Ольга Бобикін
Будуємо будинок дружби. Заняття з ознайомлення з навколишнім у підготовчій групі
Мета. закріплювати уявлення дітей про дружбу. Виховувати прагнення до дружніх взаємин.
Вчити дітей справедливо оцінювати позитивні і негативні вчинки. Вчити пов'язувати значення прислів'їв про дружбу з конкретною життєвою ситуацією.
Активізувати розумову і мовленнєву діяльність дітей. Розвивати мова - спонукати обговорювати моральні сторони вчинків людей.
Словникова робота. закріпити використання в мові слів, що позначають особистісні характеристики (доброзичливий. меткий, турботливий, життєрадісний, працьовитий, закріпити вміння утворювати однокореневі слова, познайомити зі словом комплімент.
Попередня робота. читання художньої літератури, знайомство з прислів'ями по темі, малювання портретів, розігрування драматизації.
Хід заняття:
Вихователь. З якої казки Старуха Шапокляк? - Е. Успенський «Чебурашка і Крокодил Гена». Підніміть руку, хто помніт- що придумали побудувати Чебурашка і Крокодил для тих, хто шукає друзів? Діти, давайте розповімо Шапокляк про дружбу все. що знаємо і побудуємо Будинок Дружби; робити його ми будемо з цеглинок, а отримувати їх будемо, виконуючи завдання.
Сподіваюся, ви розумієте, що робота ця не така проста. нам при-ся виконати не одне завдання, щоб показати Шапокляк, як ми будуємо Будинок Дружби. Є ще одна проблема. як же вона побачить все, що ми їй будемо показувати і розповідати?
Вихователь. Починаємо по цеглинці будувати Будинок дружби.
У слова «дружба» є слова-родичі. Давайте подумаємо і назвемо слова, схожі на нього.
Проводиться гра «Сім'я слів»
Молодці, хлопці, отримуйте цеглинка!
Вихователь. У народі кажуть. «Ні одного - шукай, а знайшов - бережи».
Давайте пограємо в гру «Я хочу подружитися».
Ця гра допоможе вам знайти нових друзів.
Спробуйте описати людину так точно - його характер, зовнішність, щоб він себе дізнався і вийшов до вас.
Я хочу подружитися з хлопчиком. Він сміливий, сильний і працьовитий. Він одягнений в картату сорочку і джинсові шорти (дитина, що довідався себе, виходить до вихователя і тисне йому руку).
Ця дитина продовжує гру, загадуючи наступну дитину за зразком. Другий цеглинка.
Вихователь Хлопці, ви помітили, як цікаво і весело буває людині, коли у нього багато друзів? Зараз ви переконаєтеся в цьому-хлопці покажуть вам казку «Як вантажівка одного шукав». а ви уважно дивіться і запам'ятовуйте, щоб потім відповісти на мої запитання. Жив-був на світі вантажівка. Він був дуже самотній, у нього не було одного. Поїхав вантажівка одного шукати. Їде, їде по дорозі, а назустріч йому кровушки. Зупинився вантажівка і питає. «Вам не потрібен друг?»
- А що ти вмієш робити?
- Прокати. Залізла кровушки в кузов, і повіз її вантажівка.
Ту т лисиця дорогу перебігає.
Запитує її вантажівка. «Вам не потрібен друг?»
- Потрібен. А що ти вмієш робити?
Стало їх уже двоє в вантажівці. Котяться звірі в вантажівці, а назустріч заєць. Запитує зайця вантажівка. «Вам не потрібен друг?»
- Дуже потрібен, а що ти вмієш робити?
Стало їх троє в вантажівці. Котяться звірі, а назустріч самоскид.
Запитує його вантажівка. «Вам не потрібен друг?»
- А що ти вмієш робити?
- А я вмію вантажі перевозити і звалювати їх в купу.
- Як же ми все будемо дружити. - запитує вантажівка.
- А ось як, - каже розумна лисиця. - Ви - вантажівка і самоскид будете працювати на будівництві. вантажі возити. А ми будемо допомагати. кровушки буде молоко давати, заєць - в барабан бити, а я, лисиця, казки розповідати.
Під музику всі друзі їдуть по доріжці, а решта дітей приєднуються до них.
Вихователь: * Як жилося грузовичку до зустрічі з друзями?
* Чому вчить нас казка?
Діти. потрібно вчитися знаходити собі друзів, адже одному бути нудно, сумно, погано. Третій цеглинка можна закласти в Будинок Дружби.
Вихователь. Про дружбу написано багато казок, віршів, пісень. Давайте спробуємо разом згадати прислів'я про дружбу.
