Назад Клуби Шахтар Динамо (К) Зоря Олімпік Олександрія Чорноморець Ворскла Сталь Зірка Карпати Маріуполь Верес Челсі Арсенал Манчестер Юнайтед Манчестер Сіті Ліверпуль Тоттенхем Баварія Боруссія (Д) Боруссія (М) Байєр Вердер Вольфсбург Шальке-04 Реал Барселона Атлетіко Валенсія Севілья Вільярреал Зеніт Спартак ЦСКА ( М) Ростов Локомотив (М) Краснодар Рубін Ювентус Мілан Інтер Рома Наполі Лаціо Фіорентина ПСЖ Ліон Марсель Монако Бордо Сент-Етьєн Збірні України Україна U-21 Німеччина Аргентина Бразилія Іспанія Італія Голландія Франція Англія П ортугалія Росія Рейтинги Таблиця коеф. УЄФА Рейтинг клубів УЄФА євросезон України Рейтинг збірних ФІФА Рейтинг збірних УЄФА Рейтинги IFFHS

"Шахтар" (Донецьк, Україна) - БАТЕ (Борисов, Білорусь) 5: 0

Голи: Срна 20, Тейшейра 47, Адріано 58, Адріано 83, Адріано 90 + 3

"Шахтар": Пятов, Ракицький, Срна, Тейшейра, Тайсон (Бернард 73), Коста, Ордець, Фернандо (Фред 66), Шевчук (Марлос 64), Адріано, Степаненко

БАТЕ: Черник, Яковлєв (Олехнович 46), Гордійчук, Поляков, Младеновіч, Хагуш, Сігневіч (Родіонов 70), А.Володько, Карницький, Яблонський (М.Володько 58), Гайдучик

Попередження: Адріано 45 + 1 - Хагуш 45 + 1

Вилучення: Хагуш 45 + 1

Можна із задоволенням відзначити, що обидва матчі проти БАТЕ - найважливіші з точки зору турнірної стратегії - стали для донецького "Шахтаря" легкою прогулянкою. З приводу того, що саме стало головною причиною таких зразково-показових розгромів, можна сперечатися. Можливо, загальна непристосованість важкої і неповороткою захисту білорусів до стрімким бразильським атакам. Або надмірний пієтет перед донеччанами (хоча чому б?)

А можливо, кадрові проблеми - втім, гірники на звітний матч теж не змогли виставити всіх найсильніших. Оскільки основний центрбек Кучер отримав травму, а форма Чигринського, м'яко кажучи, залишає бажати кращого, Мірча Луческу випустив в пару до Ракицького Івана Ордець! Для гравця молодіжної збірної це був дебют в найпрестижнішому клубному турнірі. Решта рішення тренера "Шахтаря" були досить передбачувані: Шевчук, як і в минулих матчах, залишився борознити лівий фланг, пару опорників склали Степаненко і Фернандо, а його товариші з чудовою бразильської п'ятірки зайняли "насиджені" місця в атаці.

Команда Олексія Єрмаковича, в свою чергу, вишикувалася в ті ж 4-2-3-1, де в центрі захисту діяла незіграна пара Поляков - Черник. Не було навіть у заявці і капітана Ліхтаровича, який не грав і на вихідних проти мінського "Динамо". Замість Дмитра капітанську пов'язку сьогодні носив Карницький, а безпосередні функції Ліхтаровича в центрі поля взяв на себе Володько, який А. (Той, який М. лишився в запасі і вийшов на поле тільки на кінець години гри, коли результат матчу був більш ніж зрозумілий) .

