Реал - ЦСКА серія поразок триває

Судді. Радович (Хорватія), Йовчіч (Сербія), Пастушак (Польща).

Різниця між Москвою і Мадридом в ці дні - 40 градусів за Цельсієм. У столиці Росії сильний мороз, в Мадриді - плюс десять градусів. По приїзду в Іспанію баскетболісти ЦСКА грілися на сонці. Форвард армійців Андрій Воронцевіч розмістив фотографію в інстаграме з підписом "приймаємо сонячні ванни перед тренуванням". Але поїздка ЦСКА в Мадрид була далеко не курортній. Підопічним Дімітріса Ітудіса в грі проти "Реала" потрібно було перервати двоматчеву серію поразок у Євролізі. Іспанське сонце не допомогло, хмари над ЦСКА згущуються.

Гра почалася з курйозних моментів. Першим очки у зустрічі набрав капітан армійців Віктор Хряпа. М'яч після його кидка відскочив від дужки кільця, перестрибнув на верхню планку щита і зісковзнув в кошик. Через кілька секунд неспортивний фол отримав Аарон Джексон.

З перших хвилин зустрічі тактика головного тренера "Реала" Пабло Ласо стала очевидною. Він постарався максимально задіяти високих гравців, налаштував напад через трьохсекундну зону. Особливо багато роботи діставалося громилові Густаво Айону. який справлявся на відмінно - за підсумками зустрічі став одним з найефективніших гравців в складі іспанського клубу.

ЦСКА нічого не міг протиставити "високим" мадридцям і порушував правила. Уже в першій чверті "Реал" заробили дванадцять штрафних кидків, армійці - лише два. Підбори також були не на користь гостей.

З перших хвилин проти Айона грав Кайл Хайнс. Виходило зі змінним успіхом. Замість нього Дімітріс Ітудіс випустив на майданчик Джеймса Огастіна. і гра пішла трохи краще. В обороні поменшало проблем, американець брав підбори і без осічок грав під чужим щитом. Крім того, на початку зустрічі, рятував відсоток реалізації кидків - ЦСКА був точнішим і скорочував відставання, а в кінцівці першої чверті вийшов вперед на одне очко.

П'ятниця. Мадрид. "Реал" - ЦСКА - 95:85. Густаво АЙОН (праворуч) і Джеймс Огастін. фото Euroleague.net

У стартовій п'ятірці армійців виявився захисник Нандо Де Коло. Через травми француз пропустив сім ігор в Євроліги, і вперше після перерви повернувся на майданчик в попередньому матчі проти "Црвени Звезди". Істотно допомогти команді він тоді не зміг і за шістнадцять хвилин набрав лише шість очок.

Небезпека з боку Де Коло, а також Мілоша Теодосіча відзначав перед грою і головний тренер мадридців Пабло Ласо:

- Коли ми говоримо про ЦСКА, ми перш за все відзначаємо добре укомплектовану команду. У них в складі є два найпродуктивніших гравця Євроліги - Нандо Де Коло і Мілош Теодосич, і гра ЦСКА будується навколо них.

Але на початку зустрічі з "Реалом" Де Коло знову змусив задуматися про свою форму: на перших хвилинах він безглуздо втратив м'яч і сів на лаву. Ітудіс випустив замість нього Теодосіча, який відразу ж відзначився двоочковим кидком. Серб роздавав невеликі різдвяні подарунки партнерам по команді - вже звично зробив за гру п'ять результативних передач. Дивлячись на Теодосіча, у другій половині зустрічі розігрався і французький захисник - в результаті став найрезультативнішим у складі ЦСКА, набрав 18 очок.

Крім "високих", забійна сила "Реала" задній лінії - це перш за все Серхіо Люль і Лука Дончіч. У першій половині зустрічі сімнадцятирічної обдарування мадридців - Дончіч, чогось надприродного показати не зміг, хоча в попередній грі проти "Анадолу Ефес" він виступив феноменально. Інша справа вже легенда "Реала" - Серхіо Люль. У другій чверті Ласо вирішив змістити гру в нападі на периметр, і в цій стихії Серхіо Люль - один з кращих в Європі. У кінцівці другої чверті він фантастичним кидком вразив кільце метра за два до триочкової лінії. Вже до великої перерви "Реал" кинув дванадцять разів через дуги, половина кидків виявилися точними. ЦСКА спробував потрапити видали шість разів, але жоден м'яч в корзину не потрапив.

Крім Серхіо Люль, багато очок команді приносив легкий форвард Мачюліс: тільки за першу половину зустрічі набрав чотирнадцять. Йому опонував Віталій Фрідзон. У кінцівці другої чверті, коли ЦСКА відставав уже на сім очок, Фрідзон після власного кидка підібрав м'яч і поклав в кільце. Цей підбір став трьохсотим в його кар'єрі.

П'ятниця. Мадрид. "Реал" - ЦСКА - 95:85. Йонас Мачюліс (ліворуч) і Віталій Фрідзон. фото Euroleague.net

За кілька секунд до кінця другої чверті Дмитра Кулагіна вдарив рукою по обличчю Серхіо Люль. Зароблений фол сам Кулагін і реалізував - пройшов під кільце і закинув м'яч під звук Серени. На велику перерву армійці пішли з відставанням в чотири очки.

Через чотири хвилини третьої чверті ЦСКА зрівняв рахунок у зустрічі, завдяки двом влучним триочковим кидкам Де Коло і Хряпа. Пішли фоли. Виділився головний тренер ЦСКА Дімітріс Ітудіс, який за розмови отримав технічний фол. У цій грі він став вже третім для ЦСКА, після гравців Аарона Джексона і Семена Антонова.

У відповідь на "троячки" армійців нагадав про себе Серхіо Люль, який знову закинув нереальний м'яч ледь не з середини майданчика. Практично вся третя чверть зустрічі проходила "на гойдалках" - обидві команди по черзі володіли перевагою, але в кінцівці відрізка "Реал" вирвався вперед і на останню десятихвилинку вийшов з перевагою в чотири очки.

У заключному відрізку часу мадридці остаточно перестали соромитися кидати через триочкової, при цьому найчастіше після дальніх кидків підбирали м'ячі. Оборона ЦСКА відверто позіхала. Після кількох кидків з периметра Мачюліс і Дончіча перевагу мадридців збільшилася вже до восьми очок. Почалася відверта перестрілка видали, армійцям вдавалося скоротити відставання, але ненадовго. Пішли втрати, оборона кульгала, підбори брав "Реал". Армійці почали нервувати - помилки з'явилися не тільки в обороні, а й в нападі. Де Коло намагався брати гру на себе, але втрачав м'яч. За хвилину до кінця зустрічі відставання ЦСКА склало вже вісім очок і все стало ясно. Різдвяного подарунка не відбулося. Програшна серія армійців триває.