Травма Промес, гол Вітселя, суперрекорд Бентеке, футбол

Група A. Голландія - Франція - 0: 1 (Погба, 30). Швеція - Болгарія - 3: 0 (Тойвонен, 39. Хільмарк, 45. Лінделеф, 58). Білорусія - Люксембург - 1: 1 (Савицький, 80 - Жоакім, 85).

У п'ятничному матчі між збірними Голландії та Білорусії на лівому фланзі оборони наших сусідів все палахкотіло так, що хтось на стадіоні навіть набрав номер місцевого МНС. Але пожежні на виклик все одно не встигли, тому що до кінця матчу трава в тій частині поля вже жевріла. Та й головний винуватець пожежі на прізвище Промес до того моменту вже прохлаждался в душі - змивав з себе докази. Очікувалося, що і в понеділок нападник «Спартака» буде тягнути на собі голландців в матчі з віце-чемпіонами Європи. Але під кінець чверті години Промес отримав дурну травму - бив по ногах Пайєта і, здається, вивихнув стопу. На 16-й хвилині Депа замінив спартака - Квінсі, що важливо, пішов з поля сам.

Втрата Промес виявилася не найстрашнішою для голландців - днями травму отримав голкіпер Сіллессен, тому місце в воротах зайняв Стекеленбург. Помилка воротаря «Евертона» безпосередньо вплинула на результат - Погба пробив здалеку, але Стекеленбург дуже довго готувався до не складного удару і пропустив. Цей гол так і залишився єдиним: страждання помаранчевої збірної тривають, і на сьогодні Голландія не влучає навіть в стикові матчі.

Розчарували білоруси: місяць тому команда Олександра Хацкевича не дозволила забити собі самим французам, а на цей раз той же рахунок 0: 0 тримався майже цілий матч з люксембуржцями, хоча ті з кінця першого тайму грали в меншості. За десять хвилин до кінця зустрічі Савицький головою начебто приніс білорусам перемогу. Але немає: Жоакім за допомогою рикошету від Гордійчука подарував гостям нічию. Білоруси втратили неймовірно важливі очки.

Фарерах БІЛЬШЕ НЕ СЕНСАЦІЯ

Йшла 6-я секунда (!) Матчу між Фарерами і Португалією, коли Кріштіану Роналду вперше отримав по ногах від суперника - півзахисника Беньямінсен. У той же момент стало ясно, що один з несподіваних лідерів групи B (і це не португальці) налаштований серйозно. Однак одного бойового настрою виявилося мало: частково стримати Роналду у остров'ян вийшло, але, як з'ясувалося, в збірної Португалії грають ще десять чоловік. Один з них - нападник «Порту» Андре Сілва до перерви оформив хет-трик. У другому таймі Кріштіану все ж забив, його приклад наслідували й два Жоау - Моутінью і Канселье. 6: 0 - чемпіон Європи змінив Фарерські острови на другому місці.

Лідерство в цьому секстеті зберегла Швейцарія, яка зовні не без зусиль перемогла іншого карлика - Андорру. Насправді Шачирі і компанія просто не витрачали сили - навіщо, адже три очки дадуть і так? Третій рядок тепер займає Угорщина, яка зобов'язана була перемагати Латвію після того, як прибалти вдома поступилися Фарерам. Угорці пройшлися по слідах остров'ян - точно така ж перемога з рахунком 2: 0.

Група H. Естонія - Греція - 0: 2 (Торосидіс, 2. Стафілідіс, 61). Боснія - Кіпр - 2: 0 (Джеко, 70, 81). Гібралтар - Бельгія - 0: 6 (Бентеке, 1, 43, 56. Вітсель, 19. Мертенс, 51. Азар, 79).

СІМ СЕКУНД Бентек

Зенітовец Вітсель за рекордами не гнався, тому був задоволений і тим, що забив Гібралтару на 19-й хвилині - до того ж, в номінації «кращий гол туру» у півзахисника буде явна перевага. Хоча в даному випадку доречніше влаштовувати конкурс «кращий гол матчу»: Бельгія забила шість.