Реванш не вдався «урал» програв «локомотиву» останній домашній матч сезону

• Данило Паливода

Як не старався "Урал" в кінцівці зустрічі зрівняти рахунок, "Локомотив" все-таки вистояв. Фото: Олександр Зайцев

Футбольний клуб "Урал" на своєму полі не зміг здолати московський "Локомотив" в останньому домашньому матчі сезону. "Джмелі" поступилися з рахунком 1: 2 і поки не забезпечили собі місце в прем'єр-лізі на наступний сезон.

Арі злякався Уралмаша та Вторчермета

Безумовно, при вигляді афіші матчу "Урал" - "Локомотив" у всіх російських любителів футболу виникають спогади про фінальний матч Кубка Росії між цими командами. Навіть ті, хто не особливо цікавляться футболом, чули про ту сочинської грі. яка пройшла менше місяця назад. І запам'яталася вона, на жаль, не спортивними баталіями, а в першу чергу масовою бійкою. яку влаштували футболісти в самій кінцівці зустрічі. Дійових осіб в цій постановці було не так багато: гравці "Уралу" Артем Фідлер і Едгар Манучарян. а також гравці "Локомотива" Мануель Фернандеш і Арі. Фернандеш сказав Фідлеру щось неприємне, через що сталася сутичка, яка переросла в бійку через бразильця Арі.

- Це емоції, які хлопці виплеснули на поле, ми вже забули про все і збираємося грати в футбол. Цей матч важливий для обох команд, кожен буде грати на перемогу. Не треба шукати ніякої підоснови в майбутній зустрічі. Так, побилися недавно, але ніякого продовження в Єкатеринбурзі не чекайте. Нічого подібного не буде, - заявив Григорій Іванов перед матчем.

А головний ініціатор "сочинського побоїща" Арі і зовсім вирішив залишитися в Москві. За офіційним формулюванням, бразилець не полетів в Єкатеринбург за рішенням тренерського штабу.

- Я не зіграю, так як не їду з «Локомотивом» на матч. Думаю, тренер вирішив не брати мене в Єкатеринбург, щоб не виникало зайвих конфліктів. Нікому не хочеться повторення бійки, - сказав Арі.

Але можливо, і навіть цілком ймовірно, що рішення залишитися в Москві належить самому бразильцеві. Аж надто сильно чекали його приїзду як вболівальники, так і футболісти "Уралу". Хліб-сіль приготували на Уралмаші, а бразилець просто вирішив не прилітати.

У матчі "Урал" - "Локомотив" не було ніяких натяків на "сочинське побоїще". Фото: Олександр Зайцев

подвійна мотивація

Для "Уралу" принциповість матчу з "Локомотивом" після фіналу Кубка Росії - не єдина мотивація на матч в Єкатеринбурзі. Перемога над залізничниками гарантувала "джмелям" прописку в прем'єр-лізі на наступний сезон. Звичайно, підопічним Олександра Тарханова хотілося зробити це в останньому домашньому матчі, а не відкладати справу в довгий ящик.

Стартові склади команд зазнали незначних змін у порівнянні з кубковим поєдинком.

У «Уралу», наприклад, місце в воротах зайняв Дмитро Арапов, який провів впевнений матч проти «Краснодара», «Локомотива» на полі з'явилися брати Олексій Андрійович Міранчук. Підтримати «залізничників» приїхало близько ста чоловік. Що інетерсно, вони, на відміну від того ж Арі, не боялися ходити по центру міста і виспівувати кричалки «Локомотива». І на початку матчу їх було навіть дуже добре чутно, проте ближче до середини першого тайму, коли все запізнилися зайняли свої місця, підтримка «Уралу» здавалася набагато солідніше.

Треба сказати, що «СКБ-Банк Арена» заповнилася приблизно на 80%, що за мірками Єкатеринбурга дуже навіть пристойно. Місто дійсно прийшов подякувати клубу за сезон.

З перших хвилин на полі була рівна боротьба. Але тут, на відміну від сочинського матчу, пристрасті не кипіли. Команди по черзі володіли м'ячем, але якихось небезпечних моментів не виникало. Здавалося, ніби команди забули про кубковий матч, перевернули календар.

Перед матчем Григорій Іванов подарував головному тренеру «Локомотива» Юрію Сьоміну нарди з символікою «Уралу» на ювілей. Загалом, нічого не віщувало повторення сочинських подій.

Ближче до кінця першого тайму «Локомотив» додав. Провівши кілька гострих атак «залізничники» відкрили рахунок в матчі: після навісу зі штрафного Неманья Пейчіновіч вище всіх вистрибнув і переправив головою м'яч у ворота «Уралу».

«Джмелі» довго не могли прийти до тями і пропустили ще раз: за фол у штрафному «Уралу» був призначений пенальті, який реалізував Мануель Фернандеш. Стадіон почав невдоволено свистіти і гудіти, в цьому шумі навіть не чути було сигналу арбітра про те, що перший тайм підійшов до кінця.

Чіса, рятуй «Урал»!

Після перерви Олександр Тарханов вирішив посилити гру в нападі і випустив на поле свіжого Чісамбу Лунгу. Замбійців дуже тепло вітали трибуни.

Чісамба Лунгу в другому таймі підсилив гру "Уралу". Фото: Олександр Зайцев

«Чіса, рятуй« Урал »! - крикнув юний фанат з трибуни і весь стадіон вибухнув оплесками. І Чіса дійсно почав рятувати «Урал». «Джмелі» стали більше атакувати лівим флангом, на перших хвилинах другого тайму у екатеринбуржцев було кілька відмінних моментів, щоб забити, але блискуче діяв воротар «Локомотива» Марінато Гілерме.

Тим часом в Єкатеринбурзі похолодало. Глядачі, щоб зігрітися, влаштували активну перекличку і навіть спробували запустити хвилю.

«Локомотив» у другому таймі грав другим номером. В одній з швидких контратак Антон Олексій Андрійович Міранчук увірвався в штрафну «Уралу» і впав. Арбітр зустрічі нагородив його «гірчичником», який став для футболіста другим.

Ось так «Урал» залишився в більшості. Однак «джмелі» не особливо користувався чисельною перевагою. Екатерінбуржци володіли м'ячем, але до небезпечних моментів справа не доходила.

За 12 хвилин до кінця «Урал» все ж скоротив відставання: Чісамба Лунгу завдав удар, а захисник «Локомотива» підставив ногу, і м'яч рикошетом залетів у ворота. Як не дивно, Олександр Тарханов не робив ніяких замін, а час потихеньку танула. «Залізничники» нікуди не поспішали, практично у всіх гравців по черзі зводило ноги і вони зверталися за допомогою до медиків.

«Урал», незважаючи на колосальний тиск, зрівняти рахунок так і не зміг. На останній хвилині м'яч зрадницьки влучив у поперечину.

Підсумок - перемога «Локомотива» з рахунком 2: 1. Останній тур чемпіонату Росії обіцяє бути дуже «гарячим» в плані боротьби за виживання. «Урал» після матчу з «залізничниками» залишився на 11-му місці з 30 очками.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.