Барселона »зіграла на нуль - спорт - Коммерсант

«Барселона» зіграла на нуль

У середу ввечері визначилися останні два півфіналісти футбольної Ліги чемпіонів. Ними стали італійський «Ювентус», який і в матчі-відповіді не дозволив забити іспанській «Барселоні» - 0: 0, а також представляє Францію «Монако», вдруге обіграв німецьку «Боруссію» - 3: 1. Нагадаємо, напередодні в півфінал турніру пробилися іспанські «Реал» і «Атлетіко».

Після того, як «Барселона» пройшла в 1/8 фіналу французький ПСЖ, програвши в гостях 0: 4 і здобувши фантастичну перемогу вдома 6: 1, перед матчем у відповідь з «Ювентусом» її не поспішали ховати. Тим більше в Турині тиждень тому каталонці поступилися «всього лише» 0: 3. А головний тренер «Барси» Луїс Енріке так взагалі був налаштований оптимістично. «Зараз ми опинилися приблизно в тій же ситуації, що й перед другою грою з ПСЖ, - міркував іспанська спеціаліст.- Теоретично нам потрібно забивати менше - не чотири голи, а три, якщо ми хочемо зрівняти рахунок за сумою двох зустрічей. Але я думаю, що у "Ювентуса" гольові моменти обов'язково будуть, так що наше завдання - забити п'ять. Втрачати нам нічого. Варіант тільки один - атакувати, атакувати, атакувати. Потім трохи перепочити і знову йти в наступ. Уболівальникам ж хочу сказати - не йдіть на 80-й хвилині, тому що ви точно пропустіть дещо важливе. Це ще один вечір, коли нам потрібно вершити історію ».

Втім, цілком впевнено почував себе перед матчем на «Камп Ноу» і наставник «Ювентуса» Массіміліано Алегрі. «Ми повинні діяти розумно і технічно, не втрачаючи самовладання, - сказав італієць в інтерв'ю офіційному сайту УЕФА.- У" Барселони "є три важливих нападників, але я впевнений, що мої захисники можуть з ними впоратися».

Звичайно, всі знають, що Ліонель Мессі, Неймар і Луїс Суарес здатні розірвати будь-яку оборону, але «Юве» до візиту в Барселону пропустив лише два м'ячі в нинішньому розіграші Ліги чемпіонів. Тому все-таки були серйозні сумніви в тому, що «Барсі» вдасться на замовлення набити чотири або п'ять м'ячів такому досвідченому голкіперу, як 39-річний Джанлуїджі Буффон.

Каталонці збиралися зробити ставку на швидкий гол, проте їх ігрову перевагу оформилося тільки десь до середини першого тайму. На 19-й хвилині чудову можливість для взяття воріт отримав Мессі, але промахнувся з 11 метрів. Господарі завдали ще кілька ударів, але їм знову ж таки не вистачало точності в завершальній фазі. При цьому гості регулярно погрожували контратаками, і в одній з них Гонсало Ігуаїн був близький до успіху. Втім, завдання-мінімум туринці виконали - не пропустили до перерви.

У другому таймі «Барселона» посилила тиск. Правда, в самому дебюті запал підопічних Енріке ледь не остудив Хуан Куадрадо. І все ж найцікавіші події в основному відбувалися на половині поля «Ювентуса». Дуже активні були Мессі і Неймар, вони сміливо йшли в обведення і били по воротах, ось тільки приціл у аргентинця і бразильця явно збився. Буффон начебто постійно знаходився в напрузі, але в гру вступав рідко. За великим рахунком йому навіть не довелося демонструвати всю свою майстерність. Більш того, коли італійський воротар припустився помилки на виході і м'яч потрапив до Мессі, найкращий бомбардир «Барси» не зміг покарати його, промазав із забійної позиції. Коли настала 80-я хвилина, про яку говорив Енріке, на табло як і раніше горіли два нулі. Каталонці в кінцівці ще намагалися атакувати, але вже швидше за інерцією. Здається, вони вже зрозуміли, що «Юве» їм не зламати.

Не змогла змінити свою турнірну долю і дортмундська «Боруссія», яка зазнала поразки 2: 3 в першому матчі на своєму полі від «Монако» і сподівалася на перемогу в гостях. Як і тиждень тому, німецький клуб постраждав від 18-річного нападника монегасків Киліана Мбаппе. У Дортмунді, нагадаємо, він відзначився двічі, а зараз відкрив рахунок вже на третій хвилині. Через чверть години Радамель Фалькао забив другий гол, після чого опір фактично було марно. «Боруссія» зусиллями Марко Ройса один м'яч відіграла, але Валер Жермен встановив остаточний результат - 3: 1 на користь «Монако».