Мозякин забиває в овертаймі

У Магнітогорську пройшов перший матч серії «Металурга» і «Ак Барса»: в основний час відзначилися Федір Малихін і Данис Заріпов, а в додатковий перемогу «Магнітці» приніс Сергій Мозякин. Рахунок в серії 1-0 на користь Магнітогорська.

Фінал Західної конференції стартував днем ​​раніше - в Санкт-Петербурзі СКА обіграв ярославський «Локомотив» з рахунком 5: 4 ОТ. Тепер в боротьбу вступили фіналісти Сходу - магнітогорський «Металург» і «Ак Барс». У «регулярке» «Магнітка» стала переможцем конференції, і в перших двох раундах обіграла послідовно «Куньлунь Ред Стар» і «Барис». Казанський клуб довгому чемпіонаті посів третю сходинку на Сході, а в плей-офф встиг впоратися з «Салават Юлаєв» і «Авангардом». У першій зустрічі східного фіналу командам для з'ясування відносин не вистачило основного часу, а героєм додаткового став капітан «Металурга» Сергій Мозякин.

«Подумаємо, як стримати Мозякин, Коваржа і Заріпова»

Перед початком серії обидві команди провели відкриті тренування. Головний тренер казанців Зінетулой Білялетдінов перед битвою з чинним володарем Кубка Гагаріна сказав наступне: «Скажу одним словом - готуємося. «Металург» - складний суперник і з ним треба грати гідно. У нас є час, ми подумаємо, як стримати трійку Мозякин - Коварж - Заріпов. Поки у нас грає такий склад, який є. Світов з нами ще не катається, по ньому час покаже. Чи полетить він в Магнітогорськ? А як же? Він капітан команди. Як він не полетить? »(Прес-служба ХК« Ак Барс »)

Перед стартом серії з «Магнітка» казанські гравці знайшли час для добрих справ: Володимир Ткачов і Артем Лукоянов відвідали казанський хоспіс. Сюжетом про поїздку поділився офіційний youtube-канал «Ак Барса».

На відкритому тренуванні «Магнітки» головний тренер Ілля Воробйов висловив думку про суперника: «Дали хлопцям кілька днів на відпочинок і лікування мікротравм, потім почали планомірно готуватися до серії. «Ак Барс» - терпляча команда, багато матчів в плей-офф казанці виграли з різницею в одну шайбу. Нам зрозуміло, що потрібно не робити помилок ». (Прес-служба ХК «Металург»)

«Між Білялетдіновим і Воробйовим рівність». Експерти про фінал Сходу

А незадовго до початку серії легіонери «Металурга» мало не змінили хокейні светри на заводські спецівки! Оскар Осала і Кріс Лі вирішили познайомити з Магнітогорським металургійним комбінатом Томмі Санталов. приєдналася до команди по ходу сезону.

Перемога господарів у другому овертаймі

Металург (Магнітогорськ) - Ак Барс (Казань) 2 - 1 OT (0: 0 1: 1 0: 0 1: 0)

«Ак Барс" не вніс зміни до складу після матчу, в якому б відправлений у відпустку «Авангард» - в заявці як і раніше були відсутні Олександр Світов і Василь Токранов Василь Вікторович. У «Металурга» ж замість Олексія Береглазова на лід вийшов Олександр Будкін. а Богдана Потєхіна замінив Денис Казіонов. Дмитро Казіонов знову залишився в резерві.

Стартова двадцятихвилинка пройшла досить спокійно, в середньому темпі. «Магнітці» потрібно було увійти в гру: якщо для казанців пауза між раундами становила п'ять днів, то «металурги» відпочивали дев'ять. При цьому майже відразу, на другій хвилині поєдинку гості зазнали втрат. Томмі Сантана біля борту впав на ногу Міхалу Йордану. захисник «Ак Барса» після цього епізоду відправився в роздягальню і на льоду більше не з'явився. Крім того, в першому періоді команди встигли обмінятися вилученнями Артема Лукоянова і Дениса Платонова. Більшість не принесло дивідендів ні тим, ні іншим, і на перерву суперники пішли за нульового рахунку.

В паузі в прямому ефірі КХЛ ТБ дав інтерв'ю нападник «Магнітки» Томмі Сантана. «Не думаю, що ми відчуваємо дискомфорт через довгої паузи. Період пройшов дуже добре, не можу сказати, що щось у нас не виходило. У мене немає очок? Не маю тиск, головне що команда виграє, мені не до особистої статистики ».

