Останні хвилини матчу зі Словенією наші футболісти програвали удев'ятьох - російська газета

Дивитися фоторепортаж Іллі Зубко

Вчора футбольна збірна Росії провела свій найголовніший матч в цьому році. У невеликому місті Марібор вітчизняна команда під керівництвом Гуса Хіддінка сперечалася за право поїхати на чемпіонат світу в ПАР зі збірною Словенії.

Дивитися фоторепортаж Костянтина Завражина

; Було у батька три сини, двоє розумних, третій - футболіст. "

Серйозний десант з півтори тисячі російських уболівальників висадився і в самій Словенії. Очолив російський фан-сектор президент РФ Дмитро Медведєв, який знайшов у своєму щільному графіку час, щоб особисто підтримати футболістів. Поруч з главою держави на трибуні були помічені багато відомих російських політиків, бізнесменів, у тому числі міністр спорту і глава Російського футбольного союзу Віталій Мутко.

Не секрет, що окрім престижу потрапляння в число учасників чемпіонату світу дає і непогані дивіденди.

Так, за словами Віталія Мутко, в разі успіху збірної Російський футбольний союз розраховував отримати близько восьми мільйонів євро.

З цих грошей частка футболістів становить по 100 тисяч на брата без урахування преміальних за кожен матч відбіркового циклу. Гроші, що залишилися пішли б на стимулювання збірної, оплату перельотів, проживання, бронювання бази в ПАР.

З перших хвилин словенці на правах господарів стрімголов кинулися до воріт Ігоря Акінфєєва. Часом це було дуже небезпечно. Так, на четвертій хвилині Нілівое Новакович скористався нагодою наших захисників і вискочив один на один з російським голкіпером. Здавалося, що гол неминучий, але Акінфєєв дивом врятував команду! Ще через п'ять хвилин Сергій Ігнашевич ледь не зрізав м'яч у свої ворота після прострілу з флангу. Цього разу за Росію зіграла штанга.

А що ж наші? В атаці у росіян толком нічого не виходило.

Однією з найпомітніших фігур на полі в першому таймі був і 44-річний норвезький арбітр Тер'є Хауге. Суддя фіксував будь-яке порушення. правда, в основному з боку гравців нашої збірної. В результаті до 25-й хвилині жовта картка була показана ще й Дініяр Білялетдінова. До 35-й хвилині перевага збірної Словенії стало чи не переважною. Ще пару моментів розтринькав невтомний Новакович.

Здавалося, що за підсумками перших 45 хвилин гри рахунок на табло залишиться нічийним. На жаль, "гол в роздягальню" за хвилину до свистка спорудив Златко Дедіч. Рахунок 0: 1 після першого тайму ніяк не влаштовував збірну Росії. Залишалася надія на те, що Гус Хіддінк зуміє знайти потрібні слова в роздягальні і струсоне свою команду.

Другий тайм почався з двох замін. З поля пішли Павлюченко і Янбаєв. Замість них голландський тренер росіян випустив Олександра Кержакова і Сергія Семака.

Величезна кількість помилок заважало нашим створити біля чужих воріт щось більш-менш небезпечне. А ось словенці раз по раз опинялися на ударній позиції, але Акінфєєв на останньому рубежі стояв стіною.

На 68-й хвилині відбулися події, які ще довго будуть обговорюватися в пресі. Небезпечний момент біля воріт Хадановіча обернувся. видаленням Олександра Кержакова! Олександр в підкаті йшов на м'яч, потім ногою зачепив воротаря господарів. Цей епізод норвезький арбітр трактував не на користь росіянина. Хауге вирішив, що наш форвард свідомо вдарив голкіпера. Розгублений Олександр понуро покинув поле, а голкіпер господарів отримав лише жовту картку.

За десять хвилин до кінця у кромки поля стояв мало не весь тренерський штаб збірної Росії. За п'ять хвилин до фінального свистка стовідсотковий шанс не реалізував Юрій Жирков. Хаданович відбив удар Юрія, а Павло Погребняк не встиг на добивання. У доданий час Хауге "добив" Росію - видаливши Жиркова. Фінальний свисток підірвав "Людські врт". Словенія їде в ПАР, а наші, як і трохи раніше українці, залишаються за бортом 19-го чемпіонату світу з футболу.