Незвичайний футбол, або до чого призводить фантазія - новини білоруський і світовий футбол

Всі ми звикли бачити футбол в його природному вигляді. Однак у світі існує безліч різновидів цієї популярної гри. Багато з них досить відомі (наприклад, футзал, міні-футбол або пляжний футбол), а про існування деяких ви навіть і не здогадувалися. Football.by пропонує ознайомитися з даною темою, а заодно здивуватися тому, до чого, часом, призводить людська фантазія!

мотоболу
Мотобол, мабуть, одна з найвідоміших і прогресивних різновидів футболу (знову ж крім футзалу, міні-футболу або пляжного футболу). Ще в 1930 році французи першими спробували ганяти м'яч сидячи на мотоциклах. Пізніше це заняття поширилася практично по всій Європі, а до початку 50-х років уже близько десяти команд з мотоболу було створено на території Північної Африки. У 1967 році команда з СРСР вперше стала переможцем Кубка Європи, після в цьому виді спорту блищала і збірна Радянського Союзу. До слова, нині мотобол популярний і в Білорусі. Збірна нашої країни - один раз чемпіон, семиразовий срібний призер і чотириразовий бронзовий призер чемпіонатів Європи.

велобол
Велобол - це футбол на велосипедах. Примітно, що в цій грі м'яча можна торкатися лише безпосередньо колесами, тулубом або головою. Найбільш поширеним типом велобол є гра в залі між 2 командами з 2 гравців. Інші різновиди велобол розрізняються за кількістю гравців в команді: 5 або 6 чоловік. До велосипедам для гри в велобол пред'являються деякі особливі вимоги: підніжки на колесах заборонені, співвідношення передньої і задньої шестерень повинно бути 1: 1, сідло відтягується якомога більше назад, що дає більше свободи пересування під час гри, а також служить для кращого балансу. Кермо пристосований для гри з м'ячем переднім колесом і дає гравцеві більшу можливість при ударі, також кінці ручок керма закладаються гумовими або дерев'яними пробками. Законодавцями мод у цьому виді спорту є чехи, швейцарці, німці, австрійці та останнім часом японці.

ФУТБОЛ на конях
На протилежних по ширині кінцях поля встановлюються ворота трохи більше футбольних, з гнучким верхом, вище висоти вершника, з карним майданчиком у вигляді півкола: штрафна площадка в 3 рази ширше воріт. Грають гумовим м'ячем 156-130 см, укладеними в шкіряну або брезентову покришку. У грі беруть участь дві команди по шість гравців і по два воротаря на кожні ворота. Воротар повинен мати добре підготовлену кінь. В ході гри вершники повинні закотити м'яч у ворота супротивника, не порушуючи меж штрафного майданчика. Команда, закотився у ворота противника більшу кількість м'ячів, вважається переможцем. При цьому м'яч штовхає тільки кінь. Вершник не має права торкатися до м'яча. В Індії грають також на слонах.

ТАКР
Являє собою командну гру, що ведеться на майданчику, розділеною низькою сіткою, через яку гравці двох протиборчих команд перекидають м'яч ногами і головою з метою приземлити його на чужій половині і не допустити падіння м'яча на своїй половині майданчика. Найбільшою популярністю користується в Таїланді, Малайзії, Індонезії, Сінгапурі, М'янмі, В'єтнамі, Камбоджі, Лаосі, Індії та на Філіппінах. ТАКР - це одна з найбільш видовищних різновидів футболу.

До речі, футбольним фрістайлом займаються і в Білорусі, про що вже писали раніше на Football.by.

БОЛОТНА ФУТБОЛ
Цей різновид футболу надзвичайно популярна в Скандинавії. Правила схожі на правила традиційного футболу за винятком: гра ведеться на болоті; заборонена зміна чобіт під час гри; розмір поля 60 x 35 метрів; команда - 5 гравців + воротар; матч: 2 тайми по 13 хвилин; штрафні удари проводяться «з рук»; заміна гравців проводиться без зупинки гри. Примітно, що за даним видом спорту з 1989 року навіть проводяться чемпіонати світу. Традиційне місце проведення - фінське місто Хюрюнсалмі. Але також на міжнародному рівні грають і в інших країнах.

