Росія програла канаді

Просто в третьому періоді були порушені всі правила гри з перевагою в рахунку. Перший гол пропустили вже через 17 секунд після старту, що відразу ж додало канадцям енергії і бойового духу. Потім сталися три поспіль видалення, які суперники хоч і не реалізували, але з їх допомогою вимотали наших гравців - так, що навіть про гру на контратаках мови практично не йшло.

У кінцівці вже просто не вистачило сил, щоб відсунути гру від своїх воріт, і багато в чому тому відбулися фатальні помилки в своїй зоні. Напевно, закономірні. Могло здатися, що канадцям не вистачає вкладу від лідерів, але у вирішальний момент своє слово сказали ті, хто вів за собою команду весь турнір.

Не втримали потужного Маккиннона - і він зрівняв рахунок, виконавши кидок з не найбільш зручного положення за рахунок сили рук. А потім о'райллі, начебто вже упустили свій момент, зумів знову видряпати шайбу у наших захисників і добити її в ворота.

Після цього наша збірна була вже деморалізована і не змогла влаштувати навіть подоби штурму. Підсумковий рахунок по кидках в третьому періоді - 5:19. Теорію про те, що найголовніше в іграх з «кленовим» - стримати їх стартовий натиск, пора відправляти на смітник. І згадати іншу аксіому - канадці завжди грають до кінця.

Здорово ж грали два періоду!

Перший період все ж не варто записувати в актив - він вийшов вичікувальним. Незважаючи на емоції в матчі, не покидало відчуття, що це трансляція з якою-небудь Кубка Першого каналу, а не півфінальна зустріч непримиренних суперників. Команди нікуди не поспішали, ніхто не форсував темп і не шукав пригод завчасно - кидків до 15-й хвилині було зовсім мало, і тільки після видалення Шайфлі ініціатива перейшла до збірної Росії.

На початку другого періоду до нас були досить прихильні судді - вони могли залишити збірну втрьох, але дали спірне вилучення за «рибку» все того ж Шайфлі, плюс проспали відвертий удар від Плотникова. Нарешті вистрілила наше головне ланка, і вони привели в екстаз всіх хокейних естетів - і що ще більш дивно, в дурнях залишився чи не найкращий домосід НХЛ Влешік. Після першої шайби канадці впали в відверте стан грогі, почали допускати багато дрібних і не дуже помилок - і крім другого голу в більшості, їх міг ховати з п'ятака Намісників.

У всьому винен Знарок?

Найпростіше, що зараз можна зробити - звинуватити у всьому Знарка. Він програв Канаді три матчі з трьох, скільки ж можна вчитися на власних помилках? І все-таки певний прогрес є: кожен матч був кращим за попередній, а цей виявився - як не крути - найкращим.

Але ось в третьому періоді, в той момент, коли треба було дотиснути, дотиснути, перетерпіти, тренерський штаб недопрацював. Команду треба було заспокоїти, щось перебудувати, раніше взяти тайм-аут. Можливо, тут позначилося і те, що в СКА Знарка з такими баскетбольними кінцівками доводиться мати справу не так часто, як його енхаелівський колегам.

У канадців схожа історія трапилася в минулому матчі з німцями - і вони з таким завданням впоралися майже ідеально, грамотно зберігши перевагу в кінці гри. Може бути, на наступний раз Знарок вивчить і цей урок?

Хто ще винен?

Олег Знарок вже резюмував гру збірної Росії: «Десь не пощастило». Але невдача - це більше все-таки штука разова - як, наприклад, випадковий підкат Кузнєцова під Пікара. Так, отримали дві хвилини штрафу в момент, коли треба було відводити гру від своїх воріт, але Євгена все одно складно звинувачувати в тому епізоді. Буває.

Коли ж відбувається ціла серія індивідуальних помилок, це складно виправдати тим, що не фартануло. Наприклад, так не скажеш про необережну гру захисників Антона Бєлова і Артема Зуба - по чотири хвилини штрафу, а капітану ще нехай і спірна, але дисциплінарна десятка зверху. Або промахи Володимира Ткачова по шайбі - два у чужих воріт і один, фатальний, у своїх. Нуль виграних вкидань з восьми Вадима Шіпачева теж, скоріше, закономірність, ніж невдача - в «Вегасі» зараз напевно в шоці. Та й рішення того ж Кузнєцова при порожніх воротах піти в чужу зону через центр, де вся п'ятірка суперника - ну ніяк на випадкового не спишеш. Помилка. З подібних помилок у збірної Росії складався весь третій період, і не було помітно, щоб Олег Знарок якось на них реагував.

Василевський міг врятувати?

Так він цим і займався весь матч, відбиваючи кидки де Хаана і Морріссі від синьої лінії, не дозволяючи о'райллі добивати з п'ятака або виловлюючи шайбу від Скіннера з кола вкидання. Але який у цьому сенс, якщо твої партнери в меншості на старті третього періоду залишають одного Шайфлі перед воротами?

Василевський грав здорово. Чудово. Без сейвів для хіт-парадів, але максимально надійно і спокійно. І 19 кидків в третьому періоді - це не вирок для нього. Він спокійно б впорався і з 25 кидками, якщо б польові гравці так його не підставляти. Наприклад, Володимир Ткачов, який не може жорстко поставити ключку перед власними воротами, коли вже майже заволодів шайбою. Або Сергій Плотніков, не тільки втратив свого Райана о'райллі, але і в результаті доставив йому шайбу на відкритий кут. Так, ми звикли, що воротарі збірної Росії повинні творити чудеса, рятуючи вже неспасаемие моменти, але Андрій - останній гравець, якого можна звинувачувати в поразці від Канади.

Що далі?

А завтра о 17:15 мск нас з високою часткою ймовірності чекають фіни. Те, що вони змогли потрапити в півфінал, - вже в якійсь мірі диво. Але якщо трапиться сенсація і шведи вирушать в втішний матч, можна трохи порадіти - їх збірні різного віку огидно грають матчі за третє місце, та й доросла команда, як ми пам'ятаємо, не перемагає у нас 13 років.

Цей чемпіонат світу незалежно від результату завтрашнього матчу продовжує тенденцію поступового регресу результату у головних тренерів збірної: 1-1-2-4 у Бикова, 1-6 у Білялетдінова, 1-2-3-3 / 4 у Знарка. При цьому ніяких політичних наслідків ця поразка не спричинить - міністерство і федерація скажуть звичне «готуємося до Олімпіади», «довіряємо Знарка, коней на переправі не міняємо».

Фото: globallookpress.com/Horn/Eibner-Pressefoto; REUTERS / Grigory Dukor (2,4); РИА Новости / Олексій Куденко (3,6); globallookpress.com/imago/Beautiful Sports