Зеніт легко розібрався з Кубанню

"Зеніт" після розгромної поразки від "Ростова" відстав від двох лідерів ростовчан і армійців на п'ять і чотири бали, так що шанси команди на чемпіонство різко знизилися, проте пітерці напевно будуть битися до кінця, адже якщо не золоті медалі, то потрібно завоювати хоча б місце в Лізі чемпіонів, яке третя сходинка турнірної таблиці, на жаль, не дає. Звичайно, розлючена команда Віллаш-Боаша, яка брала будинку одного з аутсайдерів сезону, вважалася беззаперечним фаворитом поєдинку з "Кубанню". Однак зайві емоції від ростовських потрясінь могли зіграти і з питерцами злий жарт, та й носі кубковий фінал з ЦСКА, який також додає мандражу. Одним словом, господарям потрібно було постаратися підійти до поєдинку з холодною головою і реалізувати все те апріорне перевагу, яке виписувалося команді на папері до стартового свистка.

Був ще один фактор, який міг зіграти не на користь пітерців. У кубанців за п'ять турів до кінця відбулася зміна на тренерському містку, і Сергій Ташуєв його покинув, хоча новий керманич поки не заступив і не факт, що заступить в цьому сезоні. Команда без керма і вітрил і без головного тренера, звичайно, ослаблена, але разом з тим це і потужний емоційний сплеск, який може дати свій ефект. Пам'ятається, що кубанці дуже слабо почали сезон, але коли Ташуєв приступив до своїх обов'язків, "Кубань" в першій же грі рознесла в пух і прах "Спартак" - 3: 0. Так що господарям варто серйозно побоюватися цього пораненого звіра. Власне, на якийсь емоційний вибух і розрахована дана рокіровка, оскільки команді будь-що ти ні стало хочеться врятуватися в Прем'єр-лізі, а поки що вона ризикує опуститися навіть в зону прямого вильоту, особливо після поразки в останньому турі від ще одного аутсайдера "Анжи". Махачкалинці завдяки своєму успіху наблизилися до "Кубані" на відстань одного очка і напевно будуть намагатися обійти краснодарців.

Але судячи зі статистики минулих зустрічей суперників в Прем'єр-лізі, шансів на успіх у "Кубані" не було ніяких. У 19 попередніх зустрічах краснодарців ще жодного разу не обігравали "Зеніт"! 10 перемог на рахунку пітерців при 9 нічиїх. І ось з такими думками і таким гандикапом кубанці виходили на поле "Петровського". Не дивно, що гості відразу ж відкотилися до своїх воріт і зайняли оборону, а господарі взялися один за іншим створювати моменти.

Пітерці вже в дебюті гри претендували на пенальті і небезпечний штрафний, але Олексій Миколаїв відразу ж попередив "синьо-біло-блакитних", щоб вони більше розраховували на свої сили. І головне, що "Зеніт" може грати в хороший комбінаційний футбол, коли захоче! На 12-й хвилині Юсупов м'яко накинув м'яч у штрафний майданчик на Дзюбу, який пробив головою з місця, але не дуже сильно вийшло. А ще за дві хвилини пішла відмінна комбінація і пас за спини захисникам на Смольнікова, один гравець пітерців при цьому м'яч пропустив, але Ігор пробив надто нехитро і влучив у воротаря кубанців Стажілу, який заміняв в цій грі дискваліфікованого Беленова.

Кубанці оборонялися досить компактно і в кілька ешелонів, команда була дуже мобільна, рухлива і в принципі не дозволяла суперникам лішнего.І в контратаку кубанці намагалися тікати при першій нагоді, причому силами п'яти-шести футболістів. Однак Букур, Хубулов і Селезньов, на яких в цей день робилася ставка в атаці, не дуже-то добре взаємодіяли в швидких проривах і не загрожували воротам Лодигіна. Можна сказати, що удари в першій половині тайму були по одним воротам. Навряд чи можна стверджувати, що гол до цього моменту вже визрів, проте на 23-й хвилині зійшлися відразу кілька факторів. Необов'язковий штрафний, що розсипалася "стінка", що відскочив прямо перед воротарем м'яч - і ось вже Шатов весело святкує свій гол, але ж Олег досить давно не забивав.

Втім, "Зеніт" наче й не засмутився подібного повороту подій, і продовжив гнути свою лінію. Дзюба бив з близької відстані, але точно у воротаря, Крішіто на дриблінгу пройшов двох суперників, але розгубився перед голкіпером і пробив на силу. Кубанці, як і в недавньому матчі зі "Спартаком", який приніс їм окуляри, виглядали досить зухвало. У АРМАШ м'яч зрізався з ноги, Букур після передачі Аподі також не зміг нанести нормального удару по воротах. Кубанці заздалегідь віддавали собі звіт, що один-два м'ячі вони точно пропустять, і тому не закривалися біля своїх воріт і шукали своє щастя в атаці. Але кінця першої половини не знайшли, але загралися в атаку і пропустили. Смольников в завершенні швидкого відриву точно навісив на Дзюбу, і Артем на цей раз був абсолютно точний.

Після відпочинку гості знову спробували приголомшити суперника. Аподі розігнав контратаку правим флангом і прострілив в центр, уздовж лінії штрафного майданчика, звідки Селезньов пробив потужно, але м'яч влучив у поперечину, від якої відскочив за межі поля. Хто знає, як би повернулася гра, якби "Кубань" в цьому моменті забила, але для пітерців тривожний дзвіночок пролунав, і команда пішла забивати ще. До середини тайму виходило не особливо, і навіть моментів-то у господарів особливих не було. Але на екваторі другої половини своє слово взяв Халк. Бразилець обіграв на "носовій хустинці" трьох суперників, завдяки лише вмілому розвороту, і після цього Халку залишалося лише вбити м'яч у сітку воріт ударом в упор.

В принципі, вже після цієї події подумалося, що підсумок зустрічі вирішений, а коли незабаром Шатов оформив дубль, що залишилися хвилини перетворилися в порожню формальність. Халк також міг забити другий м'яч, але після його удару на 86-й хвилині Стажила витягнувся в струнку і відбив ігровий снаряд у поперечину. Пітерці впевнено виграли і продовжують гонитву за золотом, але своє слово в цьому турі ще не сказав "Ростов". А кубанці намагатимуться врятуватися в якихось наступних матчах. Правда, їх залишається все менше і менше.

НЕ пропустіть! Турнірна таблиця, статистика і новини чемпіонату Росії.

давай гіпотетично уявимо КББ очолив зеніт. що побачимо повну перебудову не тільки команди але і командної гри. зеніт ніколи не грав в тому стилі який проповідує бекііч. і для того щоб новий тренер досяг хоча б потрібного резалт потрібно буде перебудуватися не тільки команді але і частково змінити загальну філософія клубу і вболівальників. йому просто не дадуть розгорнутися. і тут я виступав не проти зеніту а скоріше - за КББ. не заважайте своїми хотєлками відмінному тренеру. а то ведете себе як Глорія спамовскіе. ось приїде пан. далі по тексту. для бекііча найбільш прийнятні варіанти - локо, спам і можливо краснодар. але і тут теж не все гладко. мабуть локо більш підходить, але для цього треба зняти непоганого тренера. спам - теж на перший погляд непоганий варіант але досить авантюрний. кононова поки нема за що міняти хоча галицький може спробувати, але думаю не буде. якщо конон сам не проколе в кінці сезону. найкраще якщо у Ростова з'являться хороші інвестори і КББ залишиться там. а так найбільші шанси отримати КББ поки за чутками у спартака ..