Рінк-бенді - правила гри

ПРАВИЛА ГРИ У МІНІ-ХОКЕЙ з м'ячем

1. Поле для гри

Використовується поле для гри в хокей з шайбою довгою 45-61 метрів і шириною 26-30 метрів.

Поле розмічається відповідно до правил гри в хокей з шайбою. Додатково проводиться наступна розмітка:

Через кола кінцевого вкидання проводиться лінія паралельна лінії воріт від борту до борту. Площа, що утворюється між лінією воріт і пунктирною лінією, називається штрафним майданчиком.

Точки дотику пунктирною лінії з кругами кінцевого вкидання є точками вільного удару.

Ворота. Посередині лінії воріт встановлюються звичайні хокейні ворота для хокею з шайбою (висота -122 см, ширина -183 см.)

2. Стан льодового покриття і скасування матчу

Якщо стан льодового покриття таке, що на ньому небезпечно грати, суддя скасовує матч.

Однак, погана якість льоду не веде до автоматичної скасування матчу. Тільки суддя, після його прибуття на арену, може прийняти рішення, проводити чи не проводити матч на даному хокейному полі.

Якщо на думку судді офіційний матч повинен бути скасований, то він зобов'язаний перевірити стан хокейного поля по можливості до прибуття уболівальників.

Якщо матч відміняється, суддя не засідає як суддя в неофіційному матчі.

Відповідальність за поганий стан хокейного поля, включаючи погана якість льоду, лежить на організаторах матчу.

Дуже низькі температури, які призводять до сильного морозу, вважаються несприятливими погодними умовами. В принципі, температура до мінус 25 градусів за Цельсієм може бути прийнятною, якщо немає вітру і низької вологості. При вологому повітрі і несильному вітрі температура до мінус 17 градусів за Цельсієм може бути прийнятна для гри.

Якщо матч проводиться при дуже низькій температурі повітря, суддя має право призупинити гру на 5-10 хвилин, щоб дати гравцям можливість зігрітися.

Суддя може скасувати матч через низьку температури. У таких випадках повинен завжди переважати здоровий глузд.

Якщо через сильний снігопад хокейне поле неможливо використовувати для гри, суддя приймає рішення про перенесення гри.

3. Інвентар і форма

На нейтральному полі, та команда, яка вказана в програмі першої, має право використовувати свою форму.

Команда-господар повинна надати суддівській бригаді два м'ячі на гру.

Вce гравці і судді на льоду повинні бути на ковзанах. На ковзанах не повинно бути гострих країв або інших предметів, які можуть становити небезпеку для оточуючих. Для запобігання травм передні і задні кінці лез повинні бути закруглені радіусом не менше 5 мм.

Всe гравці і судді повинні мати захисні шоломи. Всі гравці повинні також мати капу прийнятого зразка для захисту зубів і губ і захист для шиї, а у воротаря повинна бути затвердженого зразка захисна решітка на обличчі. Модифікувати затверджене захисне обладнання забороняється.

Ключка повинна бути виготовлена ​​з дерева або іншого схожого дозволеного матеріалу. Її ширина по всій поверхні, включаючи обмотку, не повинна перевищувати 7.0 см. Довжина по зовнішній стороні ключки не повинна перевищувати 125 см. Кути і краї ключки повинні бути закруглені. Металеві частини на ключці не дозволяються.

Суддя перевіряє ключки та інший інвентар перед матчем. Під час жеребкування капітани обох команд підтверджують, що весь інвентар, який використовується їх командами, відповідає вимогам регламенту, і, що гравці використовують захисну екіпіровку. Капітан відповідає за свою команду в зв'язку з цим. Якщо з'ясовується, що гравець використовує неповну екіпіровку, він видаляється (2 хвилини). Гра поновлюється вільним ударом, якщо суддя змушений був зупинити гру, щоб покарати гравця. В інших випадках суддя вступає у відповідність до цих правил. Гравець, який видаляється з хокейного поля через неправильну екіпіровки, при виході на поле знову повинен сам показати судді, що він прибрав похибки в екіпіровці.

Гравцеві, який втратив під час матчу захисну екіпіровку (шолом, маску для обличчя, капу для захисту зубів, пластиковий наконечник на ковзанах і т.д.) не дозволяється дограти ігровий момент. Гравець зобов'язаний відразу ж привести екіпіровку в порядок. За порушення даного правила призначається вільний удар і дається 2-хвилинне видалення.

Суддя вживає рішучих заходів щодо гравця, який заважає грі, зав'язуючи шнурки на ковзанах або кладучи свої рукавички на лід, і т.д. Будь-яке коригування екіпіровки повинна здійснюватися поряд з лавкою запасних гравців, на яку відправляється гравець. Якщо гравець своєю поведінкою затримує гру, то він отримує видалення (2 хвилини).

