного тесту.
  • Розвиток інтересу до процесу пізнання на уроках інформатики.
  • Виховання культури праці, формування компетентності в сфері самостійної пізнавальної діяльності.
План уроку:
  • Організаційний момент.
  • Вивчення нового матеріалу.
  • створення тесту
  • Демонстрація робіт. рефлексія

Почнемо роботу з запуску програми і знайомства з інтерфейсом програми.

Майстер-клас - тест - один з актуальних способів контролю знань учнів

Для додавання тестового завдання в тест, необхідно виконати команду Завдання -> Додати. У списку, що розкрився побачимо дев'ять типів завдань, з яких вибираємо необхідний. Створіть, будь ласка, найпростіший тест з різними видами завдань.

Після створення завдання обов'язково натисніть кнопку "Зберегти". Після цього готовий питання переноситься в ліву частину вікна. Готовий тест може виглядати так (рис. 2):

Майстер-клас - тест - один з актуальних способів контролю знань учнів

А зараз, давайте протестуємо самі себе. Але для цього створений тест потрібно спочатку зберегти. Для цього виконаємо команду Файл -> Зберегти як. Виберіть для збереження папку робочий стіл і запишіть ім'я файлу Проба.

Після натискання кнопки Ok з'явиться питання тесту, на який потрібно дати відповідь і натиснути кнопку Далі.

У тестовій програмі MyTestX існує можливість показувати або приховувати правильні відповіді, якщо тестований припустився помилки. Спробуйте допустити помилку в тесті. В результаті пошук правильної відповіді виділяється зеленим кольором, а Ваша відповідь - червоним.

По закінченню тестування на екрані з'являється вікно Результати тестування, в якому відображається кількість вірних і невірних відповідей, результативність і оцінка.

1. Створення тесту.

Завдання: Створити тест з предмету, використовуючи різні типи завдань.

2. Демонстрація робіт (Уявити свій тест). Рефлексія.

Тема уроку: «Створення тесту в програмі MyTest»

Робота над створенням тесту передбачає актуалізацію сформованих знань і умінь, звернення до різних джерел інформації, самостійне отримання нових знань і умінь з даної теми.

Форма уроку: урок-дослідження.

Майстер виконує роль консультанта, організовує самостійну роботу слухачів і керує нею. Після чого спільно зі слухачами проводить обговорення моделей навчального заняття.

Основні стадії роботи:

1. Стадія організації роботи над створенням тесту

На даному етапі слухачам необхідно:
  • Запустіть програму MyTest Editor. Приступимо до налаштування тесту.
  • Створити Тема і Опис тесту.
  • Налаштувати шкалу оцінювання.

5 балів - не менше 85% відповідей або балів в сумі за тест
4 бали - не менше 64% і не більше 85%
3 бали - від 36% до 64%
2 бали - від 14% до 36%
1 бал - до 14%

При цьому слід враховувати, що яку б шкалу ви не вибрали, в журнал все одно доведеться виставляти оцінку, а дана шкала вже пройшла успішне випробування.

Ви можете призначити шкалу оцінювання, а можна і скористатися вікном "Заготовки".
  • Визначимося з порядком питань і порядком варіантів відповіді (краще випадковий). Ця дія просто необхідно при масовому тестуванні, щоб уникнути можливості підглядання і механічного відтворення в разі повторного проходження - дуже ефективно.
  • Налаштуємо обмеження часу тестування.
  • Тепер захистимо наш тест від пролазливих учнів (встановимо паролі).
  • Налаштовуємо режим проходження тесту (вільний, монопольний і т.п.).
  • Після такої ретельної настройки файл зберігаємо тест.
  • Процес роботи створення тесту за типами завдань.

Програма MyTest працює з різними типами завдань (наприклад): Завдання з вибором однієї або кількох правильних відповідей (приклад):
Пойменована інформація на диску (одиночний вибір):

Завдання на встановлення відповідності (приклад):

До якого виду моделей відноситься кожна з наведених нижче моделей:

1. Глобус;
2. Формула S = v * t;
3. Розклад авіарейсів;
4. Фізична карта світу

а) таблична;
б) матеріальна;
в) графічна;
г) математична.

Ключ: 1 - б; 2 - г; 3 - а; 4 в.

Завдання відкритої форми (ручне введення числа або тексту):

Результатом обчислень в комірці С1 є ....

Схожі статті