РІЧКОВИЙ ФУТБОЛ
Річковий футбол - забава жителів Великобританії. Найбільш популярний чемпіонат в англійському місті Бертоне. Щорічно сюди приїжджають команди з усієї країни, щоб поганяти м'яч, находять по коліно у воді. Оскільки умови гри досить стомлюючі, то триває вона не звичайні 90 хвилин, а всього лише 30 (кожен тайм по 15 хвилин). Незважаючи на таку невелику тривалість, сотні людей збираються на берегах річки, щоб повболівати за свою улюблену команду. Іноді їх обливає з ніг до голови водою, але ніхто не ображається: погода стоїть, як правило, сонячна і все швидко висихає.

Підводна ФУТБОЛ
Гра в футбол під водою проходить в басейні на майданчику розміром мінімум 10 на 15 метрів на глибині від трьох до п'яти метрів. Ворота - зона, позначена лініями на стіні басейну у кожної команди на своїй половині басейну. Розміри воріт строго не регламентовані. Гра складається з двох періодів по 10 хвилин кожен і одного 3-хвилинної перерви. Команда складається з тринадцяти гравців. Безпосередньо в грі бере участь 5 гравців з кожної сторони. Решта гравців виходять за межі басейну, готові до занурення в будь-який момент. Заміни гравців виробляються тільки при зупинці гри.

ВОГНЕННИЙ ФУТБОЛ
Вогняний футбол або файербол - це унікальний вид спорту, який придумали індонезійці. Правила гри дуже схожі з футболом, але замість звичайного м'яча використовується палаючий вогненна куля. Участь в поєдинку приймає дві команди, в кожній з яких по одинадцять чоловік, вони грають ногами, намагаючись закинути його в ворота противника. Завдання ускладнюється тим, що спортсмени грають босоніж. Зрозуміло, матч не може тривати так довго, як і в звичайному футболі, так як м'яч встигне згоріти дотла і командам просто нічим забивати голи. Втім для файерболов виготовляють спеціальні м'ячі з шкаралупи кокосових горіхів. Найкращими вважаються старі і сухі кокоси.

ФУТБОЛ У валянках
Цей вид спорту вирішили розвивати в Улан-Уде. Саме в цьому місті в останній місяць року вже кілька років поспіль проводиться відкритий чемпіонат міста. В останній раз участь взяли 20 команд вузів і коледжів - грали вони за правилами міні-футболу, а єдиною умовою було те, що всі валянки учасників повинні були бути одного розміру - сорокового.

ФУТБОЛ НА ЛЬОДУ
Правила цієї гри прості. На льодовому майданчику збираються дві команди по дев'ять гравців. В іншому штовхати м'яч як захочеш, хіба що треба пам'ятати, що в цьому виді немає ударів головою і підкатів. Зараз ця забава в основному популярна в інститутах на півночі США. До речі, м'яч, якщо його таким можна назвати, давольно таки химерної форми.

ЖОРКІБОЛ
Жоркібол придумали француз Жиль Панье і італієць Пьерфранческо Іазеолла під впливом сквошу. Від цього виду спорту залишилися стіни і майданчик розміром п'ять на десять метрів. Пол вирішено було застелити штучним дерном для зменшення травматичності. Головне - підловити суперника на відскоку.

НАСТІЛЬНИЙ ФУТБОЛ
У настільному футболі або кікер гравці управляють фігурками футболістів, встановленими на стрижнях, за допомогою рукояток, прагнучи забити м'яч у ворота супротивника. Гра зазвичай йде один на один або два на два, хоча іноді на змаганнях крім парного і одиночного розрядів грають і чотири на чотири.