Огляд перших фінальних матчів кубка екв

Краснодарське «Динамо» і «Газпром-Югра» в гостьових матчах фіналу Кубка ЄКВ програли в 5 сетах, але мають хороші шанси в домашніх зустрічах.

Підрозділ - Єврокубки

Фінал Кубка ЄКВ серед жіночих клубів, так само як і серед чоловічих, з серйозним російським колоритом: краснодарське «Динамо» відстоює титул, завойований рік тому; сургутський «Газпром-Югра» вперше в своїй історії дійшов до вирішальних матчів в битвах за європейський трофей. Волею турнірних розкладів, вельми зручних для російських клубів, перші матчі і Кубаночка, і сургутянам належало зіграти в гостях - і вирішиться все на російській території.

Забігаючи вперед, не можна не відзначити суддівство в обох матчах - і в Стамбулі, і в Берліні арбітри не те щоб більше свистіли на користь господарів, але ... скажімо так, не дуже впоралися з важливістю моменту і кілька «попливли». Це якщо дуже м'яко висловлюватися, бо часом їх дії викликали найяскравіші негативні емоції. І не можна не поважати і не захоплюватися бійцівським духом «Динамо» і «Газпрому-Югра», які не склали руки і відвезли в даній ситуації, мабуть, максимум - по одному очку. Для все вирішальних матчів, які відбудуться в гостях, чудовий заділ.

Стамбульський синдром

Відчуття, що дійство відбувається на футбольному стадіоні, а не на волейбольному майданчику в закритому приміщенні, не проходило з самого старту матчу в Стамбулі. Це відчуття старанно створювали фанати «Галатасарая», які робили все, щоб краснодарські волейболістки відчували себе незручно. Фанатський поле хвилювалося, шуміло, співало, давило на барабанні перетинки, влаштовувало перформанси ... Це виглядало вражаюче і для багатьох гравців краснодарського «Динамо» було вновінку.

Кубок ЄКВ. Жінки. перший матч

«Галатасарай» (Стамбул, Туреччина) - «Динамо» (Краснодар, Росія) - 3: 2 (25:14, 22:25 25:16, 21:25, на 15:13)
Перший сет у краснодарського «Динамо» відверто не вийшов - гнітюче якість прийому, п'ять ейсів у виконанні гравців «Галатасарая» - відрив господинь в рахунку був якимось навіть непристойним для фіналу європейського кубка - 10: 3, 13: 4, 20:10 . Напомиляємося в прийомі Олександру Пасинкова замінила Наталя Ходунова, однак поліпшити справи на задній лінії не змогла і вона: заробляти очки виходило лише при ідеальної доведенні. У цій ситуації м'ячі відправлялися по маршруту Ірина Філіштинський - Наталія Малих або в центр при зовсім вже хороших обставин. Марина Марюхніч і Анастасія Самойленко мали хороший відсоток, хіба що м'яч до них доходив нечасто. Партія закінчилася з рахунком 25:14 на користь «Галатасарая», і краще, що могли зробити Краснодарка в цій ситуації, - скоріше про неї забути.

Уже після рахунку 0: 1 у другій партії Костянтин Ушаков взяв тайм-аут і ненадовго перетворився в банши за рівнем впливу на слухові рецептори. Це струсонуло його підопічних - завжди спокійний наставник пішов на нехарактерні для себе методи. «Динамо» струснулося, стрепенулося, зрівняло рахунок і повело. Запрацювала догравання, з'явився блок, і, як наслідок, у «Галатасарая» посипалися помилки. Недоліки, втім, згодом вкрали і в майже ідеальну гру початку другого сету у виконанні краснодарської команди, і до другого технічного від переваги гостії вже майже нічого не залишилося - 16:15. Проте, пристосувавшись до подачі господинь і розібравшись з планером блокує Аслі Калач, Краснодарка вплуталися в рівну боротьбу з «Галатасараєм», веденим італійської діагональної Надею Чентоні. І з трибунами. Ініціатива, покидали по обидва боки сітки, в результаті за допомогою активності в атаці Малих і двох поспіль ейсів Ходуновой остаточно перейшла до Краснодару, і сет завершився на користь команди гостей - 25:22.

Третій сет почався для кубанок настільки ж неприємно, як і перший, - 2: 8. Мало що виходило в атаці, а прийом знову і знову розходився по швах. До середини партії російській команді вдалося трохи налагодити спільну гру, однак розрив, нехай і припинив збільшуватися, що не скорочувався. Чудову партію зіграла Чентоні, справлятися з якою - навіть з працею, як у другому сеті - не вдавалося ніяк. 16:25 - з таким рахунком «Динамо» програло третій сет. І на старті четвертого Ушакову знову довелося підвищувати голос і переконувати своїх підопічних в тому, що така гра - не гра зовсім. І знову на цей раз волейболістки почули і зрівняли рахунок, скоротивши триочкових відставання: потужно і злагоджено відіграли першу чверть ігрового відрізка в захисті і в завершенні доігровочних атак.