Якщо під час гри м'яч застряє в ковзанах одного з гравців або в його екіпіровці, гра повинна бути зупинена і відновлена ​​спірним м'ячем.

Ковзани, ключки й обмотка повинні відрізнятися за кольором від м'яча.

Кожна команда грає в складі шести гравців, в тому числі одного воротаря. Кожна команда має право протягом гри виробляти необмежену кількість замін зі складу не більше 20 осіб, занесених до протоколу змагань. Заміна гравців можлива як під час гри, так і в момент зупинки гри. Змінюваний гравець повинен покинути поле раніше, ніж увійде в гру замінює його гравець. Заміна воротаря можлива тільки під час зупинки гри з дозволу судді в полі. Будь-який з гравців команди може під час гри замінити воротаря, сповістивши про це суддю в полі. Без воротаря грати не можна.

Гравець, вилучений з поля суддею на час, не може бути замінений іншим гравцем, за винятком випадків, викладених в п.11 цих Правил. Якщо видалений з поля воротар, то його час відбуває будь-який з гравців команди, внесений до протоколу матчу, а команда продовжує гру в меншості.

Якщо воротар видаляється до кінця гри, то після закінчення 4 хвилин команда грає в повному складі.

Тимчасово віддалений гравець може увійти в гру після відбуття покарання з дозволу судді-секретаря або судді в полі.

Запасні гравці і представники команд повинні знаходитися за бортом льодового майданчика.

Гравець, який є капітаном команди, повинен мати на лівій руці вище ліктя пов'язку шириною мінімум 8 см. Пов'язка повинна чітко відрізнятися від форми за кольором.

Якщо капітан видаляється до кінця матчу або, якщо він отримав важку травму, через яку не може продовжувати гру, то його функції передаються іншому гравцеві, який теж повинен буде мати на руці капітанську пов'язку.

Капітан команди, який видаляється на час, продовжує виконувати функції капітана команди.

Травмований гравець, який не був замінений іншим гравцем, може вступити в гру знову в будь-який час.

Це правило поширюється і на гравця, який покинув поле для того, щоб привести в порядок екіпіровку.

Травмований гравець, який повинен бути замінений, може покинути хокейне поле в будь-якому місці за вказівкою судді.

Якщо хто-небудь з осіб, які перебувають на лаві запасних, порушує правила поведінки, то йому робиться усне попередження, або якщо цього вимагає ситуація, показується червона картка.

5. Суддівська бригада

Змагання обслуговуються суддівською колегією. Матч обслуговує один суддя.

Суддя-секретар є офіційною особою матчу, яке підпорядковується під час матчу судді. Суддя-секретар стежить за вилученнями гравців і дотриманням ними штрафного часу. Відлік часу видалення гравців не починається до тих пір, поки гра не буде відновлена.

На прохання гравців суддя повинен коротко пояснити причину свого рішення. Суддя повинен уникати обговорень і незгод з гравцями та / або офіційними особами на поле. Точно також, він повинен уникати обговорень і незгод з гравцями та офіційними особами за межами поля, але він повинен пояснити причину свого рішення.

Права і обов'язки суддівського апарату визначаються правилами гри в хокей з м'ячем. Під час змагань повинен бути черговий лікар.

6. Тривалість гри

Гра між чоловічими командами триває 50 хвилин. Час гри ділиться на дві рівні частини 2 тайми по 25 хвилин з перервою 5 хвилин. Видалення складають 2 хвилини і 4 хвилини.

Тривалість перерв, згаданих вище, повинна в міру можливості дотримуватися завжди, але суддя може відійти від правил, якщо він вважає, що для цього є вагомі причини.

Якщо після основного ігрового часу рахунок залишається рівним, то додатковий час і буліти не призначаються.

Якщо до або під час матчу відбуваються події, що не дозволяють завершити матч належним чином (в спортивному дусі), то суддя може на свій розсуд скасувати або перервати гру. Необхідно підкреслити, що найважливішим обов'язком судді є проведення матчу, тобто для скасування або зупинення гри повинні бути дуже серйозні причини.

Такими причинами є несприятливі погодні умови, погане освітлення хокейного поля, поганий стан поля або обладнання, яке використовується на поле (ворота, борти і т.д.).

Для відновлення тимчасово перерваної гри призначається спірний м'яч. Він розігрується з того місця, де м'яч знаходився в той момент, коли гра була перервана. Якщо, проте, в момент зупинки гри м'яч знаходився в межах штрафного майданчика, спірний м'яч розігрується з найближчої точки вільного удару на лінії штрафного майданчика.

