Методична розробка майстер-класу «пайка схеми мультивібратора»
Основна дидактична мета: оволодіти новим методом пайки на універсальної друкованої плати.
Розвиваюча мета: Розвиток пізнавального інтересу, мислення і творчих здібностей учнів.
Виховна мета: Виховання моральних і трудових якостей особистості.
Заняття - практикум
Форма організації майстер-клас: групова
Елементи педагогічних технологій: евристична бесіда, проблемне навчання, інтерактивне навчання.
Метод навчальної роботи: продуктивний.
Метод навчання: вербальний, наочний, практичний.
Матеріально-технічне оснащення заняття:
Тестери типу: Ц4353, Ц4315, Ц4354, Ц4342;
Мультиметр типу: М832;
Елемент живлення 1,5 В;
Постійні резистори з опором 1.62к (2екз.) І 10к (2екз.);
Світлодіоди типу АЛ307 (2екз.);
Транзистори типу МП25 (26, 42);
Конденсатори типу К 50 на 100мкф 16В;
Електропаяльники, припій, каніфоль, друкована плата;
Інструменти: пінцет, пасатижі, бокорізи;
Осцилограф - мультиметр;
інструкційна карта, електрична схема; комп'ютерні презентації: «Мультивибратор», «Діод», «Практичні роботи з тестером», «Пайка схеми». Підручники, довідники по напівпровідникових приладів.
Технічні засоби навчання:
Саморобні прилади, регулятори, пробники, екзаменатори та т.д.
Професійний модуль ПМ 02.
1. Організаційна частина.
Підготувати на кожному робочому місці інструменти, друковані плата, інструкції, деталі схеми.
Перевірка наявності учнів та стану спецодягу.
Включити пісню про робочому людині.
Ті, що навчаються по черзі виголошують крилаті вирази:
«По вишколі майстра знати»;
«Ремеслу скрізь пошана, майстерність всюди в пошані»;
«Будь-яка робота майстра хвалить, кожну справу за себе постоїть»;
«Майстром не можна народитися, майстерності треба вчитися»;
«Тільки досвід створює справжнього майстра»;
«Справа майстра вчить, навик майстра створює»;
«Справа майстра боїться»;
«Тільки спритний і вмілий, хто на вигадки сильний, важкий подужає справу і задасть роботі тон»;
«Досягни успіху в тому, що ти любиш»
Закінчується пісня зі словами: немає на світі вище звання, ніж робоча людина!
викладач повторює ці слова і продовжує:
«За допомогою таких прислів'їв, крилатих виразів люди оспівували умільців, майстрів своєї справи.
Умільці, майстрові люди завжди були на Русі, хтось підкував блоху (звертаючись до навчаються, задати питання-хто?), Хтось винайшов перший вимірювальний прилад - (хто?)
Умільці є і серед наших учнів, ось результати їх творчої діяльності - демонструвати навчаються моделі, експонати, мнемосхеми.
Викладач продовжує: ви на шляху до досконалості, майстерності і сьогодні ваша мета: оволодіти методом пайки на універсальної друкованої плати. Сьогодні ви всі свої знання, вміння повинні втілити в конструювання цього пристрою яке називається мультивібратором.
Викладач демонструє мультивибратор в роботі.
На екрані демонструється презентація виконання пайки схеми, так само демонструються презентації: «Мультивибратор», «Діод», «Практичні роботи з тестером».
Інструктування учнів з техніки безпеки, електробезпеки.
Пояснення, показ робочих прийомів з виконання пайки схеми.
Обхід робочих місць з метою перевірки:
правильного виконання прийомів пайки: підготовка висновків деталей, дотримання температурного режиму паяльника, час контакту жала паяльника з висновками деталей і контактними майданчиками друкованої плати;
вміння розшифровувати кодоване позначення резисторів (повторити прийоми застосування програми «RC»;
вміння користуватися вимірювальними приладами (авометр, мультиметр) при перевірці на працездатність і визначення висновків світлодіодів і транзисторів
вмілої організації робочих місць: на робочому місці повинен бути порядок, не повинно бути сторонніх предметів;
дбайливого поводження з інструментами, паяльником (паяльник необхідно періодично вимикати, очищати від окалини;
економного витрачання електроенергії, припою, каніфолі;
дотримання правил техніки безпеки, електробезпеки
При необхідності провести додатковий інструктаж по всім вищевказаним пунктам.
Підключення схем до джерела живлення, випробування, наладка, випробування.
Викладач: «Тільки досвід створює справжнього майстра. Цілеспрямованість, наполегливість, працьовитість, творче ставлення до всього обов'язково приведуть вас до вершин майстерності. І тоді ви завжди будете затребувані на будь-якому виробництві. Працюйте, робіть, творити, ви можете все, ви талановиті! »