Перша перемога марселя без основного воротаря

Суботня частина туру була ознаменована перемогою "Марселя", відставкою Гі Ру з "Ланса" і дебютом в "Ренні" Сільвена Вільтора.

Суботня частина туру була ознаменована перемогою «Марселя», відставкою Гі Ру з «Ланса» і дебютом в «Ренні» Сільвена Вільтора.

Дебют Стіва Манданди приніс першу перемогу «Марселю»

Чемпіонат Франції. 5-й тур

«Монако» - «Ле Ман» - 3: 1
Голи: Мацуї, 31 (0: 1); Куфре, 49-пен. (1: 1 ;, Менес, 51 (2: 1); Піккьйон, 65 (3: 1).

«Бордо» - «Лорьен» - 2: 2
Голи: Белльон, 11 (1: 0); Саїфі, 15 (1: 1); Белльон, 68 (2: 1); Намуші, 88 (2: 2).

«Нансі» - «Оссер» - 4: 1
Голи: Малонга, 37 (1: 0); Кім, 38 (2: 0); Бьянкалані, 49 (3: 0); Форчун, 55 (4: 0); Лежуен, 60 (4: 1).

«Ніцца» - «Тулуза» - 1: 1
Голи: Едерсон, 43 (1: 0); Гіньяк, 87 (1: 1).

«Ренн» - «Метц» - 2: 0
Голи: Томер, 45 (1: 0); Томер, 55 (2: 0).

«Страсбург» - «Ланс» - 2: 1
Голи: Рентеріа, 55 (1: 0); Кохаде, 64 (2: 0); Кейта, 71 (2: 1).

«Валансьєн» - «Сошо» - 3: 1
Голи: Керке, 6 (0: 1); Беззаз, 11 (1: 1); Чолі, 45 (2: 1); Савідан, 75 (3: 1).

Команда бразильського тренера Рікардо продовжує демонструвати свою силу, і тепер її жертвою став недавній лідер «Ле Ман». По ходу першого тайму монегаски мали перевагу, але рахунок відкрив японський легіонер гостей Мацуї. Відразу після перерви «Ле Ман» міг і збільшити свою перевагу, але Графіте, обігравши відразу декількох захисників, не зміг впоратися з голкіпером «Монако» Руф'є. Незабаром «Ле Ман» поплатився за втрачений момент. Один з найперспективніших гравців «Монако» Жеремі Менес увійшов в штрафний майданчик суперників, де був збитий воротарем Пеле, реалізував ж 11-метровий удар аргентинець Леандро Куфре. Через чотири хвилини вже сам Менес відправив м'яч у сітку, забивши, як з'ясувалося пізніше, переможний гол. Підвів же підсумок цього матчу Фредерік Пікійонн, який отримав м'яч на межі «поза грою» від все того ж Менеса та розправився з Пеле. Французькі оглядачі відзначили дії всього «Монако» у другому таймі, але, безумовно, кращим гравцем зустрічі був названий Менес, який своїми швидкими і елегантними діями переломив хід поєдинку.

Гі Ру: я більше не міг підвищувати на гравців голос.

Можливо, Гі Ру все-таки не варто повертатися до тренерської роботи. За ті часи, що він керував «Осером», йому вдалося здобути повагу фахівців, колег і простих уболівальників. Напевно Ру не розгубився його і тепер, але все ж жодної перемоги в чотирьох матчах з амбітним «Лансом» явно дали зрозуміти, що метру важко повернутися в реалії нинішнього французького футболу. Поразка від «Страсбур» швидше стало останньою краплею, адже після нього Гі Ру розповів в інтерв'ю програмі Jour de foot, що виходить на Canal +, що вже раніше порадив президенту клубу знайти більш молодого фахівця. У тій же розмові Гі Ру додав: «Я не хотів підвищувати голос на гравців, а без цього дуже складно працювати». За відомостями французьких джерел наступником Гі Ру на тренерському містку може стати легендарний футболіст Жан-П'єр Папен, який має досвід роботи з «Страсбуром», який йому вдалося вивести в вищий дивізіон в перший же сезон своєї роботи.

З інших матчів варто відзначити впевнену перемогу «Нансі» над «Осером» 4: 1, яка дозволила цьому клубу одноосібно очолити турнірну таблицю. Після матчу хавбек «Нансі» Фредрік Бьянкалані сказав: «Наше перше місце ще довго буде зберігатися в анналах історії клубу». Також великий інтерес викликав дебют Сільвена Вільтора в «Ренні». У переможному матчі з «Метц» 34-річний футболіст відіграв трохи більше півгодини і сказав після гри: «У цій команді є технічні та винахідливі футболісти. Сподіваюся, що і мені вдасться привнести щось цікаве в її атакуючі дії ».