32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115
Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку
Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.
Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.
Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.
Урок 1 «Науки про природу. Методи вивчення природи »5 клас
Мета: дати визначення наук вивчають природу.
Розглянути методи вивчення природи
Виявити основні цілі досліджуваного предмета,
Створити умови для засвоєння учнями сутності методів спостереження, експерименту і вимірювання при вивченні природи, їх використання в практичній діяльності.
Обладнання: лінійка, термометр, ваги, деревна тирса, кнопки і магніт.
1. Організаційний момент, розподіл учнів по групах.
Хід уроку: записати тему уроку число
Слово вчителя: в цьому році ми з вами будемо вивчати предмет «Природознавство». У початковій школі ви вивчали предмет «навколишній світ».
Які теми ви розглядали на цьому предметі?
Як розшифровується слово природознавство?
природознавство в словнику Ожегова
ПРИРОДОВЕДЕНИЕ - Наука про природу; така наука як предмет шкільного викладання
природознавство - Те ж, що: природознавство
Як ви розумієте слово «природознавство»?
Існує два визначення поняття природознавства.
1) Природознавство - це наука про Природу як єдиної цілісності.
2) Природознавство - це сукупність наук про Природу, що розглядаються як єдине ціле. тобто це єдиний комплекс взаємопов'язаних природничих наук, які доповнюють один одного. Це одна наука.
Як розшифрувати словосполучення «природничі науки»?
Природничі науки - сукупність наук про природу.
Які науки відносяться до природничих наук?
Слово вчителя: Ми багато з вами говоримо, що природу треба любити. Ми любимо повноводні річки і тихі озера, безкрайні ліси нашого рідного краю, безмежні морські простори, високі гори і красиві долини. Але мало тільки говорити про любов, але і вміти вивчати природу і потрібно докласти всіх зусиль, щоб була вона ще красивіше і багатше на радість людям
Методу вивчення природи
Щоб зрозуміти, чим ці вивчення відрізняються один від одного, ми виконаємо завдання по групах і самостійно визначимо, як якась група вивчили природу.
Завдання 2 групі: Перед вами склянки з водою, папір; дерев'яну тирсу, кнопки і магніт. Папір порвіть на шматочки і киньте в воду. За допомогою магніту спробуйте кнопки очистити від тирси.
Що ви побачили і що отримали? Які властивості цих речовин ви вивчили?
Завдання 3 групі. Вам дано вимірювальна лінійка, термометр, ваги. Кожен учень групи вимірює свою вагу, ріст і температуру.
Після роботи в малих групах проводиться колективне обговорення результатів. Учні відповідають на поставлені питання.
Які органи чуття використовує людина, спостерігаючи за тваринами? (90% -зреніе, 8-9% слух, 1-2 інші органи чуття)
Як ми назвемо цей метод пізнання природи?
Що можна дізнатися за допомогою спостереження?
Чи можна побачене і зроблене назвати методом спостереження?
Чим відрізняється спостереження від даного методу роботи з
Як назвемо цей метод пізнання природи?
Експеримент (досвід) - це відтворення в лабораторних умовах того чи іншого природного явища.
Експеримент - найбільш складний метод пізнання природи, і здійснюється він за певним планом. Демонструється план досвіду:
Висунути припущення. гіпотезу.
Скласти план проведення досвіду, експерименту.
провести досвід, експеримент, спостереження.
Зробити записи, малюнки.
Записати свої спостереження і зробити висновки.
Пояснити спостереження на основі теоретичних знань.
Обміркувати можливе застосування отриманих знань на практиці.
Чи можна це вивчення назвати експериментом?
Як роблять виміри?
Чи потрібен цей метод для вивчення природи?
Потім колективно обговорюється. для чого потрібно вивчати природу
спостерігати за життям тварин. дізнатися про їхні звички;
шляхом експерименту людина, вивчає можливі властивості неживої і здатності живої природи;
шляхом вимірювання люди можуть дізнатися вагу, ріст, температуру, пульс тварин і людей, обсяг, довжину, висоту, ширину предметів і т. д.
завдяки вивченню природи, людина повинна почати берегти і любити її
Записати в зошит
Методи вивчення природи.
Цілі вивчення природи
3. Закріплення теми:
За 1 годину мурахи беруть в «полон» на 0, 4 га лісу навколо мурашника 2 тис. Гусениць?
А льон цвіте блакитними квіточками тільки до обіду;
Найбільше суцвіття у одній з індійських пальм. Воно сягає в висоту 14 м, його діаметр 12. м
Брудний сніг швидше тане, ніж чистий.
Природа прекрасна, різноманітна, величава, багата і нами улюблена.
Спостерігайте, вимірюйте і експериментуйте.
Але ніколи не нашкодите природі!
Домашнє завдання: прочитати текст підручника, за бажанням провести спостереження за домашньою твариною