офіцерське багатоборство

Прикладні багатоборства були утворені на основі багатоборства ГТО.
З 1940 року змагання з військово-спортивного багатоборства стали включалися в програму першості військових округів.
У 50-е з'явилися вони і в програмі чемпіонатів Збройних сил СРСР, спартакіад, чемпіонатів Спортивного комітету дружніх армій. Прикладні багатоборства проводилися серед особового складу МВС СРСР і КДБ СРСР.
Наприклад, військове триборство - стрілянина, 400-метрова смуга перешкод і метання гранати.
Офіцерське багатоборство - стрільба з пістолета Макарова, гімнастика, плавання на 100 метрів, крос на 3 км.
Авіаційне багатоборстві - лопинг, батут, гімнастичне колесо, стрілянина, біг на дистанцію 1 000 метрів.
До службових багатоборства в системі МВС ставилися п'ятиборство і шестіборье.
Шестіборье включало біг на 100 і 1 000 метрів, стрибки в довжину, метання гранати, плавання на сто метрів, смугу перешкод із стріляниною з ПМ.
П'ятиборство відрізнялося тим, що включало швидкісне маневрування на мотоциклі з коляскою замість метання гранати, дистанція бігу була довшою на 2 кілометри.
В дещо видозміненому вигляді існують офіцерські багатоборства, які проводяться серед офіцерів Армії і МВС країн Співдружності.

У 1976 році в програму змагань з офіцерського багатоборства входили такі види:
стрільба з пістолета Макарова - 3 пробних та 10 залікових пострілів. Дистанція 25 м.