Презентація до уроку
Мета: формувати вміння будувати різнобічний трикутник.
Обладнання: комп'ютер, мультімедійний установка, різнокольорові смужки, роздатковий матеріал, грошова одиниця (різнокольорові трикутники), презентація в PowerPoint.
I. Організаційний момент.
- Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати побудову трикутників за допомогою циркуля і лінійки (слайд 1). Сьогодні на уроці кожен з вас може заробити за правильну відповідь "Трикутник" трьох кольорів. Червоний колір відповідає оцінки - 5, синій - 4, зелений - 3. Накопичивши найбільшу кількість "трикутників" червоного кольору, ви зможете отримати відмінну оцінку.
- А зараз ми витягнемо зі схованок пам'яті дещо цінне і вспомнімте знання, які стануть в нагоді нам сьогодні на уроці.
- Давайте згадаємо, про якій формі ми з вами говорили на минулому уроці.
- У вас у кожного на столі лежать трикутники різного виду і кольору. Розділіть їх на групи.
- На скільки груп ви розділили трикутники?
- За якими ознаками ви розділили трикутники на групи (слайд 2)?
- Які види трикутників входять в групу "В залежності від величини кута".
- (Прямокутний, тупоугольние, гострокутний)
- Давайте перевіримо, чи правильно ви назвали.
- Які види трикутників входять в крупу "Залежно від числа рівних сторін".
(Разносторонний, рівнобедрений, рівносторонній)
- Давайте перевіримо, чи правильно ви назвали.
- Ну а тепер я перевірю, чи настільки ви добре засвоїли ознаки видів трикутників. Зараз ми послухаємо сказку- питання (казка супроводжується показом слайдів і звучанням музикі.Прі оповіданні музика регулюється голосніше, тихіше) (слайд 3).
- Зібралися представники всіх видів трикутників на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до єдиної думки. І ось старий трикутник сказав: "Давайте вирушимо все в царство трикутників. Хто прийде першим, той і буде королем ". Всі погодилися. Рано вранці зі сходом сонця вирушили всі трикутники в далеку подорож.
- (слайд 4) На шляху мандрівників зустріла річка, яка сказала: "перепливуть мене тільки ті, у кого все кути гострі". Частина трикутників залишилися на березі.
- Які види трикутників залишилися на березі?
- Решта благополучно перепливли і вирушили далі.
- (слайд 5) На шляху їм зустрілася висока гора, яка сказала, що дасть пройти тільки тим, у кого хоча б дві сторони рівні.
- Які трикутники вирушили в подальший шлях?
- подолали друга перешкода продовжили шлях.
- (слайд 6) Дійшли до великого обриву, де був вузький міст. Міст сказав, що пропустить тих, у кого всі сторони рівні. По мосту пройшов тільки один трикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем.
- Хто став королем?
- Який трикутник називається рівносторонній?
- Який трикутник ми вже вміємо будувати за допомогою циркуля і лінійки?
- На столі у вас лежить картка № 1 (завдання диференційовані).