Збірна Росії з футболу вирвала перемогу у румунії на останній хвилині - російська газета

Збірна Росії виграла свій останній в цьому році контрольний матч. У Грозному команда Станіслава Черчесова здолала Румунію 1: 0 завдяки голу Магомеда Оздоєва на останніх секундах.

Вперше в історії збірна дісталася до Грозного, і її приїзд прогнозовано викликав в республіці великий ажіотаж. Всі квитки на гру продали заздалегідь, що зайвий раз доводить правильність практики вивозити національну команду за межі розпещених видовищами Москви і Санкт-Петербурга. Чи в столиці гра Росія - Румунія зібрала б на трибунах 30 тисяч чоловік, а ось в Грозному - будь ласка. Та й самим футболістам куди приємніше грати при повних трибунах.

Дні перед цією зустріччю у збірної видалися непрості. Минулого четверга команда Черчесова програла в Досі Катару. Ця невдача у багатьох викликала навіть надто хворобливу реакцію. Зрозуміло, що поступатися збірної, яка перебуває на 91-му місці в рейтингу ФІФА, - не справа. Та й якість футболу у виконанні росіян було, відверто кажучи, посереднім. Але на те є і цілком об'єктивні причини. Можна згадати хоча б травми відразу декількох провідних гравців, особливо в атакуючій лінії. У Росії не так вже й багато креативних і забивних футболістів, щоб відсутність Дзагоєва, Смолова і Дзюби пройшло непоміченим. Можна поскаржитися і на невезіння - забий Кокорін пенальті в самій кінцівці, і тональність оцінок, можливо, була б іншою.

А ось Станіслав Черчесов виправдань шукати не став. Гру своєї команди він відразу оцінив гранично жорстко, зазначивши розслабленість, відсутність концентрації і відповідальності. І пообіцяв зробити висновки. Вони торкнулися в тому числі і стартового складу, який змінився майже наполовину.

Місце на лівому фланзі зайняв одужав Юрій Жирков - Дмитро Комбаров, який грав в Досі, відправився в запас. Так само як і центральний захисник Віктор Васін, якого змінив Андрій Семенов. Звернуло на себе увагу відсутність в основі Дмитра Полоза, який в першому таймі поєдинку з Катаром відверто розчинився на полі і був оперативно замінений. Також в запасі опинився Олександр Єрохін. Зате отримали шанс молоді Олексій Олексій Андрійович Міранчук і Павло Могилевец. Всі ці тренерські ходи говорять про одне - пошук оптимальних поєднань, так само як і найкращою ігровою схеми, триває повним ходом.

Якщо порівнювати матчі в Грозному і в Досі, то перед своїми вболівальниками російські футболісти зіграли більш зібрано в захисті. З іншого боку, занадто непоказно навіть на тлі Румунії наші виглядали в атаці. По першому тайму варто виділити хіба що Олександра Самедова. Більшість небезпечних атак розвивалося саме з його правого флангу. Самедов був дуже активний, і не дивно, що саме він створив перший гольовий момент. Не маючи іншого продовження атаки, хавбек "Локомотива" ризикнув вдарити з гострого кута, і лише майстерність воротаря гостей врятувало Румунію від гола. Перед самою перервою Самедов добре пробив зі штрафного - трохи правіше штанги.

В цілому першим таймом і вболівальники, і тренерський штаб російської збірної навряд чи могли бути задоволені. Від нашої команди хотілося б бачити більше атак і хоча б один забитий м'яч. Так що відразу ж після перерви почалися заміни. Першим відпочивати відправився Жирков, якого змінив Магомед Оздоєв. Перестановка з явним акцентом на атаку, як з'ясувалося, виявилася в цій зустрічі ключовий. Трохи пізніше на полі з'явилися Полоз і Єрохін, однак в цілому картина не мінялася. Мінімум небезпечних моментів, досить багато браку і втрат.

Перемогу, нехай і настільки важку і не дуже переконливу як за рахунком, так і по грі, відзначили святковим салютом. Але приводів для радості, крім результату, будемо відверті, поки небагато.