Забігаючи вперед, відразу скажу: нічого хорошого ці вимушені і не дуже перестановки білорусам не принесли. У Львові, як і в першому матчі цих команд, індивідуальне перевагу гравців "Шахтаря" проявилося на всі 100%. Поки до цього переважно не додав налагоджена тактика і домашні заготовки (перші чверть години матчу), БАТЕ ще міг на щось розраховувати і утримував нульову нічию. За цей час на полі сталося відносно небагато подій: Коста подав сигнал до облоги воріт Чорниця ударом зі штрафного, а на 6-й хвилині гості несподівано для самих себе створили щось схоже на небезпечний момент. Младеновіч подав другий кутовий поспіль, і м'яч - при дивною пасивності оборони - прилетів точно на центрфорварда Сігневіча. Той немов сам злякався події і тому пробити по воротах толком не зумів, а вже потім снаряд вибив хтось з товаришів в оранжево-чорному.

Потім "Шахтар" міцно заволодів м'ячем і територією, проте аж до гола небезпечних ударів по воротах Чорниця майже не було. А рахунок був відкритий в такий спосіб. Степаненко, отримавши м'яч в центральній зоні, пішов наліво з обігравання суперника і відпасував на короткий час на Шевчука. В'ячеслав вирізав відмінну подачу в центр, де Луїс Адріано зумів в боротьбі із захисником скинути м'яч правіше, а вже Срна, залишившись без опіки, приклався від душі. Вийшло потужно і точно - 1: 0!

Виконавши завдання-мінімум, аж до кінця тайму господарі спокійно грали в своє задоволення. Бразильський оркестр діяв злагоджено і красиво: тут тобі і стінки, і забігання, і обігравання один в один і навіть "в два". Шкода, голів до перерви більше не було: то захисники, то Черник встигали втрутитися в останній момент. Особливо гарні були дії воротаря після забійного пострілу Тейшейри ближче до кінця тайму, та й в рядових ситуаціях Черник був непомильний. Уже в компенсований час Луїс Адріано. роздратований такою непробивні кіпера, спробував запхати його, лежачого, в ворота разом з м'ячем. Гості чомусь обурилися, збіглися на підмогу Чорницю, і в штрафний БАТЕ близько півхвилини йшов серйозна чоловіча розмова у виконанні дюжини чоловік з того чи іншого боку. Коли здавалося, що все вирішиться світом, раптом свою команду підвів захисник Анрі Хагуш. Абхазець сказав щось неприємне чи Срні, то чи самому Штарку і отримав другий "гірчичник".

Якщо після цього і залишалися якісь сумніви з приводу результату матчу, то в самому початку другого тайму Тейшейра всі питання зняв. Алекс реалізував вихід один на один, причому в момент розрізає передачі Даріо бразилець перебував в явному офсайді. Бригада арбітрів, проте, розсудила, що пас йшов не на Тейшейру, а Луїс Адріано. теж боровся за м'яч, його не зачепила. Спірний момент, але 2: 0, як би там не було.

Все, білоруська команда остаточно пропала з поля, і вся інтрига звелася до того, скільки заб'є "Шахтар". Забили гірники порядно, давши можливість Адріано зміцнити своє сенсаційне лідерство в бомбардирському списку ЛЧ. Спочатку Луїс без проблем реалізував пенальті, який сам же і заробив - Яблонський фолив. Рахунок 3: 0 протримався досить довго, і лише під кінець матчу донеччани втілили своє величезну ігрову перевагу в ще парочку голів. Про те, яким було це перевага, свідчить хоча б статистика ударів: 17-2 на користь фаворита, 9-1 у ворота!

Так ось, в кінцівці гри Адріано забив ще двічі. Один раз вдало зіграв на випередження після подачі Кости, а через десять хвилин, вже перед самим фінальним свистком, з близької відстані розстріляв ворота після нестандартного розіграшу кутового. Зручний пас Луїсу в цьому епізоді віддав не хто-небудь, а дебютант Ордець. Але бразилець, бразилець-то який! Дев'ятий гол в цій ЛЧ, восьмий в ворота БАТЕ - такий собі Олег Саленко з білорусами в ролях камерунця.

Паралельно хороші для гірників новини приходили з Іспанії, де провалився "Атлетик" розпрощався з останніми шансами на плей-офф. Тепер має статися чудо з чудес, щоб "Шахтар" не вийшов з цієї групи.