твій спорт

Радянські хокеїсти «вистрілили» в Москві

Хокей на траві був відомий ще в Давньому Єгипті, проте його сучасна історія почалася в середині 19 століття в Англії. Вистачило два-три десятиліття, щоб ця гра стала дуже популярною серед студентів і студенток Оксфордського і Кембриджського університетів. Вже в 1924 році в Парижі була створена міжнародна федерація хокею на траві, в яку увійшли асоціації семи європейських країн - Австрії, Бельгії, Угорщини, Іспанії, Франції, Чехословаччини та Швейцарії.

твій спорт

Цікаво, ця міжнародна федерація з'явилася пізніше, ніж хокей на траві на Олімпіаді. Вперше цей вид спорту увійшов в програму Ігор вже в 1908 році, коли в Лондоні зібралися хокеїсти Великобританії, Франції і Німецької імперії. Однак збірних тоді в хокейному турнірі було більше, так як британці виставили чотири команди - Англії, Шотландії, Уельсу та Ірландії. До речі, саме вони і розіграли перший комплект олімпійських нагород: чемпіонами стали англійці, в фіналі обіграли ірландців з рахунком 8: 1, а бронзові медалі дісталися шотландцям і валлійцям.

Наступного разу хокеїсти приїхали на Олімпійські ігри тільки в 1920 року, але тоді склад учасників був різноманітніше. Проте, золоті медалі знову виграли британці, на цей раз виступали єдиною командою. «Срібло» завоювали данці, а «бронза» дісталася бельгійцям, що залишили без призового місця французів.

На Олімпійських іграх 1924 року хокею на траві не було, а починаючи з 1928 року, гегемонію встановили індійці, за 28 наступних років завоювали шість чемпіонських титулів. Взагалі, хокеїсти цієї країни на Іграх виступають вдаліше всіх, всього вигравши вісім золотих, одну срібну і дві бронзові медалі.

твій спорт

Що стосується виступу спортсменів нашої країни, то збірні СРСР двічі займали треті місця, і обидва рази це сталося на Олімпійських іграх в Москві. Чоловіча національна команда Радянського Союзу на груповому етапі фінішувала третьою, а в матчі за бронзові медалі перемогли поляків з рахунків 2: 1. У жіночому турнірі, який відбувся саме на Олімпіаді-80, володарками «бронзи» ​​стали радянські хокеїстки.

твій спорт

Німці перегородили шлях до світового п'єдесталу

Чемпіонати світу з хокею на траві серед чоловіків почали проводитися з 1971 року, а серед жінок - з 1974-го. У змаганнях сильної половини людства ті ж лідери, що і на Олімпійських іграх, хоча невелика перевага мають пакистанці, за всю історію чемпіонатів світу завоювали чотири «золота». Хокеїсти нашої країни ніколи призерами не стає. Їх вищим досягненням було четверте місце в 1986 році в Англії, де збірна СРСР в матчі за «бронзу» в овертаймі зазнали поразки від команди ФРН з рахунком 2: 3.

А ось радянським хокеїстки вдалося завоювати бронзові медалі чемпіонату світу: в 1981 році в Аргентині вони в грі за третє місце розгромили австралійців з рахунком 5: 1. Взагалі, в цьому турнірі домінують голландки, шість разів завоювали чемпіонства. За два рази найсильнішими ставали збірні ФРН, Австралії та Аргентини.

Успішні вісімдесяті радянської збірної

Хокеїсти СРСР тільки один раз побували в компанії призерів. У 1983 році національна команда нашої країни пробилася в фінал, де програли господарями чемпіонату світу - голландцям.

твій спорт

Вчимо правила хокею на траві

Хокей на траві - командний вид спорту, в який грають дві команди, використовуючи ключки і твердий пластиковий м'яч. Мета гри - загнати за допомогою ключки м'яч у ворота суперника. Торкатися м'яча руками або ногами будь-яким гравцям, крім воротаря, заборонено. На ногах у гравців - звичайна спортивна взуття. У всьому світі матчі з хокею на траві проводяться на штучному покритті.

Перемогу здобуває команда, що забила за час гри більше голів, ніж суперник. При рівному рахунку оголошується нічия (на деяких турнірах може застосовуватися додатковий час, а по його закінченні - пенальті). У звичайних чемпіонатах з хокею на траві час матчі складаються з 2 таймів по 35 хвилин, а в іграх в рамках Європейської хокейної ліги - 4 тайми по 17 хвилин 30 секунд, з перервами між таймами 5 хвилин.

Варто відзначити, правила звичайних чемпіонатів з хокею на траві і Європейської хокейної ліги відрізняються. Наприклад, за незначне порушення правил в звичайному чемпіонаті суддя показує гравцю зелену картку-попередження, а в EHL зелена картка - це видалення з поля гравця, що порушив правила, на дві хвилини. У звичайних чемпіонатах з хокею на траві жовта картка - це видалення гравця з поля на дві-п'ять хвилин на розсуд суддів, і в залежності від величини порушень, а в EHL - п'ять-десять хвилин. Червона картка, як в звичайних чемпіонатах, так і в EHL - це видалення до кінця гри, і можливий пропуск наступних матчів - в залежності від порушень.