Відкритий урок читання за темою «- хаврошечка - російська народна казка»

цілі:
  • Ознайомити з російською народною казкою в обробці О. М. Толстого.
  • Розвивати мова, мислення в учнів; вміння узагальнювати, порівнювати; удосконалювати техніку читання, навик переказу.
  • Виховувати любов до усної народної творчості, читання казок.

ілюстрації до російських народних казок, магнітофон, аудіокасета з піснею "В світі багато казок", таблички з назвами казок і їх видів, добірка книг з російськими народними казками, ілюстрації до казки "Хаврошечка", портрет А.Н. Толстого.

  1. Організаційний момент.
  • Привіт, хлопці. У нас сьогодні багато гостей на уроці. Давайте привітаємо їх і почнемо роботу.
  • Пісня "У світі багато казок" - прослуховування уривка.
  1. Повідомлення теми і мети уроку.
Робота з класом - фронтально.
  • Подивіться уважно на дошку, як ви думаєте, з чим ми познайомимося на уроці? (З російської народної казкою "Хаврошечка" в обробці А.Н. Толстого).
  • Що ми будемо розвивати? (Мова, техніку читання).
  1. Перевірка домашнього завдання.
  1. Вступна бесіда.
- Зараз ми починаємо роботу з новою казкою, яка називається "Хаврошечка" в переказі А.Н.Толстого.
  1. Повідомлення учня про письменника.
Олексій Миколайович Толстой народився в 1882 році і помер в 1945 році. Він російський письменник. Для дітей написав багато цікавих розповідей і казок, серед яких "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно", обробив і переказав для юних читачів багато російських народних казок.
  1. Читання казки - комбіноване. Читає вчитель і підготовлені учні.
  2. Обмін враженнями:
  • Що вам запам'яталося найбільше?
  • Що сподобалось?
  • Що не сподобалося?
  • Яка це казка? (Побутова). Чому?
  1. Физкультминутка.

У дороги яблуня стоїть, (Підняли руки вгору, потягнулися).
На гілці яблучко висить, (Похитали вгорі руками).
Сильно гілку я потряс- (Руки через сторони вниз, струшуючи кистями рук).
Ось вже яблучко у нас. (Стрибок вгору. Удари в долоні над головою).
У солодко яблуко вопьюсь, (Повернулися в початкове положення).
Ах, який приємний смак!

Ряба корова, полотно, корять, скриня, п'ять пудів
  1. Повторне читання по частинах.
I частина:
  • Сирітка Хаврошечка в чужій сім'ї.
  • Корова допомагає Хаврошечка.
II частина:
  • Доньки господарки стежать за Хаврошечка.
  • Господиня звеліла зарізати корову.
III частина
  • Багата людина одружився на Хаврошечка.
  • На кістках корови виросла яблунька.
- Відповіді на питання після читання I частини:
  • У кого жила Хаврошечка?
  • Важко було сирітку?
  • Яку роботу вона виконувала?
  • Хто ж допомагав Хаврошечка?
  • Чому корова допомагала дівчинці?
- II частини:
  • Чому господиня відправила своїх дочок до Хаврошечка?
  • Чому господиня звеліла зарізати корову?
  • Про що просила корова?
- III частини:
  • Що ж виросло на кістках корови?
  • Що говорив багата людина?
  • Чи змогли сестри зірвати яблуко?
- Чим закінчилася казка?
  1. Робота з прислів'ями.
  • Життя дане на добрі справи.
  • Життя пройти - не поле перейти.
  • За добру - добро, а по худу - зле.
  • Світ не без добрих людей.
- Яка прислів'я попереджає, що зло не приносить щастя?
  1. Робота з ілюстраціями підручника.

Пошук по всій базі матеріалів: