Збірна Росії в п'ятий день ігор завоювала повний комплект нагород

Повний комплект і шосте місце

У п'ятий медальний день Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро російська команда заробила повний комплект нагород. Рапіристка Інна Деріглазова принесла в скарбничку збірної золото індивідуальної першості, велосипедистка Ольга Забелінская стала другою в гонці з роздільним стартом, а плавець Антон Чупко завоював бронзу на 200-метрівці брасом.

Фехтування

Поки на бразильській Олімпіаді російських уболівальників золотом радують тільки два види спорту - дзюдо (в обох випадках досить несподівано) і фехтування (куди більш очікувано).

На п'ятий медальний день до золота Яни Єгорян, сріблу Софії Великої і бронзі Тимура Сафіна додалася ще одна нагорода найвищого ґатунку. Російська рапіристка Інна Деріглазова стала чемпіонкою в індивідуальному турнірі, впоравшись з дворазовою переможницею Ігор в Лондоні - італійкою Елізою Ді Франчіска.

Детальніше:

Деріглазова вихором пройшлася по турніру, аж до фіналу не дозволяючи жодної з суперниць набирати більше шести очок, а на півфінальній стадії буквально розгромивши співвітчизницю Аїду Шанаева - 15: 3.

Правда, і ця перевага незабаром скоротилося до одного бала, але Інна здорово зіграла в обороні, і Ді Франчіска буквально не вистачило часу. За рахунку 12:11 секундомір зупинився, сповістивши про перемогу російської спортсменки.

Поступилася в півфіналі Шанаева, на жаль, не вдалося стати поруч з Деріглазова на п'єдесталі. У матчі за бронзу з Инесс Бубакрі з Тунісу вона повела 4: 1, але втратила перевагу, дозволивши суперниці завоювати першу африканську медаль в історії жіночого фехтування на Іграх.

Чоловіки-шаблісти в свою чергу відверто розчарували. Восьмикратний чемпіон світу і майже постійний медаліст всіх ЧС і ЧЄ за останні 14 років Олексій Якименко як і раніше не вміє налаштовуватися на олімпійські турніри.

На цей раз він вже в першому раунді сенсаційно поступився болгарину Панчо Паскова - 14:15.

Інший російський шабліст, Микола Ковальов, дістався до чвертьфіналу, де програв лідеру світового рейтингу південнокорейцю Чжунхван Кіму - 10:15.

Чемпіоном у цьому виді програми другу Олімпіаду поспіль став угорський спортсмен Арон Шіладі, в фіналі здобув беззаперечну перемогу над американцем Деріл хомером - 15: 8. Кореєць Чжунхван Кім став в результаті бронзовим призером.

Першу медаль у велоспорті Росії принесла Ольга Забелінская, яка виграла індивідуальну гонку на 29,7 км з роздільним стартом. Досвідчена 36-річна спортсменка, дворазовий бронзовий призер лондонської Олімпіади, лише на останньому відрізку дистанції дозволила американці Крістін Армстронг відірватися, поступившись їй 5,55 секунди.

Детальніше:

У шести секундах позаду Забелінская фінішувала голландська велогонщиця Анна ван дер Брегга.

У чоловіків в гонці з роздільним стартом на 54,5 км тріумф відсвяткував швейцарець Фабіан Канчеллара. Срібло тут дісталося голландцеві Тому Дюмулену, бронзу отримав Крістофер Фрум з Великобританії. Росіянин Павло Кочетков показав лише 28-ий час.

Спортивна гімнастика

Непогані шанси на медалі мав і російський гімнаст Давид Белявський, який зупинився в кроці від п'єдесталу в особистому багатоборстві. Він програв всього 0,143 фінішував третім британцеві Максу Уайтлоку. Ще один представник Росії, Микола Куксенков, став 13-м.

Золото в цій дисципліні дісталося японцеві Кохеі Учімура, який у впертій боротьбі випередив українця Олега Верняева менше ніж на соту бала.

Відразу чотири комплекти нагород розігрували в плаванні, і тут не обійшлося без приємного сюрпризу. Антон Чупко вже дивував, пробившись до півфіналу 200-метрівки брасом з першим результатом, але на наступній стадії показав лише шостий час, і здавалося, що на вирішальний заплив його не вистачить.

Однак чергове олімпійське диво все ж сталося. Антон блискуче пройшов дистанцію, поступившись чемпіону, казахстанському плавцю Дмитру Баландіна, всього 24 сотих, і став бронзовим призером. Срібло дісталося американцеві Джошу дебатів.

