Реал »виграв суперкубок ще до початку матчу

Репортаж кореспондента «Матч ТВ» Євгенія Шуваева з Скоп'є, де мадридський клуб виграв вже третій турнір в календарному році. І явно не останній.

рятівний фонтан

Столиця Македонії повільно, але вірно плавиться на очах. Відмітка на термометрі не опускається нижче 37 градусів навіть увечері в тіні підвальних приміщень. На питання про погоду за день до матчу довелося відповідати навіть Жозе Моурінью. Головний тренер «Манчестер Юнайтед», природно, знав, до чого бути готовим, але адаптуватися до ладу у його команди не вийшло. «З тих пір, як повернулися з США, ми тренувалися щодня о 16:00, але, як на зло, у нас постійно йшов дощ. Намагався імітувати умови спеки, але кожен день дощило », - з усмішкою зізнавався португалець на прес-конференції.

Від пекучих променів сонця втекти можна двома шляхами: сховатися за келихом прохолодного пива за стійкою бару або прописатися в фонтані на центральній площі міста. Англійські фанати, само собою, вважають за краще перший варіант - все британські та ірландські паби забиті під зав'язку за кілька годин до початку гри.

Іспанці теж «мітять» територію, але дуже вже вибірково і в плані кількості своїх точок явно поступаються.

Спека їм куди звичніше. Коли енергійна дама з мікрофоном після виконання чергового хіта звертається до присутніх на площі, з'ясовується, що іспанці - ось вони всі, гріються на сонечку. По крайней мере, шуму від них точно більше.

Ну, а варіант охолоджуватися в фонтані в результаті вибирають діти, які ще не встигли обзавестися комплексами і підвищеною увагою з боку поліцейських.

білий фонтан

За три години до матчу вболівальники «Манчестер Юнайтед» беруть ще по одній, а вболівальники «Реала» дають один великий концерт. Македонська співу (фан-клуб, простіше кажучи) клубу влаштовує хід до стадіону, відпалу не тільки в переносному, а й прямому сенсі.

У них знаходиться і свій Маноло-барабанщик. Зовні, до речі, навіть схожий. Інструмент він використовує активно і зосереджено. Так само, як зовсім скоро буде грати його улюблена команда.

Зовсім не фонтан

За день до матчу Зінедін Зідан залишив жевріти сподівання, що головна зірка його команди (та й усього матчу) Кріштіану Роналду ще може вийти в стартовому складі. Саме потрапляння португальця в заявку на гру стало в деякій мірі сенсацією - раніше мадридська газета Marca дала інсайд, що гравець пропустить матч. Тренер «Реала» пішов далі і на прес-конференції зазначив, що Роналду в приголомшливій формі, «як перед фіналом Ліги чемпіонів».

Однак те, що Кріштіану вийде не з перших хвилин, стало ясно ще до того, як з'явилися склади. За півтори години до стартового свистка він прогулюється по газону разом запасними та тими, хто полетів в Скоп'є, але чисто символічно - на гру навіть не переодягаючись (серед них і новачок Тео). Сам Роналду переодягнений, скажімо так, частково - він в тренувальній куртці. Що залишає дуже багато простору для роздумів і версій.

На виході з підтрибунних приміщень Кріштіану чекає Пьерлуджді Колліна. Він все так же лисий, як Зідан, а посміхається так само чарівно, як той, кого він зустрічає.

У центрі поля Роналду з одноклубниками дивляться повтор найкращих моментів фіналів Ліги чемпіонів. Кріштіану ніби знову пропускає все через себе: напружено свердлить поглядом монітор, грає жовнами. Але вже через секунди на його обличчі посмішка - переможний пенальті імені себе коханого.

Перший тайм «Реал» проводить так, немов Роналду - гравець глибокого резерву і фактором в грі команди не є. Іспанці контролюють м'яч і хід матчу в цілому. У суперника не в своїй тарілці абсолютно все - від новачків Матіча, Лінделефа і особливо Лукаку до колись найдорожчого футболіста світу Погба. Француза в одному з моментів (затягнув перспективну контратаку) навіть освистують власні фанати, а на додачу йому прилітає з бровки від розлюченого Моурінью.

Коли «Юнайтед» зовсім вже однозначно вмуровують в їх же штрафну, англійці намагаються виглянути - і отримують. Карвахаль робить м'який пас на Каземіро, той витримує лінію офсайду (чого не скажеш про Лінделефе) і спокійно б'є мимо Де Хеа. 1: 0. До перерви «Реал» заб'є ще раз, але м'яч не буде зарахований через положення поза грою. Це Бензема з Бейлом розіграють двухходовку, знову ж таки, повертаючи до думки про те, що в цей вечір ризикувати здоров'ям Кріштіану точно не варто. І так впораються.

фонтан фінтів

Випустивши пару в перерві, Моурінью виходить з роздягальні раніше за інших і в гордій, але кілька пом'ятому самоті падає в крісло. У нього готові заміни і окрема думка з приводу того, хто і з ким впорається. Однак «МЮ» геть завалює більшу частину і другого тайму. Іско з Бейлом удвох дурять всю оборону і півзахисник забиває гол-близнюк. 2: 0. Що характерно щось, саме Іско присів би в запас, якби в основі вийшов Кріштіану. А так він буде визнаний кращим гравцем матчу.

Гравець «Юнайтед» намагається зробити фінт Зідана на очах самого Зідана, але репліка виявляється невдалою вже за своїм задумом - зі своєї штрафної так в принципі в футболі виходити не прийнято. Зітхання англійської розчарування відлунюють по всьому стадіону - занадто вже й страшна програє команда. Бейл б'є в поперечину, тут же Бензема трохи не встигає замкнути простріл. Ось де справжня спека! У воротарському англійців все сто градусів, а у Моурінью на брівці кілька разів пристойно так прикипіло.

Коли здається, що падати вже нікуди, «МЮ» відштовхується і починає рух вгору. Лукаку з другої спроби (перша була безбожно запороти) відрізняється на добиванні. 2: 1. Феллайні розбиває собі голову у верховій боротьбі з Рамосом, і навіть пишна шевелюра не рятує. З перемотаною головою бельгієць стає схожий на вчителя аеробіки.

Шанс залишитися в грі «Манчестер Юнайтед» упускає за десять хвилин до кінця. Юний Решфорд не справляється з проблемами зростання і якось незграбно котить м'яч повз ворота, вийшовши один на один. Суддя додає сім хвилин і на першій же з них Навас тягне від Фелайні. На другий - Лукас Васкес дає соло і викочує під вірний гол Асенсио, на жаль, лише кутовий. На третій - з цього самого кутового Рамос головою б'є мимо (так, таке з ним в кінцівках, виявляється, теж буває). Що вийшов Роналду заробляє штрафний, але ударом доводить, що все ще не в формі.

Під фінальний свисток на полі вибігає напівголий (як і раніше пече, не забуваємо!) Стрікер. Його валять на газон шестеро стюардів. Гравці «МЮ» падають на газон самі, без зайвої допомоги - їх не можна дорікнути в намаганні. Хіба що в короткій пам'яті. Все-таки грати треба трохи більше, ніж 20 хвилин. Навіть якщо дуже жарко.