Що відбувається з Крістіаном Бентеке в «Ліверпулі»

У неділю Крістіан Бентеке повертається на «Вілла Парк», ризикуючи уславитися невдахою.

Знайома картина для уболівальників «Ліверпуля» - Крістіан Бентеке закриває обличчя руками, і у вівторок розчарування вийшло на новий рівень, коли команда програла «Вест Хему» в Кубку Англії.

Бентеке дев'ять разів пробив по воротах «молотобійців» - в три рази більше найближчого переслідувача, але жоден шанс не увінчався успіхом, і «Ліверпуль» поплатився за це. Після матчу Юрген Клопп виступив на захист свого нападника, але бельгієць не забивав вже 668 хвилин, в тому числі в двох матчах проти «Ексетера», клубу Другий Ліги.

Гнітючий період, але проблеми Бентеке в «Ліверпулі» були очевидні протягом усього сезону. Голи у ворота «Лестера» і «Сандерленда» після Різдва подарували тимчасове полегшення, але все ще неясно, чи підходить футболіст за 32,5 млн фунтів «Ліверпулю», і напередодні його повернення на «Вілла Парк» сумнів зростає.

Саме на цьому стадіоні Крістіан став одним з найбільш небезпечних форвардів Прем'єр-Ліги. В останніх трьох сезонах він забивав як мінімум десять голів в чемпіонаті, і запаморочливий транфер на «Енфілд» трапився після 13 голів в останніх 13 турах минулого сезону.

Ніхто не сумнівався в умінні Бентеке забивати голи, але як людина, на якого націлені всі передачі команди, впишеться до складу мерсисайдського клубу? Пам'ять про Енді Керролла все ще жива, і мало що дозволяло припустити, що Бентеке буде діяти інакше. Брендан Роджерс не зміг знайти прийнятний варіант для двадцятип'ятирічного гравця, а під керівництвом Клоппа бельгієць не виходив в старті вже шість тижнів.

Бентеке був найбільш марнотратний в матчі з «Вест Хемом», але це далеко не перший раз, коли він втрачав можливість забити. У 21 зустрічі чемпіонату Крістіан 8 раз не реалізовував очевидні шанси відзначитися, відсоток реалізації - всього двадцять. Це найгірший результат в «Ліверпулі», і тільки Тео Уолкотт і Садіо Мане так розкидалися наявними у них моментами.

«Запитайте 80-90 відсотків нападників світу - високого рівня, низького рівня, взагалі ніякого рівня, - і вони скажуть вам, що у них траплялися такі періоди, - сказав Клопп на" Аптон Парк ". - Потрібно продовжувати, потрібно йти далі. Всі люди світу хочуть легко забивати, але прості голи не допомагають. Потрібно грати і ставати краще - завжди так ».

Усупереч словам Клоппа, 39 хвилин Бентеке на поле в трьох кращих матчах «Ліверпуля» в цьому сезоні - проти «Челсі», «Манчестер Сіті» і «Саутгемптона» - це не випадковість. Куди ж впишеться дев'ятий номер команди, яка контратакує і агресивно пресингує в кожній вражаючою переможній зустрічі?

І не тільки в атаці у Бентеке проблеми. Клопп вимагає активного пресингу в усіх лініях поля, форварди повинні змушувати суперника помилятися і відбирати м'яч у захисників.

Цей підхід був особливо ефективний в матчі з «Сіті» на «Етіхад», але з Бентеке таке неможливо: у нього менше спринтів за матч (47,3), ніж у Роберто Фірміно (73,84) і Філіпа Коутіньйо (58,16 ). Його не порівняти з іншими нападниками «Ліверпуля» і за кількістю відборів м'яча.

Що ж тепер чекає Бентеке? «Майбутнє Бентеке під питанням, особливо тому, що він рідко виходив на поле, коли в команді було багато травмованих, - говорить експерт Soccer Saturday Філ Томпсон. - Я не буду здивований, якщо Юрген Клопп дасть йому ще один шанс в неділю, але це малоймовірно - в лад повертаються інші гравці, Фірміно у відмінній формі. Рух Бентеке було краще, коли він грав пліч-о-пліч зі Старріджем, що дає якусь надію. Все засмучувалися, тому що він знаходився в правильній позиції, але не реалізовував наявні у нього моменти ».

Бентеке повинен почати робити це, якщо хоче змінити ситуацію, але Клопп мушу зауважити його невідповідність стилю команди. На арену свого колишнього клубу форвард повертається, будучи проблемою на 32,5 млн фунтів.