Росія поступилася збірній ліги Квебеку в хокейній суперсерії

Молодіжна збірна Росії з хокею поступилася з рахунком 0: 4 в п'ятому матчі Суперсеріі збірної Ліги Квебека і втратила шанси на підсумкову перемогу. Але могло бути і гірше - голкіпер росіян Владислав Сухачов врятував команду від повного розгрому.

Російська молодь продовжує поїздку по Канаді, де грає суперсерії проти збірних команд канадських ліг. За рахунку 2: 2 по матчах підопічні Валерія Брагіна вирушили в Шикуть на арену «Жорж Везіна Центр». Це саме той самий голкіпер, іменем якого названа престижна воротарська премія. На жаль, про великого гравця нагадав лише страж воріт канадської команди Каллум Бут, який відстояв «сухий» матч.

Детальніше:

Після поразки від збірної Ліги Онтаріо з рахунком 2: 5 відновилося рівність в Суперсеріі. При цьому росіяни незмінно виходили вперед, а канадська молодь порівнювала рахунок по матчах.

Хотілося, щоб і в Шикуть збереглася така тенденція, а канадці перед останньою грою опинилися на межі поразки.

Але п'ятий матч протікав за сценарієм, який докорінно відрізнявся від попередніх чотирьох. Якщо до цього російська команда навіть в разі поразки вела з суперниками рівну боротьбу, то проти збірної Ліги Квебека у росіян не вийшло нічого.

Як не сумно це визнавати, але розгромний рахунок 4: 0 цілком точно відбив подію на льоду.

Складно пояснити, з якої причини росіяни так слабо виступили і що могло кардинально змінитися за один день.

Крім спортивної складової в Суперсеріі також проходить огляд гравців, кращі з яких, на думку головного тренера, виступлять на молодіжному чемпіонаті світу. Тому перед зустріччю в Шикуть Брагін вніс зміни до складу російської команди: в збірну приїхали два гравці челябінського «Гатіно» - Яків Тренін і Віталій Абрамов, які склали нову ланку разом з рубцевим. Але зміни не принесли очікуваного результату.

Детальніше:

Взагалі, єдиний гравець, якого можна відзначити в цій зустрічі, - голкіпер Владислав Сухачов.

Незважаючи на чотири пропущені шайби, саме завдяки його зусиллям росіяни зберігали ворота в недоторканності до 36-ї хвилини матчу.

Сухачов кілька разів рятував партнерів, коли нам довелося оборонятися втрьох протягом цілої хвилини, а також відбив призначений арбітром буліт.

Причому в атаці у команди не виходило зовсім нічого. Всього за матч підопічні Брагіна завдали 16 кидків по воротах проти 25 у виконанні канадців. Суперники не тільки нас перекидали, а й створили набагато більше небезпечних моментів. Звичайно, не обійшлося без гострих епізодів і у російської збірної, але їх було занадто мало.

Двічі отримував можливість для взяття воріт габаритний Олександр Волков, але він не реалізував обидва виходи один на один з воротарем канадців Бутом.

Пригадати що-небудь ще в грі нападників не виходить.

Перший гол стався на 16-й хвилині другого періоду, коли Жюльєн Готьє скористався зручною передачею П'єра-Люка Дюбуа. А через три хвилини Ніколя Руа подвоїв перевагу, реалізувавши більшість. І в цей раз Дюбуа записав на свій рахунок чергову результативну передачу.

Виходячи на третій період з відставанням всього в дві шайби, росіяни за логікою повинні були влаштувати штурм воріт Бута, але за всю заключну третину виробили всього три кидки.

Канадці грамотно діяли в обороні, а гра в їх зоні протікала переважно в силовій боротьбі біля бортів.

Детальніше:

Господарі закинули третю шайбу на 46-й хвилині матчу зусиллями Томаса Шабо, який з далекої відстані пробив вже неабияк втомленого Сухачева. Третій гол став наслідком грубої помилки захисника Григорія Дронова, який не потрапив по шайбі в своїй зоні. В цілому Григорій позитивно зарекомендував себе в Суперсеріі, але така помилка не додасть йому очок в очах Брагіна.

А під завісу матчу потужний форвард Жюльєн Готьє продавив російського захисника і буквально заштовхав шайбу в ворота Сухачева.

Таким чином, нападник додав до двох результативними передачами гол і набрав три очки за гру.

Зазнавши поразки в п'ятій зустрічі, російська команда втратила шанси на перемогу в Суперсеріі. Навіть якщо остання гра завершиться на користь росіян, то господарі все одно виграють суперсерії, тому що одна російська перемога була здобута в додатковий час, що призвело до втрати очок. Перед Павлом Брагиним тепер постає складний кадрове питання. Майже всі гравці допустили велику кількість помилок, але ж саме з них буде формуватися збірна на майбутній молодіжний чемпіонат світу.