«Я почну, а ви кончайте- хором дружно відповідайте!»
Там, де дружать. живуть не тужать.
Дружба і братство дорожче багатства.
Ні одного - шукай, а знайшов - бережи.
Сам пропадай, а товариша виручай.
Допомагай одному скрізь, не залишай його в біді.
Не май сто рублів, а май сто друзів.
На що з ним дружити. коли він любить сердитися!
Один за одного держаться- нічого не боятися!
Дружба дуже недоброму лестощами. а правдою і честю.
Вихователь. Хлопці, а яка прислів'я вам сподобалася найбільше? Що вона означає?
Можна використовувати такі приказки:
- Разом тісно, а нарізно хоч плач.
- Друг пізнається в біді .
- Нових друзів наживай, а старих не втрачається.
- Де дружбою дорожат- там вороги тремтять.
- Дружба як скло. розіб'єш - не склалося.
- Людина без одного що дерево без коріння.
- Дружба в справах помічниця.
- Погані товариші- річ небезпечна.
Вихователь. Молодці! Багато знаєте прислів'їв про дружбу. Отримуйте четвертий цеглинка для Будинку Дружби.
«Дружно за руки берися. вправо, вліво повернись!
Будемо веселитися, стрибати і крутитися.
Багато радісних людей, добрих, вірних нам друзів.
1,2,3,4,5 всіх ніяк не злічити!
Сваритися не будемо, про печаль забудемо!
Станом посміхатися, весело сміятися!
Полетіли всі печалі, особи радісними стали!
Вихователь. Хлопці, справжні друзі намагаються чинити добре, але є люди, які ведуть себе неправильно і їх за це засуджують інші.
Пропоную вам вибрати і розглянути картинку із зображенням хороших і поганих вчинків.
Потім збираються в дві групи (добре-погано) гра «Добре чи погано?». Поясни, чому ти вважаєш цей вчинок хорошим, поганим?
Вихователь пропонує завдання «Вибери собі в друзі казкових героїв». Щоб його виконати, треба розглянути на мольберті картинки, що зображують казкових і вибрати собі в друзі казкових персонажів і пояснити свій вибір
Кота в чоботях- спритний,
Червону Шапочку- турботлива,
Гена і Чебурашка- доброзичливі,
героїв- Карабаса-Барабаса, Вовка, Шапокляк) Молодці! Отримуйте шостий цеглинка.
Вихователь. Уявіть, що у вас немає такого великого вибору, а є тільки негативні герої. Кого б ви вибрали? Що вирішили б - залишитися одному або подружитися з ким-небудь з них?
Дитина. Можна подружитися. але треба навчити їх бути добрими, не здійснювати поганих вчинків.
Вихователь. Серед таких героїв -Шапокляк. Можна з нею подружитися. Ми стільки їй розповіли про друзів і дружбу. Тепер Шапокляк зрозуміє. в Будинку дружби можуть жити лише справжні друзі, яких об'єднують спільні інтереси, які ніколи не зроблять один одному нічого поганого і образливого.
Хлопці, мені теж хочеться закласти цеглинку в Будинок дружби - я хочу сказати вам комплімент. Повторіть хором це слово. Говорити комплімент- це означає говорити щось приємне іншій людині. Я від щирого серця хочу сказати вам добрі слова! Вихователь хвалить кожної дитини, відзначаючи його позитивні якості.
Вихователь. Кладу сьомий цеглинка.
Ось непомітно ми побудували Будинок дружби. Завдяки вашим ста-раніям і знань він вийшов великий, красивий, світлий. Але чогось, по-моєму, в ньому не вистачає.
Діти. У віконця потрібно помістити друзів, щоб було не тільки красиво, але і весело!
Вихователь. Хто живе в будинку дружби. Пам'ятайте, ви малювали свої портрети? Ось вони нам і знадобилися!
Звучить пісня. «Справжній друг» муз. Б. Савельева- (дружба міцна. Під музику діти розміщують портрети.
Вихователь. Чудово у вас вийшло! Подивіться, як осяявся будинок радісними посмішками, зігрівся теплом дружніх сердець.
Зйомка наша закінчилася, касету ми пошлемо Шапокляк- вона зрозуміє. (Вірш промовляють хором)
Найяскравіше сонячних променів
Дружба в цілому світі,
Адже з друзями веселіше
На будь-якій планеті!
Наші новини УРААААА! Ми перемогли! • Кізельман Валерія -группа "Вогник" стала переможцем міського конкурсу дитячих малюнків "Свій світ.
Ритуали закінчення заняття Закінчення заняття-це завершення певного виду діяльності, але не не спілкування, тому ритуал повинен з одного боку, показати, що.