Чому матч - металіст - динамо - проходив при напівпорожньому стадіоні

У матчі 2-го туру чемпіонату України в Прем'єр-лізі харківський «Металіст» на рідному стадіоні поступився в завзятій боротьбі столичному «Динамо» - 1: 2. Поєдинки цих команд завжди викликали в Харкові справжній ажіотаж і, як правило, проходили з аншлагом. Але на цей раз було інакше - на трибунах зібралося 17624 вболівальника, що менше половини місткості стадіону. І причиною такої низької відвідуваності - не тільки сильна спека, а й політична ситуація в країні, кілька знизила у частини вболівальників інтерес до чемпіонату. Втім, ті, хто прийшов на стадіон, не пошкодували - вони стали свідками цікавого футбольного дійства.

Першу гостру атаку в матчі провели харків'яни: на 7-й хвилині Марсіо Азеведо (до речі, один з найкорисніших гравців у складі «Металіста») прострілив зліва у воротарський майданчик, та тільки ніхто з його партнерів виявився не готовий замкнути цю передачу. Ще через чотири хвилини точний удар по воротах гостей метрів з 20 завдав Клейтон Хав'єр, але на місці виявився воротар Олександр Шовковський. А потім до атакуючих дій перейшли динамівці і вже на 14-й хвилині відкрили рахунок. Атака пройшла по лівому флангу. Роман Безус віддав передачу на кут воротарського на Юнес Юнес Беланда, а той встиг вчасно скинути Артему Кравцю, який переправив «круглого» в лівий від себе кут - 0: 1. На 26-й хвилині гостру атаку по лівому краю провели харків'яни, але удар Азеведо в ближній кут Шовковський перевів на кутовий. А під завісу тайму, на 44-й хвилині, Андрій Ярмоленко вийшов один на один з голкіпером «Металіста» Володимиром Дішленковичем, і той у самої лицьової лінії зачепив його рукою за ногу. Суддя з Сімферополя Анатолій Жабченко, подумавши пару секунд, вказав на «точку». Пенальті виконав сам потерпілий, пробивши на силу в праву «дев'ятку», - 0: 2.

На 53-й хвилині у складі «Металіста» вперше після довгої перерви на поле вийшов Джексон Коельо або просто Жажа, замінивши Володимира Гоменюка. Незважаючи на те, що бразилець ще до кінця не знайшов форму, він зумів посилити дії харків'ян в атаці. І на 60-й хвилині, коли Азеведо прорвався в штрафну по лівому флангу, Шовковський, граючи на виході, підкосив його. Голкіпер «Динамо» побачив перед собою жовту картку, а Хав'єр чітко виконав пенальті - 1: 2. Могли харків'яни і зрівняти рахунок, але на 72-й хвилині після прострілу Жажі зі штрафного Аїла Юсуф, падінні переправляв м'яч у ворота, не потрапив в «рамку». А на 85-й хвилині динамівці залишилися на полі вдесятьох. У штрафному гостей зчепилися динамівець Сергій Рибалка (до речі, вихованець харківського «Арсеналу», звідки кілька років тому він і був проданий в столичний клуб) і аргентинський півзахисник «Металіста» Крістіан Вільягра. Обидва в результаті отримали по «гірчичнику», але у динамівця це попередження виявилося вже другим, і йому довелося достроково залишити поле. Але і в меншості гості зуміли вистояти, зберігши для себе переможний рахунок.

- Важка гра була сьогодні, як і всі попередні - з «Ворсклою» і з «Шахтарем». Тим більше, у харків'ян сьогодні був дебютний матч вдома в новому чемпіонаті. Ясно, що було важко грати з цією командою, і, на жаль, ми перетворили матч в нервовий, але, слава Богу, що ми виграли, - зазначив на післяматчевій прес-конференції головний тренер «Динамо» Сергій Ребров.

- Я думаю, всі бачили - два різних тайми. У першому ми повністю програли, а другий виграли. Я кажу футболістам, що якщо ми будемо грати матчі так, як зіграли сьогодні в другому таймі, то у нас все буде добре, - підсумував головний тренер «Металіста» Ігор Рахаев.