Інтернет-журнал solist

На початку футбольного матчу вболівальники і футболісти хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в аварії літака АН-24, який летів з Одеси в Донецьк. Цим рейсом летіло багато футбольних уболівальників «Шахтаря», які бажають бути присутніми на матчі улюбленої команди.

У центрі півзахисту Хюбшман і Мхітарян, зліва - новачок команди, куплений в міжсезоння у Металіста - Тайсон, праворуч Тейшера, в нападі - Луїс Андріано і Фернандіньо.

«Боруссія» перед матчем з «Шахтарем» мала більше ігрової практики, провела кілька офіційних матчів в німецькій бундеслізі.

Матч почався з «розвідки боєм». Стало зрозуміло, що гравці обох команд вийшли налаштованими на безкомпромісну боротьбу, на перемогу. Ніхто не збирався відсиджуватися в захисті.

Шахтар, ведений вперед своїми вболівальниками, почав «плести» свої фірмові комбінації. Чигринський і Ракитский хорошим першим пасом намагалися вивести вперед гравців нападу, але гравці Боруссії застосовували жорсткий пресинг, вдоем, втрьох блокували кожного гравця Шахтаря, не даючи швидко «розгорнути» атаку гірників.

На 15-й хвилині гравці Шахтаря розіграли свій перший кутовий, але гравці Боруссії не дали пробити по воротах. Через три хвилини Боруссія відповідає небезпечною контратакою, пробивають по воротах, але захист Шахтаря і Андрій Пятов ліквідують загрозу.

«Боруссія» намагається будувати свої атаки системно і методично, в класичному німецькому стилі. А гравці Шахтаря при отриманні м'яча «включають» швидкості і намагаються дуже швидко перейти в атаку, граючи в швидкий комбінаційний футбол, використовуючи флангові передачі на хід Срні. Рацу, Мхітаряну.

Добре вписався до складу Шахтаря новачок Тайсон. Отримуючи м'яч на своєму фланзі, він не раз загострював гру, обігравав суперника, комбінував зі своїми гравцями, намагався пробити по воротах «Боруссії».

На 27 хвилині добре бив по воротах «Боруссії» Тейшера від лінії штрафного майданчика, але м'яч пройшов вище воріт. Через 2 хвилини Шахтар отримує право пробити штрафний удар. Боруссія порушує правила у лінії свого штрафного майданчика. Штрафної пробиває Срна і чудовим ударом у верхній лівий кут воріт забиває перший гол! 1-0 на користь Шахтаря!

«Боруссія» кидається відіграватися, а «Шахтар» проводить відмінну флангову контратаку, але Андріано не встигає її завершити ударом у воротарському майданчику суперника.

Німецька команда активізується, масовано атакує Шахтар. Йдуть навіси в штрафну, у воротарський майданчик, прицільні удари по воротах Андрія П'ятова. Ініціатива в грі переходить до «Боруссії».

Така гра німецької команди призводить до успіху, «Боруссія» зрівнює рахунок на 41-й хвилині. Після чергової, хорошою флангової атаки, йде передача м'яча на Левандовскі, той на куті воротарського обігрує двох гравців Шахтаря і точно пробиває в лівий від Пятова кут. 1-1.

Шахтар відповідає відмінній контратакою. Тайсон проходить по своєму флангу, «продирається» в штрафну, але йому не дають прицільно вдарити, м'яч відскакує поблизу воріт вправо до Хюбшмана, якого також не вдається вдарити по воротах суперника з гострого кута.

Перший тайм закінчується 1-1, хоча Шахтар міг забити, як кажуть гол «у роздягальню», на останній хвилині першого тайму.

Другий тайм почався знову з обопільних атак. На 52-й хвилині Мхітарян після флангової атаки зробив хорошу передачу в центр, до штрафної лінії суперника, але німці ліквідували загрозу. Потім близько 10 хвилин перевагою володіли гравці Боруссії, їм вдавалося перехоплювати м'яч в центрі поля, не даючи розвернутися атаці «Шахтаря».

Але все-таки «Шахтар» зумів провести відмінну швидку атаку. Ракитский віддав відмінну дальню передачу на Дугласа Косту в штрафний майданчик суперника. Дуглас Коста одним дотиком прийняв м'яч, а другим дотиком, в боротьбі з суперником, відмінно пробив по воротах «Боруссії». Гол! Шахтар забиває другий м'яч! 2-1! «Шахтар» дарує уболівальникам надію на перемогу в цьому важкому матчі.

Але «Боруссія» посилює «тиск» на ворота Андрія Пятова. «Шахтар» не дає себе «зім'яти», грамотно захищається, контратакує.

Хорошу контратаку проводить «Шахтар» на 75-й хвилині, Мхітарян пройшов по правому флангу, робить навіс на воротарську, але його ніхто не підтримує з партнерів.

«Шахтар» у другій половині другого тайму програє багато силової боротьби, фізично «Боруссія» в кращій формі, ніж гірники. Тренер «Боруссії» проводить заміну, йде Блащиковські, вийшов Ляйтнер на 80-й хвилині. У Шахтаря на 84-й хвилині вийшов Едуардо замість Тейшера.

«Боруссія» атакує, шукає шанси зрівняти рахунок, подає кілька кутових.

З одного такого кутового дортмундської «Боруссії» вдається зрівняти рахунок. На 87-й хвилині Хуммельс головою забиває м'яч у відповідь.

В останні хвилини обидві команди намагаються вирвати перемогу, але матч закінчується внічию 2-2.

Не дуже успішний результат для донецького «Шахтаря», адже наступний матч команда буде грати на полі суперника. Проте «Шахтар» показав, що відмінно грає на контратаках, гравці перебувають у непоганій спортивній формі і постараються «вирвати» перемогу у «Боруссії» на виїзді. Побажаємо їм удачі.

Шахтар - Боруссія - 2: 2
Шахтар. Андрій Пятов, Дмитро Чигринський, Разван Рац, Ярослав Ракицький, Генріх Мхітарян, Даріо Срна, Тайсон, (Дуглас Коста, '62), Томаш Хюбшман, Фернандіньо, Луіс Адріано, Алекс Тейшейра, (Едуардо Да Сілва, '83).
Боруссія. Роман Вейденфеллер, Лукаш Піщек, Марсель Шмельцер, Матс Хуммельс, Феліпе Сантана, Маріо Гетце, Якуб Блащиковські, (Морітц Ляйнер, '80), Свен Бендер, Себастьян Кель, Роберт Левандовскі, Марко Ройс, (Юліан Шибер, '91).
Голи. Даріо Срна, 31, Дуглас Коста, 68 - Роберт Левандовскі, 41, Матс Хуммельс, 87.