Урок по темі у скільки разів одне число більше або менше іншого

Тема: У скільки разів одне число більше або менше іншого

Мета: Формувати вміння і навички виконувати завдання на перебування, у скільки разів одне число більше або менше іншого.

Завдання: Закріплювати знання таблиці множення;

Розвивати логічне мислення, математичну мову, пам'ять, самостійність;

Виховувати любов до спорту, акуратність при роботі в зошитах

Обладнання: підручник, запис на дошці, комп'ютер, інтерактивна дошка аудіо запис.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: урок-подорож

Методи: словесний, наочний, практичний, частково пошуковий

1 Організаційний момент.

Одна хороша хвилина

Зробила одну добру справу,

Десять хороших хвилин

Зробили десять хороших справ.

А скільки хороших справ

Можна зробити за цілий урок

Я бажаю вам сьогодні зробити багато хороших справ. СЛАЙД 1

2 Оформлення зошитів.

-Скільки днів у тижні?

-Скільки днів ми вчимося? (6)

-У скільки разів число 12 більше ніж 6. (2)

-Назви число, яке на 2 більше ніж 6. (8)

-У скільки разів 8 більше 2. (4)

3 Хвилинка чистописання 6.284 СЛАЙД 2

4 Актуалізація знань

-Сьогодні ми з вами будемо подорожувати по країні «Спарта»

- Для того, щоб привести думки в порядок і добре підготуватися до роботи, почнемо урок з розминки

213-13 56 + 100 0 * 10 18: 2 50 * 0 0: 4 432 + 100

815-800 48 8 5 * 5 27: 3 36: 6 36: 4 856-156

У скільки разів 6 більше 3? 8 больше2? 15 більше 3. 4 менше 12?

(Одночасно йде робота по картках зі слабоуспевающими і з сильними дітьми;

біля дошки працює 3 дітей і вирішують рівняння

Девіз нашої подорожі. СЛАЙД 3

-Вирушаємо в подорож по спортивному майданчику.

-Які зимові види спорту ви знаєте? СЛАЙД 4

5 Пояснення нового матеріалу.

-Розгляньте зображення, складіть задачу. СЛАЙД 5

Команда лижників, беручи участь в спортокіаде була нагороджена 3 медалями, а команда хокеїстів-в 4 рази більше. Скільки медалей отримано хокеїстами.

Склади коротку запис. виріши завдання.

Знайомство з правилом СЛАЙД 6

-Про що ми будемо говорити на уроці, чому будемо вчитися?

(Діти визначають тему уроку) СЛАЙД 7

6 Первинне закріплення знань.

а) -Заглянем на стадіон СЛАЙД 8. 9. Чим займаються футболісти взимку. СЛАЙД 10

Склади і якби завдання (робота біля дошки)

б) Команда лижників дає завдання. СЛАЙД 11. 12

б) Команда хокеїстів клубу «Кайрат» просить виконати таке завдання СЛАЙД 13. 14

-я роблю 2 бавовни-ви в 3 рази більше

- киваю головою 6 разів -ви в 2 рази менше

-я сяду 4 рази -ви в 2 рази більше.

8 Закріплення знань.

а) Команда ковзанярського спорту просить виконати таке завдання, порівняти фігури СЛАЙД 15. 16. 17

б) -Що трапилося на хокейному полі.

Команда «Динамо» атакує «Кайрат». Уворот команди небезпечне становище. Наше завдання не дати можливості забити гол у ворота наших співвітчизників. СЛАЙД 18. 19. 20. 21 (робота за підручником).

-Чим ми займалися на уроці.

-Що нового дізналися.

-Що викликало труднощі.

10 Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

Друзі, всіх вас я вітаю,

Сьогодні тих, хто програв немає.

Варті все, без винятку

Список використаної літератури.