Мбу дод СДЮСШОР з дзюдо їм Григорія верічева

Верич ГРИГОРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Народився в Кунгуре в 1957 році. У 1969 році разом з сім'єю переїхав до Свердловська і почав займатися самбо. Виступав на змаганнях обласного рівня, в 1974 році перейшов в дзюдо і переїхав до Челябінська до відомого тренеру Х.М. Юсупову. Уже в 1978 році став чемпіоном СРСР і чемпіоном Європи в команді.

У цій системі в першому колі наприклад: борець «А» виграє у борця «Б», а борець «В» у борця «Г». У другому колі зустрічаються виграли «А» і «В», при цьому «А» виграє сутичку. У цьому випадку «Г» (як той, хто програв, хто програв) вибуває з турніру, а «Б» (як той, хто програв виграв) зустрічається з «В» в так званій втішною сутичці і програв її також вибуває з турніру. Якщо борець «А» продовжує вигравати сутички, то за ним просувається до фінальної стадії і «Б», виграючи у втішних сутичках тих, хто програв борцю «А». Якщо «А» програє, то і «Б» вибуває з турніру. Якщо «А» виходить у фінал, то «Б» братиме участь в сутичці за третє місце з тим, хто програв борцю «А» в півфіналі. Таким чином, виключається можливість того, що в перших сутичках вибували сильні борці.

У сутичках Григорій Веричев дійшов до півфіналу, де програв Генрі Штёру (НДР). У сутичці за третє місце Георгій Тенадзе переміг Іштвана Дубовжскі (Угорщина) [1]

Коронним прийомом Григорія Верічева була передня підніжка (Хара цурікомі аси) [2]

За деякими даними, Григорій Веричев володар унікального рекорду: ні з одного старту в своїй спортивній кар'єрі борець не вертався без медалі. [3]. За іншими даними за свою спортивну кар'єру Григорій Веричев брав участь в 187 турнірах, провів більше 800 боїв і виграв 161 медаль різного ґатунку. [2]

Іменем Верічева названа дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву в Челябінську. На згадку про борця щорічно проводиться Всеросійський турнір серед юніорів. [