Приголомшлива перемога красноярського борця на олімпіаді в Пекіні

Приголомшлива перемога красноярського борця на Олімпіаді в Пекіні Фото: АП

- Азербайджанець - в червоному трико, в темно-синьому - наш Назір Манкієв!

Наш супротивник - дворазовий чемпіон Європи Ровшан Байрамов з Азербайджану. У Манкіева з ним особливі рахунки: в минулому році на чемпіонаті світу Байрамов відібрав у красноярці перемогу.

- Для мене він самий принциповий суперник, - зізнався одного разу Назір журналістам.

У глядачів нерви напружені до межі. Що говорити про самих борців ...

Свисток. Поєдинок розпочався!

Фото: Сам переможець ще не вірить в те, що трапилося. І тільки коли нашому борцю вручили медаль, він прийшов в себе. Озирнувся на трибуни, посміхнувся і прикусив медаль - справжнє, мовляв, золото!

Ось азербайджанець захопив Манкіева сильними ногами. Але наш спортсмен перекидає його. Байрамов за проведення прийому отримав три бали, Манкієв - два. Але красноярец спробував переламати сутичку.

Між раундами перерву 30 секунд. Суперники гранично виснажені. Борців намагаються трохи відновити - обмахують рушниками, розминають м'язи ...

І знову - сутичка.

Манкієв обороняється, і ось зараз ... Захоплення - один бал на користь азербайджанця. Назір Манкієв приземлився на живіт. 30 секунд до закінчення другого періоду.

Велике значення має сила і швидкість. Манкієв, безумовно, швидше азербайджанця. 8, 7, 6, ще 4 секунди - ПЕРЕМОГА. Перемога на межі - 6: 5 - на користь Манкіева! На останніх секундах - перше «золото» у збірній Росії.

Під склепінням спортзалу Китайського аграрного університету розноситься: «Рос-си-я, Рос-си-я». Азербайджанський тренер - в шоці ... Наш, здається, теж.

А сам переможець ще не вірить в те, що трапилося.

І тільки коли нашому борцю вручили золоту медаль, він прийшов в себе. Озирнувся на трибуни, посміхнувся і прикусив медаль - справжнє, мовляв, золото!

Михайло Гамзін, тренер Назіра Манкіева: «Все нормально! Але я ще нічого не усвідомив! »- Все нормально! Але я ще нічого не усвідомив, - долинув до нас далекий голос Михайла Гамзінов, який від почуттів емоцій нічого не міг сказати. - Назір теж ще не усвідомив. Нас зустрічають тут все, як годиться! Все, спасибі за дзвінок!

Аудіо: Михайло Гамзін, тренер Назіра Манкіева: «Все нормально! Але я ще нічого не усвідомив! »

Тренер Назіра Манкіева:

"Все нормально! Але я ще нічого не усвідомив! »

Через кілька хвилин після перемоги Назіра ми додзвонилися до Пекіна його тренеру Михайлу Гамзінов:

Напередодні свого від'їзду на перші передолімпійські збори, буквально за кілька годин до літака, чемпіон Росії з греко-римської боротьби, красноярська олімпійська надія Назір Манкієв зустрівся з нами в затишному кафе. Привабливий спортсмен з посмішкою відповідав на будь-які наші питання.

Як Манкієв йшов до перемоги

Першим суперником Манкіева на Олімпійських іграх став спортсмен з Узбекистану Ільдар Хафизов. У минулому році він зайняв п'яте місце на чемпіонаті світу. Наш спортсмен виграв у Хафізова з рахунком 6: 1 і вийшов до 1/8 фіналу.

Потім, через кілька хвилин, Манкієв поборов Крістіана Фриса з Сербії з рахунком 10: 0. Потім проти нього на килим вийшов триразовий чемпіон світу Хамід Рейханпур з Ірану. Тут суперники виявилися рівними, і поєдинок закінчився з рахунком 4: 4.

У півфінальному поєдинку Манкієв переміг свого головного суперника, віце-чемпіона світу Парку Юн Чола з Південної Кореї з рахунком 9: 2.