Далі Краснодарка допомогла бельгійська доігровщіца господинь Шарлотта Лейс, у якій і без того не ладилося в атаці, а тут двома не найкращими рішеннями (не без допомоги сполучною, звичайно) вона подарувала «Динамо» два бонусних очка. Гості, ніби відчувши кров, посилили тиск, на подачі Марюхніч заробивши п'ять брейків. Відмінно попрацювавши ще й на блоці, зупинили в тому числі і Чентоні - 19:13. Те, що починалося вкрай невдало для краснодарської команди, закінчилося здорово: у кінцівці гравці «Галатасарая» зовсім розклеїлись, припинили подавати на майданчик або хоча б в гравців «Динамо», а думати про гонитву в такій ситуації наївно.

На тай-брейку кураж російських волейболісток нікуди не подівся. Філіштинський грамотно розподіляла навантаження, прийом був в порядку, і турецька команда здригнулася - 3: 6. Деяка плутанина в обороні «Динамо», недобиті атаки і низка помилок дозволили «Галатасараю» зрівняти рахунок - 6: 6. Шаленіти у бровки Ушаков отримав жовту картку, взяв тайм-аут, сказав мотиваційну мова і повернув дівчат на майданчик. Дісталося і суддям, які в напрузі і напруженні вирішальній партії кілька «попливли», причому (намагаюся об'єктивно оцінювати те, що відбувається) в сторону «Галатасарая». І віддамо належне краснодарському «Динамо» - це додавало волейболістка російської команди і сил, і злості - 13:11. Однак в самий невідповідний момент прийом краснодарок здригнувся, і рахунок зрівнявся - 13:13 це все та ж Калач знову тероризувала задню лінію «Динамо». Вона ж ейсом заробила матчбол, а реалізувала його Керсті Джексон блоком на Малих.

Берлінський прийом

Напередодні матчу наставник «Берлін рециклінгу» італієць Роберто Серніотті, анонсуючи перший фінальний матч з «Газпромом-Югра» для ЄКВ, чітко розписав все те, що зобов'язані зробити його підопічні. Справитися з прийомом подачі Сургута, самим тиснути на подачі, звести помилки до мінімуму і при цьому самим ризикувати. Багато всього і одночасно дуже просто - це універсальний теоретичний рецепт для перемоги над будь-якою командою, що грає в стилі «Газпрому-Югра», та ти піди його виконай. Німці, звичайно, хлопці чіткі і виконавчі, але є ще й суддівський фактор, і озирання на гру самих сибіряків - що в підсумку і спрацювало. «Берлін Рециклінг» може пишатися домашньою перемогою, проте в Сургуті цей фінт навряд чи пройде.

Кубок ЄКВ. Чоловіки. перший матч

На обличчі Костянтина Бакуна завжди складно прочитати будь-які емоції - він дуже стриманий хлопець, але після тієї кінцівки злість кипіла і вирувала в ньому, буквально вихлюпувалася через край. І це прекрасно, що свою злість він транфсорміровал саме в ігрову агресію, а не в щось інше: у другій партії господарі виявилися буквально зметені з майданчика, шансів їм Бакун і Ко не залишили. Хіба що, рано заспокоївшись через велику відриву в рахунку, дозволили головним забійник «Берліна» Роберту Кромм і Полу Керрола відчути себе знову вдома. Втім, 25:16 на користь гостей в підсумку чи дозволили б будь-кому зберігати спокій і концентрацію.

За це «Газпрому-Югра» довелося поплатитися вже в наступній партії - німецька команда затягла гостей в рівну гру, дочекалася помилок (о, як же невчасно напомиляємося Алекса Брджовіч) і вчепилася мертвою хваткою і в рахунок, і в гостей. Сургутяне занервували і почали допускати ще більше неточностей - в результаті на подачі свого связущего Тимофія Жуковського «Берлін» відірвався вже на п'ять очок - 11: 6. Далі, гнані вельми інтелігентними, але потужно гуде трибунами, господарі продовжили демонструвати чітке виконання настанови тренера: на подачі виконували соло Лотман і Керролл, в атаці - Керролл і Кромм, а блок «Берліна», нехай і нечастий, ставив вкрай образливі заслони. Брджовіч врешті-решт покинув майданчик, але посидівши на лавці і осмисливши те, що відбувається, в четвертій партії серб повернувся в бій.
Тим більше що і німецька команда повела себе трохи расконцентрірованно - і помилялася, і подавала не настільки сильно, та й турецька суддя почав свистіти помилки у другій передачі тепер уже сполучній «Берліна». «Газпром-Югра» був потужнішим в догравання, точніше подавав і легко вгадував напрямок атак блоком.

У п'ятій партії, яку виграли господарі - 15:11, сургутяне вже розуміли - вони вичавили в цій ситуації максимум. Та й власні помилки заважали активно наздоганяти. Рафаель Хабібуллін був спокійний: одне очко в Берліні - відмінний заділ на матч-відповідь в Сургуті.