Виховна година «в житті завжди є місце подвигу»

елена товстих
Виховна година «В житті завжди є місце подвигу»

«У житті завжди є місце подвигу»

Мета. формувати уявлення про героя, подвиг; познайомити з героїчними вчинками дітей і дорослих в мирний і воєнний час.

Освітні: Сформувати в учнів уявлення про значення подвигу у воєнний і мирний час; виховання в учнів відповідальності та готовності прийти на допомогу.

Розвиваючі: Розвивати уміння робити самостійні висновки, вміння концентрувати увагу, вміння працювати в групі, домовлятися в групі, розподіляти обов'язки в групі.

Виховні. Виховати почуття патріотизму і любові до батьківщини, близьким людям; сприяти створенню сприятливого психолого-емоційного клімату в колективі; виховувати дисциплінованість учнів; розширення кругозору учнів;

Комп'ютер, мультимедійне обладнання, колонки, картки з інформацією про героїв, портрети героїв, ватман А2 на кожну групу, текст-завдання, тлумачний словник С. І. Ожегова, покажчики на кожну групу, виставка книг.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

2. Вступна бесіда. Визначення теми заняття.

На слайді портрети героїв.

- Розгляньте портрети різних людей. (Слайд 1)

- Як ви думаєте, що їх об'єднує?

-На портретах ми бачимо різних героїв.

- А хто такий герой?

- Герой у війні, билинний герой, літературний, у фільмі ... (приблизні відповіді дітей)

-Де ми можемо дізнатися точне визначення, хто такий герой?

- У тлумачному словнику.

- Знайдіть визначення слова.

Кожна група зачитує по одному визначенню слова «герой».

(1. Герой - це видатний своєю хоробрістю, доблестю. Самовідданістю людина, що здійснює подвиги.

(2. Герой - головна дійова особа літературного твору.

(3. Герой - людина, що втілює в собі риси епохи, середовища.

(4. Герой - той, хто привернув до себе увагу (частіше про те, хто викликає захоплення, наслідування, здивування)

- Як ви думаєте, яка з перерахованих значень підходить до людей на портретах? (Слайд 3)

- 1 значення. (Слайд 4)

-Що роблять герої?

- Як ви думаєте, яке з цих значень підходить до слова «подвиг». - Виберіть.

Подвиг - це героїчний. самовідданий вчинок, здійснений в небезпечних умовах. (Слайд 5)

3. Введення в тему.

-Коли і ким відбувалися подвиги?

(Приблизні відповіді дітей) - люди в війну, поліцейські, пожежники ...

- Чи тільки дорослі можуть здійснювати подвиги?

-Ні, можуть і діти нарівні з дорослими здійснювати подвиги.

4. Робота по темі заняття.

- Максим Горький вважав. «У житті завжди є місце подвигу». (Слайд 7)

- Мета нашої роботи - розділитися на групи і довести це твердження.

Учитель роздає покажчики групам:

1 група - повідомлення про подвиги військових років.

2 група - повідомлення про подвиги в праці.

3 група - подвиги дітей.

- У кожної групи на столі:

• Конверти з нотатками і фото героїв.

• Текст, який потрібно доповнити.

• Альбомний лист, клей, ручки, олівці

Алгоритм роботи на екрані. (Слайд 8)

1. Прочитати інформацію про героїв.

3. Наклеїти на ватман фото героїв.

4. У тексті заповнити пропуски.

6. Зробити висновок.

7. Підготувати виступ.

На виступ від кожної групи виходять по 2 людини, з яких 1 читає вийшов текст, інший показує плакат з фото героїв. (Кріпиться на дошку).

Учні озвучують Висновки. (Слайди 11, 12, 13, 14).

-Який загальний висновок можемо зробити? Яка була мета нашої роботи?

Довести твердження М. Горького, що «в житті завжди є місце подвигу». (Слайд 15).

-Подивіться на плакати. Чи можемо ми скласти конкретний портрет героя?

-Ні. Це можуть бути і діти, і жінки, і чоловіки - звичайні люди.

-Чим запам'ятався вам цей урок і що цінного ви отримали на уроці?

-Звичайно, ми з вами розповіли не про всі героях. Ви можете дізнатися більше інформації в книгах (показати на виставку книг) або інших джерелах.

-Спасибі всім! Було дуже приємно з вами працювати.

Виховна година «Чарівне дерево здорового способу життя» Виховна година в 3 класі на тему: Чарівне дерево здорового способу життя Мета: актуалізувати знання учнів o компонент здорового способу.

Виховна година «в житті завжди є місце подвигу»
Крим-цікаве місце! Хочу розповісти про свою подорож до Криму. Крим - це одне суцільне цікаве місце. Він. прямо-таки створений для того, щоб подорожувати.

Методична розробка консультації для батьків «На землі завжди є місце подвигу» Виховання дошкільнят в дусі патріотизму - одна з головних задач сучасного часу. У людей змінилися уявлення про цінності, доброту.

Виховна година «в житті завжди є місце подвигу»
Музично-літературна композиція «Подвигу народу жити у віках» Музично - літературна композиція «Подвигу народу жити у віках». Мета: виховання емоційно - ціннісного, патріотичного ставлення.

Виховна година «в житті завжди є місце подвигу»
Свято до Дня захисту дітей «Нехай завжди буде сонце! Нехай завжди буду я! »Мета і завдання: Дати дітям дошкільного віку елементарні знання і уявлення про міжнародний святі" День захисту дітей ". Формувати.

Виховна година «Чому потрібно їсти багато овочів і фруктів?» Класний годину на тему: «Чому потрібно їсти багато овочів і фруктів?» В підготовчому класі Хід: 1. Вступна бесіда. -Хлопці сьогодні.

Сценарій річного розваги до Дня захисту дітей «Нехай завжди буде сонце! Нехай завжди будуть діти! »Матеріал буде корисний педагогам і музичним керівникам при організації літнього дозвілля з дітьми середнього дошкільного віку до Дня.

Виховна година «в житті завжди є місце подвигу»
Виставка малюнків «Подвигу блокадного Ленінграда присвячується» Проносяться року і забирають за собою історію тих далеких і страшних років Великої Вітчизняної війни. Ідуть з життя справжні герої, які вчинили.

Схожі статті