Правильні і неправильні дроби »

Урок математики в 5 класі спеціальної (корекційної) школи VIII виду:

«Правильні і неправильні дроби»

Мета уроку. повторити, узагальнити і систематизувати знання з теми «Правильні і неправильні дроби».

Освітні: знати визначення правильної і неправильної дробу; вміти розпізнавати правильні і неправильні дроби, виконувати порівняння звичайного дробу з 1.

Корекційно-розвиваючі: створити умова контролю (самоконтролю) засвоєння знань і умінь; здатність формування умінь застосовувати прийоми узагальнення; коригувати і розвивати математичну мова, увагу, пам'ять, спостережливість.

Виховні: сприяти вихованню інтересу до математики, активності на уроках, прищеплення акуратності у виконанні самостійної роботи.

Форма роботи: фронтальна, індивідуальна.

Устаткування. комп'ютер, проектор, презентація, картки різного кольору для самостійної роботи, набір карток з цифрами, клей-олівець.


I. Організаційний момент.

Привітання учнів: Пролунав і замовк - ... дзвінок,
Починаємо наш - ... урок.
Наш урок за рахунком - ... третій.
Підкажіть мені негайно,
А урок який зараз?
Читання, граматика?
Це - ... математика!
Тут затії і завдання, ігри, жарти - все для вас.
Побажаю всім удачі - за роботу! В добрий час!

Відкриваємо зошити, записуємо число, «Класна робота» (слайд 1)


II. Актуалізація знань учнів.

Хлопці, наш урок почну з загадки (слайд 2).

Кожен знає, за версту
Бачить дробову риску.
Над межею чисельник, знайте,
Під межею - знаменник
Дріб таку неодмінно
Треба кликати ... (звичайна)

III. Робота по темі уроку.

Сьогодні ми продовжимо роботу з звичайними дробами.

1. Подивіться уважно на дошку і постарайтеся відповісти на питання:

Яка частина фігури розмальований? (Слайди 3,4)

Хлопці, продовжимо цю роботу на картках білого кольору. Візьміть картки, подивіться на фігури, їх рівно п'ять, і біля кожної запишіть необхідну дріб. (Самоперевірка, учні оцінюють свою роботу за кількістю правильних відповідей)

2. Хлопці, скажіть, на що вказують знаменник, і на що чисельник звичайного дробу? (На скільки частин ділимо ціле, і скільки частин беремо).

Молодці! Які дії ви можете виконувати зі звичайними дробами? Додавання? (Ні) Віднімання? (Ні) А може порівняння? (Так)

У зошиті і біля дошки виконується порівняння чисел (слайд 5).

3. Хлопці, які дроби брали участь в порівнянні? (Правильні) Якщо є правильні дроби, значить - існують неправильні дроби? (Так) Чим вони відрізняються? (Відповіді учнів)

Подивіться уважно на дроби (слайд 6). Вам необхідно все дробу записати в таблицю правильних і неправильних дробів (учні працюють по жовтим картках). Що у вас вийшло, перевіримо прямо зараз (слайд 7). Хлопці, оціните свою роботу.


IV. Физминутку для очей (слайд 8)

V. Гра «Правильні і неправильні дроби».

Багато з числами клопоту,

Уже такий вони народ.

Ну а якщо встануть в ряд,

То з тобою заговорять.

Ти уважно дивись

Ці дробу назви.

Хлопці, перед вами звичайні дроби, у яких втрачені числители і знаменники (слайд 9). Якщо я хлопну в долоні один раз - ви повинні назвати правильну дріб, якщо хлопну два рази - неправильний дріб.

V I. Робота по темі уроку.

Хлопці, як ви думаєте, чому з'явилася 1, якщо ми працюємо з звичайними дробами? (Відповіді учнів). Правильно.

З одиницею - складніше,

Але і тут знайдемо відповідь-

Ця цифра вгору прагнути

Щоб з дробом зрівнятися.

4. Візьміть картки синього кольору, набір цифр і клей-олівець. На картках ви повинні викласти 2-3 звичайні дроби, менше 1, що дорівнюють 1 і великі 1. Для надійності закріпіть кожну дріб клеєм (робота виконується під керівництвом вчителя).

Хлопці, хто виконав роботу, може вийти до дошки і за допомогою магніту закріпити свою картку на дошці. (Учитель оцінюємо роботи учнів)

Молодці! Це завдання було останнім на уроці. Давайте підіб'ємо підсумки.

VI I. Підсумок уроку. Рефлексія навчальної діяльності на уроці.
Коригування в міру необхідності відповідей.
- Хлопці, з якими числами ви працювали на уроці? Яке завдання на уроці було найцікавішим? Чи всі вам вдалося? Сподобався урок? Підведення підсумків уроку.
- Оцініть свої знання з вашим картками. Яка оцінка у вас повторювалася найчастіше (2,3,4,5)?
VII. Домашнє завдання (слайд 11): стор.123, №493, №495 (1)

Схожі статті