МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ УСТАНОВА
«Загальноосвітня школа ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ №101»
(МБОУ «загальноосвітня школа ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ №101»)
КОНСПЕКТ позакласних занять
ТЕМА:
«Дикі тварини: їжак і ведмідь».
Тема:
«Дикі тварини: їжак і ведмідь» (гра-змагання)
мета:
Сприяти формуванню уявлень учнів про їжака і ведмедя як представників диких тварин.
завдання:
Узагальнити і систематизувати знання про їжака і ведмедя. Ознайомити із значенням слова «ведмідь». Сприяти розвитку пізнавальної сфери. Розвивати усне мовлення, а саме формувати вміння структурувати її, збагачувати словниковий запас. Сприяти збагаченню досвіду роботи в команді. Виховувати активну допитливість.
устаткування:
шапочки і зображення їжака і ведмедя, емблеми, ігрове поле, 2-картки з крилатими виразами, 2-картки зі скоромовками, 2-конверта, фотографії із зображенням їжака і ведмедя, картка-план, розрізані на склади слова (їжак, їжачиха, ежонок , ведмідь, ведмедиця, ведмежа), 2-таблиці з описом тваринного, аудіозаписи пісень «Колискова ведмедиці», «Гумовий їжачок», картки «Сім'я їжака», «Сім'я ведмедя».
попередня
робота:
Читання оповідань, віршів, розглядання фотографій, ілюстрацій про тварин ведмедя і їжака.
хід заняття
:
Музична.
Кожна команда повинна згадати й проспівати пісню, в якій є слово «ведмідь» або слово «їжак». Команда «Ведмеді»: «Колискова ведмедиці» (Е.Крилатов, Яковлєв). Команда «Їжак»: «Гумовий їжачок» (С.Нікітін, Ю. Моріц). IV.
Підсумок заняття.
- Яких тварин ми говорили на занятті? - Що об'єднує цих тварин? (Дикі, живуть в лісі). Журі підводить підсумок гри.