Молодь в сучасному суспільстві

Програмні засоби, за допомогою яких створено дидактичний матеріал: Microsoft Power Point.

Цілі і завдання дидактичного матеріалу: Наочно продемонструвати ключові моменти уроку.

Використані джерела інформації:

Можливості використання дидактичного матеріалу: Використання вчителем на всіх етапах уроку. Учнями при вивченні нового матеріалу.

Методичні вказівки до уроку.

Анотація уроку.

  • Розвитку пізнавального інтересу учнів за допомогою наочності;
  • Розвитку навичок самостійної роботи;
  • Поліпшенню засвоєння учнями навчального матеріалу;
  • Розвитку вміння самостійно робити висновки;
  • Розвитку вміння виділяти головне в вивченої теми;
  • Систематизації знань.

Даний урок повністю відповідає освітнім стандартам з суспільствознавства, календарно тематичного планування навчального матеріалу, рівнем розвитку учнів, їх освітніх потреб.

Вказівки до ходу уроку.

Перед демонстрацією матеріалу на екрані попередньо йде обговорення буквально кожного питання уроку, і тільки після цього на екран через підрядник виводимо ключові відповіді, щоб учні спочатку могли замислитися над проблемою, знайти свої шляхи вирішення і тільки після дискусії видається узагальнений відповідь.

В ході закріплення учні роблять висновки, як своєрідні правила, дотримуючись яких учні зможуть зберегти свою індивідуальність в настільки мінливому світі. Після узагальнення відповідей учнів через підрядник виводимо підсумки на екран.

Домашнє завдання не представляє особливої ​​складності, так як необхідний матеріал був розібраний на уроці, потрібно тільки розглянути його стосовно своєї індивідуальності.

Мета уроку. Визначити статус сучасної молоді, її проблеми та особливості, а також можливу молодіжну політику держави.

Тип уроку. систематизації та узагальнення практичних умінь і навичок. Урок-практикум.

Устаткування. спайдограмма, порівняльна таблиця, додаткова література, комп'ютери, проектор, екран.

I. Організаційний момент.

II. Введення в тему уроку.

Епіграф: «... Якщо хочете бути вічно молодими, завжди намагайтеся бути вічної молодості ... і скільки б ви не жили, Ви завжди будете відчувати себе поза віком.» (А.Ф. Лосєв) Слайд 2

Учитель: Давайте, спробуємо з цього висловлювання здогадатися, про що сьогодні на уроці піде мова?

Учні: Про молодь.

(Колективне складання спайдограмми). Поетапно з'являється план уроку. Слайд 3.

III. Робота по темі уроку

Поговоримо про молодь.

Учитель: А тепер спробуємо визначити вікові межі молоді?

(Учні пропонують різні варіанти.)

Учитель: Так, дійсно, існують різні точки зору на визначення віку молоді.

(На слайдах поетапно з'являється інформація) Слайд 4

А) від 14 до 25 років;
Б) від 16 до 30 років;
В) від 13 до 19 років;
Г) від 18 до 25 років.

2. Вікові критерії.

Учитель: Проблемне питання: «Чому так« розмиті »вікові межі, що визначають позиції молоді в суспільстві?

(Учні вислуховуються точки зору учнів.)

Учитель: Причина - це відсутність об'єктивного критерію у визначенні молодості. Що можна вважати критерієм?

(На екрані поетапно з'являються критерії.) Слайд 5

  • початок самостійної трудової діяльності;
  • завершення освіти, отримання професії;
  • придбання матеріальної незалежності;
  • придбання цивільних і політичних прав;
  • одруження;
  • усвідомлення відповідальності за свої вчинки, рішення, що приймаються;
  • можливість ведення самостійної, незалежної від батьків життя;
  • певна фізіологічна зрілість;
  • життєва і творча активність.

Учитель: Питання до класу: Який з них на ваш погляд, є визначальним?

(Учні. Висловлюють свою точку зору і аргументують її.)

Учитель: Межі молодості індивідуальні для кожного. В житті є обставини, які змушують подорослішати людини раніше. А є дорослі у яких фізичні та психічні риси, властиві дитячому віку - інфантилізм. Тому дуже часто говорять молоді «старики» або «вічна» молодість. Але, так чи інакше висновок можна зробити такий:

МОЛОДІСТЬ - це відчуття, яке обов'язково проявляється як у зовнішності, так і в поведінці людини.

3. Особливості молоді

Учитель: І все-таки, давайте визначимо особливості молодого покоління, порівнявши його з людьми зрілого віку. Дамо порівняльну характеристику, заповнюючи таблицю.

(Учні заповнюють таблицю самостійно.)

Учитель: А тепер порівняємо Ваша думка з думкою ваших однокласників з паралельного класу.

На екрані поетапно з'являються окремі частини таблиці, слайд 6-8)

Схожі статті