Рахунок виявився відкритий ближче до середини гри. Сергій Терещенко залишив партнерів у меншості, і свій шостий гол у нинішньому плей-офф забив Федір Малихін. Атте Охтамаа зарядив від синьої лінії, і Малихін зміг підправити напрямок польоту снаряда. Далі «Металург» відвів гру від своїх воріт, але «Ак Барс» діяв терпляче, чітко і грамотно. До того самого моменту, поки на 38-й хвилині до шайбі потужно не доклали Данис Заріпов. Форвард «Магнітки» високо відкрився на передачу від Віктора Антипина і виконав ефектний, а головне - точний клацання в дотик, порівнюючи рахунок.

Підсумки другого періоду в ефірі КХЛ ТБ підвів нападник казанців Денис Голубєв. «Моє спілкування з Тимкин - це особисте, по грі. Він починає під'їжджати в маленьким, до Азе (Джастін Азеведо - прим. Ред.), Це неприпустимо, і я під'їхав до нього поговорити. Не можу сказати, чому «Металург» додав в кінцівці. Мабуть, щось пішло не так. Зараз в роздягальні тренери скажуть нам, як далі діяти ».

Дійсно - кінцівку середнього відрізка «Металург» провів ударно, змусивши Еміля Гаріпова попітніти. А ось в заключній двадцятихвилинці команди більше вичікували, чим прагнули атакувати. Хіба що в більшості після видалення Рафаеля Батиршіна «Магнітка» продемонструвала красу комбінацій. Але - не забила. Чи не сталося закинутих шайб і до кінця основного часу, так що зустріч перейшла в овертайм. У четвертому періоді потім суперники по разу пограли в більшості, а Еміль Гарипов встиг зробити вражаючий сейв. А ось ледве почався п'ятий, як суперника за втрату пильності покарав Сергій Мозякин. набрав таким чином соте очко в сезоні. Пас-шедевр Мозякин на переможну шайбу залишився на рахунку Кріса Лі.

Воробйов: «Давно не грали, початок давалося складно»

Головний тренер «Металурга» Ілля Воробйов:

- Давно ми не грали. Початок нам давалося важко. Потім нормально вкотилися. Сашка Будкін зіграв нормально, давно його не було. Береглазова не було, так як він трохи прихворів.

Головний тренер «Ак Барса» Зінетулой Білялетдінов:

- Була хороша гра, добротна. Вона йшла до забитого гола. Станом Йордана поки не знаю. Сидоров увійшов в грі замість нього і зіграв дуже добре. Не можу сказати, чи буде Світов грати в неділю. (Championat.com)

Бойков: «Далі« Магнітка »буде тільки додавати»

- Сьогодні обидві команди заслуговували на перемогу, рівний матч у всіх сенсах. «Магнітка» досить довго входила в гру після дев'ятиденний паузи, тільки в середині матчу команда заробила, як повинна працювати. «Ак Барсу» почасти вдалося вимкнути лідерів суперника, не так багато у них було моментів. «Металург» сьогодні вдруге по ходу цього плей-офф не реалізував більшість в матчі! Але - саме лідери перемогу господарям і принесли, обидві шайби на рахунку першої ланки. Заріпов закинув перший гол в рівних складах в матчах між цими командами в нинішньому сезоні. Що стосується гола Мозякин, то тут «Магнітка» зловила «Ак Барс» на зміні - Мозякин на синій лінії отримав відмінну передачу від Кріса Лі. Це перший чистий момент форварда «Металурга» за всю гру, і Сергій його реалізував. Таким чином, всі три овертайму магнітогорци в цьому плей-офф виграли.

«Магнітка» досить довго входила в гру. «Ак Барсу» почасти вдалося вимкнути лідерів суперника, не так багато у них було моментів. Але - саме лідери перемогу господарям і принесли, обидві шайби на рахунку першої ланки.

Відмінний матч провели обидва воротарі, відбили по 49 кидків. Факт, який кидався в очі: за першими кидкам голкіпери працювали здорово, а ось повторних кидків команди просто не давали один одному наносити, чіпко працювали в обороні. З неприємних моментів потрібно відзначити травму Йордана - в першій зміні він отримав пошкодження в ігровому моменті, Сантана невдало впав йому на коліно. При цьому добре вписався в гру Сидоров, він був у заявці, але раніше не брав участі в матчах. А тепер випала нагода - і він відмінно замінив Йордана. Також пошкодження отримав Архипов, в зіткненні з Тимкин, він оглядали матч вже поруч з лавками.

Думаю, в наступній грі «Магнітка» буде тільки додавати. Пауза все-таки позначилася на команді. І добре, що сьогодні більше чотирьох періодів провели команди: це дозволило всім швидко прийти в ігровий тонус. А «Ак Барс» провів дуже хорошу гру на виїзді, мав усі шанси на перемогу, і тут надалі вірогідна поява свіжих гравців, якщо вони здорові - Світовит, Токранова.