Фінали у жінок на 200 м батерфляєм і у чоловіків на стометрівці кролем пройшли без росіян. У чоловічому запливі переміг австралієць Кайл Чалмерс, який випередив бельгійця Петера Тіммерса і американця Натана Едріана, в жіночому перемогу святкувала іспанка Мірея Бельмонте Гарсіа, срібло отримала Маделайн Гровс з Австралії, бронзу - японка хосі нацумі.

Детальніше:

Натомість збірна Росії у складі Вероніки Попової, Вікторії Андрєєвої, Дар'ї Устинової і Аріни Опенишевой була представлена ​​в жіночій естафеті 4 x 200 м вільним стилем. До медалей вона не дотяглася, але і сьоме місце за теперішніх часів - гідний підсумок.

Чемпіоном стала збірна США, також на п'єдестал зійшли австралійки і канадки.

Також потрібно відзначити ще кілька досягнень російських плавців. Так, все та ж жіноча збірна Росії, тільки трохи в зміненому складі (замість Устинової тут виступає інша Дарина - Муллакаева) вийшла у фінал в кролевой естафеті 4 х 100 м з четвертим часом, Юлія Єфімова пробилася у вирішальний заплив на 200 м брасом, а Євген Рилов дістався до фіналу в 200-метрівці на спині, показавши кращий результат дня.

Стрибки у воду

Росіяни Ілля Захаров і Євген, що брали медалі Ігор в Лондоні, на цей раз не претендували на п'єдестал, посівши лише сьоме місце.

Росіянин Кирило Денисов, який виступав у вазі до 90 кг, не зміг подолати 1/16 фіналу.

Важка атлетика

У двох важкоатлетичних турнірах за золото боролися китайські і казахстанські спортсмени. Китайська штангістка Сян Янмей без особливих питань перемогла у вазі до 69 кг, піднявши в сумі 261 кг. Срібло завоювала Жазіра Жаппаркуль з Казахстану (259), бронзу - єгиптянка Сара Ахмед (255).

Гребний слалом

У змаганнях на байдарці-одиночці мав першість британець Джозеф Кларк, а в трійку призерів потрапили також словенець Петер Каузер і чех Іржі Прскавец. Росіянин Павло Ейгель посів дев'яте місце.

Реальних шансів у наших спортсменів не було і в стрільбі. У дабл-трапі олімпійським чемпіоном став стрілок з Кувейту Фехаід Альдіхан, який виступає як незалежний атлет під прапором МОК. Для неофіційною «збірної МОК» ця нагорода стала першою в Ріо.

Детальніше:

Росіяни Віталій Фокеев і Василь Мосін зайняли відповідно 11-е і 13-е місця, не діставшись навіть до півфіналу.

У стрільбі з малокаліберного пістолета з 50 м переміг південнокореєць Чжонго Чжин, на 2,4 очка випередив в'єтнамця Хоана Сюана Вина. Бронза - у представника КНДР Сон Гук Кіма. Володимир Гончаров, який теоретично міг зачепитися за медалі, в результаті виявився шостим, Денис Кулаков зайняв 23-е місце.

Настільний теніс

На Олімпіаді розіграли і першу медаль в настільному тенісі. У жіночому особистому турнірі золото і срібло очікувано отримали китаянки - відповідно Дін Нін і Лі Сяося. Бронза дісталася Сон І Кім з КНДР.

Академічне веслування

командні види

Для росіян все зовсім непогано складається і в командних видах. Гандболістки здобули третю перемогу на груповому етапі, у важкому матчі перегравши шведок - 36:34, і достроково забезпечили собі вихід до чвертьфіналу. Наступним суперником наших дівчат стане команда Аргентини.

Їхній приклад пізніше пішли і волейболістки, теж продовжили переможну серію до трьох ігор. На цей раз перед росіянками не встояли представниці Камеруну - 3: 0 (25:19, 25:22, 25:23).

Тут наша команда теж заздалегідь пробилася в чвертьфінал, але повинна зіграти ще два матчі на груповому етапі.

Медальний залік

Незважаючи на відносно успішний виступ, збірна Росії опустилася з п'ятого на шосте місце в медальному заліку, не зумівши обійти Австралію з Угорщиною і пропустивши вперед лідерів дня - японців.

Сполучені Штати, маючи в активі 32 (11-11-10) медалі, зберегли лідерство в таблиці і не дозволили китайцям наздогнати себе по числу золотих нагород. Японська збірна розташувалася на третій позиції (6-1-11).