Отже, є мова народу, як показник його культури, і мова окремої людини, як показник його

У разі якщо ми помічаємо манеру людини себе тримати, його ходу, його поведінку, і по ним судимо про людину, іноді, втім, помилково, то мова людини - набагато більш точний показник його людських якостей, його культури.

Найвірніший спосіб пізнати людину - його розумовий розвиток, його моральне обличчя, його характер - прислухатися до того, як він каже.

Найбільша цінність народу - його мову, мову, на якому він пише, говорить, думає. Думає! Це потрібно зрозуміти досконально, у НД ?? їй багатозначності і багатозначності цього факту. Адже це означає, що все свідоме життя людини проходить через рідний йому мову. Емоції, відчуття - тільки фарбують те, що ми думаємо, чи підштовхують думка в якомусь відношенні, але думки наші нд ?? е формулюються мовою.

Бережіть нашу мову, наш прекрасний російську мову, даний скарб, це надбання, передане нам нашими попередниками.

У дні сумнівів, у дні тяжких роздумів про долю моєї батьківщини, - ти один мені підтримка і опора, про великий, могутній, правдивий і вільний російську мову! Не будь тебе - як не впасти у відчай побачивши нд ?? його, що коїться дома? Але не можна вірити, щоб така мова не була дана великому народу!

Підготовка до сочин ?? енію-рассужденію''.

Мета уроку: познайомити з роботами письменників ?? їй, присвячених російській мові; розвивати мовні вміння і навички; прищеплювати любов до рідного краю, до малої і великої Родін ?? е.

1. Організаційний момент

При зустрічі вітатися:

Сонцю і птахам!

І кожен стає

Нехай доброго ранку

Триває до вечора.

Доброго ранку нд ?? їм, хто зібрався сьогодні тут, в даному класі. Дорогі ребята͵ день у вас сьогодні незвичайний! Чому? Тому що замість одного вчителя у вас їх декілька. В гостях у нас вчителі російської мови і літератури. Ми єдина команда. А об'єднує нас і тема, якої присвячений урок. Ми будемо говорити про російською мовою.

Отже, які асоціації викликає у вас словосполучення російську мову? Що він означає для вас?

2. Складання кластера.

3. Знайомство з роботами письменників ?? їй, присвячених російській мові.

- А що значить російську мову для видатних людей Росії. Давайте згадаємо''Стіхотворенія в прозе'' Івана Сергійовича Тургенєва, одне з яких так і прийнято називати''Русскій язик''.

а) читання вірша

- Які слова з цього твору ми виписуємо в кластер?

У Івана Сергійовича Тургенєва є добре відоме вам висловлювання. Давайте згадаємо його.

б) читання листа з книги''Заветное'' Д. С. Лихачова

- Що значить російську мову в життя людини на думку великого академіка? Чи згодні ви з тим, що російська мова допомагає зрозуміти людину, визначити рівень вихованості, культури? (Відповіді учнів).

Академік Д. С. Лихачов у книзі''Пісьма про доброго і прекрасном'' пише:''Наш мову - ϶ᴛᴏ найважливіша частина нашого спільного поведінки в життя. І по тому, як людина говорить, ми відразу і легко можемо судити про те, з ким ми маємо справу ... Навчатися хорошою інтелігентної мови треба довго і уважно - прислухаючись, запам'ятовуючи, помічаючи, читаючи і вивчаючи. Але хоч і важко - ϶ᴛᴏ нужно''.

- Про російською мовою пише і міркує і Микола Реріх.

в) Читання тексту''Русскій язик''.