• ЧС. чоловіки
  • Головна біатлон
  • Загальний залік (чоловіки)
  • Загальний залік (жінки)

«Спартак» в матчі 43-го туру чемпіонату Росії вирвав перемогу в матчі з «Зенітом», здолавши новоявленого чемпіона країни з рахунком 3: 2.

Червона картка, показана Еммануелю Еменіке за «непристойний жест» в кінцівці другого тайму, затьмарив собою все, що було в попередні 80 з гаком хвилин, в які вклалися два голи «Зеніту» і дебютний в «Спартаку» м'яч Дініяр Білялетдінова. Все питання в самій трактуванні жесту, нібито показаного Еммануелем Еменіке. Чи був цей жест тим, про що подумав арбітр і деякі з уболівальників? Поплескування однією рукою по ліктьового згину інший аж ніяк не завжди є прямим посиланням туди, куди в Росії прийнято посилати набридлого сусіда зверху з його дрилем. Для нігерійця цей жест міг означати зовсім інше.

Наприклад, середній палець, показаний тоді ще форвардом «Локомотива» Пітером Одемвінгіє фан-сектору ЦСКА. залишився безкарним - ні тобі штрафу, ні видалення. Точно також КДК і всілякі комітети залишили без уваги і жест Сейду Думбія в матчі з тим же «Зенітом» в Хімках. Справа навіть не в тому, що показав Еменіке, а те, яке значення ця картка має для «Спартака» в тому числі і до турнірної ситуації в цілому. Коли до кінця чемпіонату залишається один тур, відсутність провідного нападника (а Еммануель таким, безумовно, є) в поєдинку з «Локомотивом» може позначитися на тому, в якому єврокубку виявиться «Спартак» в наступному сезоні.

Погодьтеся, що різниця між Лігою чемпіонів (нехай і кваліфікаційним раундом) і Лігою Європи є, причому величезна. Досить сказати, що за вихід в груповий етап Ліги чемпіонів «Спартак» може заробити вісім мільйонів євро без урахування бонусів за ігри, в той час як навіть вихід в чвертьфінал Ліги Європи не може гарантувати команді таких доходів. Та й в горезвісну ЛЕ «Спартак» потрапить навіть у разі поразки у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Дуже хочеться вірити, що суддівські рішення в російському футболі все-таки мають зворотну силу, хоч такого й не траплялося. Ми всі вже звикли, що в чемпіонатах «Великої п'ятірки» червона картка ще не означає автоматичну дискваліфікацію. Чесно кажучи, в скасування картки і дискваліфікації чомусь віриться насилу, як і в те, що наш чемпіонат раптом перестане бути самим «чистим» в Європі. Адже за всі 20 років його існування у нас не було оскаржене жодної червоної картки і не було виявлено жодного договірного матчу.

Голи: 1: 0 - Кержаков (23), 1: 1 - Білялетдінов (70), 2: 1 - Семак (82 з пенальті), 2: 2 - Еменіке (84), 2: 3 - Каріока (89).

Попереджені: К. Комбаров (21), Крішіто (28), Макгіді (37), Еменіке (37), Аршавін (48), Д. Комбаров (81), Ребров (83), Каріока (89), Широков (90) .