Для розігрування спірного м'яча два гравці протилежних команд стають обличчям один до одного і спиною до лінії своїх воріт. Ключки тримаються паралельно одна інший з кожного боку м'яча. Чи не дозволяється торкатися м'яча до свистка судді. При розігруванні спірного м'яча він може бути направлений в будь-яку сторону.

Час, який було витрачено на зупинки в грі з неприродних причин, додається до основного часу матчу. Такими причинами є травма гравця, заміна гравця і т.д.

Якщо час додається, то секретар матчу і капітани обох команд ставляться до відома про це. Якщо час додається на останній хвилині першого тайму або на останній хвилині матчу, капітани ставляться до відома про час, що залишився тільки на їхнє прохання.

Суддя повинен забезпечити, щоб в ході матчу не виникали ніякі перешкоди для гри. Суддя повинен бути дуже уважним, особливо на останніх хвилинах гри і він додає час, якщо одна з команд намагається затягувати гру.

Якщо суддя помилково занадто довго не дає сигнал про закінчення тайму, він не може скасувати забитий і зарахований гол або будь-яке рішення, яке було прийнято протягом цього додаткового відрізка часу.

Якщо суддя помилково дає сигнал про закінчення тайму занадто рано, і він це розуміє, то він може виправити свою помилку в такий спосіб:

· Якщо помилка була здійснена в першому таймі матчу, то після перерви обидві команди, займають ту ж саму половину поля, що і в першому таймі, дограють залишився помилково час. Потім перший тайм закінчується, команди міняються воротами, після чого матч дограється без додаткового перерви.

· Якщо команди вже пішли в роздягальню, і помилка була здійснена в другому таймі, то суддя запрошує команди вийти на хокейне поле знову, щоб дограти решту часу. Початковий удар в цьому випадку виконується тією ж командою, що і на початку цього тайму.

Кожна команда може взяти 30 cек-й таймаут в грі. Тільки капітан команди може звернутися з проханням надати таймаут. Таймаут дається відразу, якщо це сталося в момент зупинки гри. В іншому випадку, таймаут надається в момент найближчої зупинки гри. Компенсований час за таймаут зазвичай становить 1 хвилину.

Команда, яка вийшла на другий тайм із запізненням, карається 2-х хвилинним видаленням. Штрафний час відбуває гравець за вказівкою капітана команди.

Перед початком матчу суддя проводить жеребкування, і виграла команда отримує право вибрати ворота. Команда, що програла виконує початковий удар.

Після першого тайму команди міняються воротами. Початковий удар у другому таймі матчу виконує протилежна команда.

Гра починається виконанням однієї з команд початкового удару в центрі хокейного поля після того, як суддя дав свисток. М'яч повинен прокотитися як мінімум 20 см, перш, ніж він вважається в грі. Під час виконання початкового удару всі гравці повинні знаходитися на своїй половині поля, і їм не дозволяється перетинати середню лінію до тих пір, поки м'яч не в грі. Якщо один з нападників гравців перетинає середню лінію до виконання початкового удару, протилежна команда отримує право виконати вільний удар з того місця, де гравець перетнув середню лінію.

Гравці команди, що не отримала права початкового удару, повинні перебувати від м'яча на відстані не менше 5 м. Якщо початковий удар був виконаний не за правилами, то виконується новий початковий удар. Відлік часу починається з першим, правильно виконаним початковим ударом. Цей порядок стосується також початкового удару в другому таймі.

Початкового удар гравець не має права вдруге торкнутися ключкою м'яча до тих пір, поки його (м'ячі) не торкнеться ключка іншого гравця.

Якщо в момент зупинки гри, м'яч знаходився в межах штрафного майданчика або за лінією воріт, то спірний м'яч призначається на найближчій точці вільного удару.

8. М'яч в грі і м'яч не в грі

М'яч вважається не в грі:

а) коли він повністю вийшов за межі поля;

б) коли гра зупинена суддями на полі;

в) якщо при грі у вечірній час м'яч піднімається вище підвісний електроарматури або потрапляє в неї;

г) коли м'яч потрапив на сітку воріт або пройшов в ворота з задньої або бічної сторони.

Протягом решти часу м'яч вважається в грі, включаючи також і наступні випадки:

а) коли м'яч стосується судді на полі;

б) коли гравці припинили гру, припускаючи, що мало місце порушення правил і судді зупинять гру.

Грати м'ячем за лінією воріт дозволяється.

Якщо м'яч потрапляє в суддю в будь-якому місці на поле гри, і в результаті одна з команд отримує перевагу, то гра зупиняється і поновлюється спірним м'ячем.