У матчі збірних Росії і Греції грекам не зарахували 3 голи

Президент РФС Сергій Фурсенко пояснив це тим, що РФС вирішив піти назустріч провідним російським клубам, яким належить провести ще по дві гри в єврокубках і в національному чемпіонаті.

Найсильнішою лінією в збірній Греції традиційно залишається захисна # 40; хоча греки в кваліфікації пропускали голи і від Мальти, і від Грузії, і від Латвії # 41 ;. Збірна Росії в Піреї встигла зламати хвалену грецьку оборону вже на другій хвилині гри. Дзагоєв зробив розрізає пас на Широкова, і Роман завдав удар, який відразу ж був відкорегований рикошетом від захисника «Вердера» Папастатопулоса, і в підсумку м'яч черпачком залетів у ворота близько дальньої штанги.

Поряд з Широковим і Дзагоєвим в середній лінії збірної Росії з перших хвилин грали Денисов, Зирянов і Аршавін. Квартет захисників склали Анюков, Ігнашевич, Василь Березуцький і Жирков, місце у воротах зайняв Малафєєв, а на вістрі атаки розташувався дебютант збірної - нападник «Спартака» Дзюба. Для Артема останнім часом куди звичніше грати на позиції медіапунти, пов'язуючи півзахист з центрфорвардом. А на місці висунутого вперед форварда Дзюбі було незвично, що і відбилося на його діях: спартаківець не досяг успіху в завершенні атак, але постійно і з користю зміщувався на обидва фланги, відтягував на себе захисників, звільняв зони для хавбеків і активно пресингував суперників.

Незабаром після швидкого голу збірна Росії мало не подвоїла рахунок. Грубу помилку зробив грецький голкіпер Цорвас, який виніс м'яч на Широкова. Хавбек «Зеніту» знову проявив себе молодцем, віддавши відмінну передачу на Аршавіна, але Андрій із забійної позиції не влучив воріт. Отямившись від шоку, греки активно пішли вперед, а збірна Росії стала діяти другим номером. На 16-й хвилині Самарас послав м'яч у ворота Малафєєва, але удар б завдано вже після свистка: арбітр зафіксував фол Самараса проти Анюкова, і гол не був зарахований.

У першому таймі греки ще двічі відправляли м'яч в сітку російських воріт, але суддя знову не зараховували голи - тепер через офсайди. Грецькі вболівальники, яких на грі було на диво мало # 40; близько 10 тис. Глядачів # 41; відчайдушно свистіли в знак обурення. Три незарахованих голи здавалися їм явним перебором, але арбітри мали рацію, фіксуючи офсайди.

Греки насіли на ворота Малафєєва, проте вони діяли не надто винахідливо, а до того ж частенько пропускали контратаки. Збірна Росії огризнулася небезпечним ударом Дзагоєва # 40; греків вивчив воротар # 41; і ударом головою Аршавіна після навісу Денисова, але м'яч пройшов повз штангу.

У перерві Дік Адвокат зробив три заміни, одну з яких греки могли б і не помітити: замість Василя Березуцького на місце центрального захисника вийшов його брат-близнюк Олексій. Це відмінна заміна, яку можна робити в перерві кожного матчу, навіть не ставлячи до популярністю суддю і зберігаючи таким чином заміни. Два інших зміни в складі збірної Росії були куди більш очевидними: Малафєєва у воротах змінив Шунін, а замість Дзюби на місце центрфорварда вийшов ще один дебютант збірної - форвард «Динамо» Кокорін.

Господарі поля, як і раніше мали солідне територіальну перевагу, проте небезпечні ситуації частенько виникали біля воріт обох команд. При цьому темп гри був невисоким: і греки постійно зволікали, і у росіян перестали виходити швидкі контрвипади. Замість них йшли затяжні позиційні атаки. Після однієї з них уже збірна Греції втекла в стрімкий прорив, і воротар Шунін врятував команду від голу в ефектному сейві.

А на 58-й хвилині проявив себе, але вже зі знаком «мінус», і інший вийшов на заміну динамівець: Кокорін не зміг вразити ворота після виходу один на один, який форварду організував Широков. Роман став найкращим футболістом матчу в складі російської команди: і гол забив, і два відмінних пасу віддав, які повинні були ставати гольовими, якби не невдалі дії в цих епізодах Аршавіна і Кокоріна.

Через пару хвилин після упущеного Кокоріним виходу один на один збірна Греції зрівняла рахунок: Кацураніс точно пробив головою після навісу Гекас. Яким чином російські захисники залишили вільними обох суперників, так і залишилося загадкою. Гол надихнув греків на нові подвиги, і господарі мали кілька відмінних шансів вирвати перемогу.

Особливо активний попереду був Гекас: один з його ударів прийшовся в штангу, від якої відскочив в спину Шунін і ледь не закотився у ворота.

Аж до приблизно 75-ї хвилини біля воріт збірної Росії було занадто жарко, але потім греки втомилися і не змогли підтримувати взятий ними темп. В цілому бадьора і відкрита гра закінчувалася вже досить спокійно. Це був лише товариський матч, і суперники могли дозволити собі не викладатися. На завершення матчу не найочевидніші шанси забити гол упустили вийшли на заміну Шишкін і Глушаков, а останньою заміною вже в самій кінцівці гри Адвокат випустив на поле Білялетдінова. Гра з датою 11.11.11 закінчилася з ідеальним для цього дня рахунком - 1: 1.

«Ми зобов'язані були грати з віддачею, як це завжди робить Греція, - сказав після матчу Дік Адвокат, передає РІА" Новости ". - В цілому я задоволений тим, як ми зіграли, враховуючи, що зараз кінець сезону і гравцям ще чекають матчі в чемпіонатах і єврокубках. У першому таймі у нас було багато відмінних моментів, але ми забили лише один гол. Внаслідок наших помилок ми повернули греків в гру. Другий тайм вийшов більш рівним. Обидві команди хотіли забити, рахунок по грі.

У дванадцяти останніх матчах Греція не програвала, це дуже сильна команда, яка дуже сильна в боротьбі. Але в першому таймі ми справлялися з цим за рахунок руху і гри в пас. Це радує, але нам є, над чим працювати. Ми знали, що суперник сильний, але ми зіграли добре. Я був радий бачити такий футбол ».

Греція - Росія - 1: 1
0: 1 - Широков # 40; 2 # 41 ;, 1: 1 - Кацураніс # 40; 60 # 41 ;.

Греція: Цорвас, Торосидіс, Пападопулос, Папастатопулос, Холебас, Кацураніс # 40; Макос, 88 # 41 ;, Карагуніс # 40; Циоліс, 57 # 41 ;, Фотакіс # 40; Ліберопулос, 80 # 41 ;, Самарас # 40; Харістеас, 56 # 41 ;, Салпінгідіс # 40; Коне, 68 # 41 ;, Гекас # 40; Мітроглу, 77 # 41 ;.